Pobyt pod Alpami - Relaxácia v Slovinsku v horách i pri mori

Náročnosť 1 klimatizovaný autobus hotel 4* polopenze turistika sauna bazén Novinka

Úvod:

Tento zájazd je obľúbenou kombináciou pobytu v horách a neskôr i pobytu pri mori, na svoje si prídu milovníci hôr a pekných prechádzok, ale aj tí, ktorí preferujú pohodu pri mori. Najskôr spoznáme krásy Triglavského národného parku na severnej časti tohto čarovného kraja. Po štyroch dňoch v horách sa autobusom presunieme ku slovinskému moru, kde si dosýta užijete kúpanie v mori. Môžete potom využiť aj našich výletov do veľmi zaujímavých miest v blízkosti rybárskeho mestečka Izola, kde máme zaistené ubytovanie. Určite stojí za videnie veľký jaskynný systém Postojnska Jama a alebo slovinskej Benátky Piran - oboje pod záštitou UNESCO. V horách sme ubytovaní v **** hoteli s bazénom a saunou a pri mori vo *** hoteli, ktorý tiež disponuje bazénom. V oboch hoteloch sa sú raňajky aj večere formou bohatého švédskeho stola.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjazd z ČR v podvečerných hodinách odchod do Slovinska.
 • 2. den: príjazd do Kranjska Gora (810 m), dopoludňajšie raňajky, ubytovanie podľa možností hotela, pešo k prameňu rieky Drávy, kde možno obdivovať jazero prameňov, späť rovnakou cestou. Popoludní relax v bazéne či vírivke, večere.
 • 3. den: raňajky, odchod busom do mesta Arnoldstein (600 m), výjazd lanovkou SELTSCHACHER ALM (1 458 m), krásny výstup na DREILAENDERECK (1 508 m), čo je hraničný hora troch štátov - Rakúska / Taliansko / Slovinska, menšia okruh späť k hornej stanici lanovky, zjazd k busu. Prejazd busom k hornému jazeru Laghy DI Fusina, okružná cesta okolo kúzelných, jedinečných jazier cez chatu BELVEDERE, späť na parkovisko, kde na nás bude čakať náš bus, ktorý nás dovezie do hotela. Večer typický slovinský večer s hudbou.
 • 4. den: raňajky, odchod busom do Tarvisio, výjazd lanovkou ku kostolu SANTURIO DI MONTE Lussari (1 751 m), čo je staré pútnické miesto, založené už v roku 1360. Krásna prechádzka k masíve CIMA DEL Cacciatore, odkiaľ je nádherný výhľad na túto čarovnú časť Dolomitov späť k lanovke a zjazd do Tarvisia. Všetci odchod do hotela, večera.
 • 5. den: raňajky, odchod k moru so zastávkou pri svetoznámeho jazere BLED, prechádzka okolo jazera s možnosťou si skúsiť jazdu letné sánkarskú dráhou, popoludní dojazd do Strunjan, ubytovanie, večera.
 • 6. den: raňajky, odchod busom na prehliadku Postojnska jama, kde už od roku 1872 jazdí vláčik pre turistov, z ktorého zhliadneme najúžasnejšie jaskyni Slovinska. Potom prejdeme busom na fakultatívny ochutnávku výborných vín, odchod na hotel, večera.
 • 7. den: raňajky, odchod busom len pár km do najkrajšieho mesta slovinskej riviéry PIRAN, prechádzka po hradbách zo 7. storočia, prehliadka starých nádherných uličiek. Po prehliadke pešo krásnu chodníkom pozdĺž pobrežia do Strunjan, okruh KRAJINSKIM parkom Strunjan s peknými zátokami s vtáctvom a peknú flórou. Popoludní odchod do hotela, večera.
 • 8. den: raňajky, dopoludňajšie vypratanie izieb, možnosť kúpania pri mori a neskoro popoludní odjazd do ČR.
 • 9. den: príchod do ČR v skorých ranných hodinách.
 • Cena zahrnuje: 6x nocleh, 7x snídaně, 6x večeře, vstup do krytého bazénu a sauny, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 2 400 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků 270 Kč.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Slovinsko Slovinsko
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY
Ubytovaniehotel 3* nebo 4*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaPraha hl.m., Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, svoz Tábor, svoz Plzeň, svoz Bratislava, svoz České Budějovice
Zájazdy do destinácií
Slovinsko - zájazdyQrCode image