Mallorca na bicykli v pohode - letecky

Náročnosť 3 letecky klimatizovaný autobus hotel apartmán polopenze cyklistika

Mallorca na kole - cyklozájezd na největším z Balearských ostrovů


Úvod:

Mallorka - najväčší z Baleárskych ostrovov s hlavným mestom Palma de Mallorka pýšiacim sa mnohými historickými pamiatkami ponúka neuveriteľné bohat-stvo krás - od romantických pláží s palmami cez úrodný kraj pomarančovníkov, citrónovníkov, mandlí, olivovníkov a figovníkov vo vnútrozemí, až po členitá pohoria s borovicovými lesy i stredovekými kláštormi na západnom a severnom pobreží. Mallorka je ideálnym miestom pre cyklistiku, k dispozícii je spletitá sieť ciest a cestičiek bez veľkého prevádzky áut. Cykloetapy sú vedené po asfaltových cestách. Na svoje si tak prídu cestnej i trek cyklisti. Pre vyznávačov MTB máme pripravené pár obtiažnejších variantov, napriek tomu odporúčame vybaviť koleso plášti na asfaltový povrch, ktorý bude prevažovať. Všetky vypísané trasy je možné skrátiť alebo predĺžiť, cyklozájazdy je tak otvorený pre všetkých nadšencov cyklistiky.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Mallorca na kole - letecky - program zájazdu

 • 1. den: odlet z ČR a prílet večer na Mallorcu, ubytovanie v hoteli.
 • 2. den: Cykloturistika v západnom cípe Malorky. Prímorskou cestou navštívime malebný prístav PORT D'Andratx a ďalej e cez podhorskej ARRACO zájdeme do romantického letoviska SANT ELM, piesočnatá pláž (možnosť kúpania) s výhľadom na ostrovček Pantaleo či opustený skalnatý ostrov Dragoneru. Pre MTB nadšencov bikeová cesta až k odľahlým terasovým záhradám kláštora trapistů nad zátokou call EN Basset. Pokračovanie v ceste na Andratx a busom odchod do hotela, ubytovanie, večera (4 noci na rovnakom mieste).
 • 3. den: raňajky, busom ku kartuziánskému kláštoru Valldemossa v zelenom horskom údolí, miestu, ktoré sa preslávilo zimným pobytom Frederika Chopina a George Sandová. Odtiaľ nasledujú dve horské etapy v pohorí SERRA DE Tramuntana (UNESCO). Ľahšie cyklotúra nás cez Palmanyolu a Bunyolu dovedie pod úchvatné zrúcaniny majestátneho hradu ALARM z 10. storočia, zjazd do podhradního mestečka a pokračovanie v trase späť na Palmanyolu, kde na nás bude čakať autobus. Ťažšie variant, tzv kráľovský horský okruh, nás po nespočetných serpentínach pozdĺž severozápadného pobrežia zavedie cez umeleckú dedinku DEIÁ do mesta pomarančovníkov a citrónovníkov Soller, odkiaľ začneme stúpať do sedla COLL DE SOLLER (501 m nm), aby sme si následne užili 13 km zjazd do podhorskej Bunyoly. Pokračovanie v trase k busu. Spoločný odchod do hotela, večera.
 • 4. den: raňajky, fakultatívne návšteva vodného raja Aqualand v Arenalu alebo cykloturistika pozdĺž juhozápadného pobrežie EZI k mysu CAP BLANC s majákom a ďalej do malebného malého letoviska CALA PI s obrannou vežou a romantickú pláží patriaci medzi najkrajšie na Malorke, kúpanie. Na spiatočnej trase možnosť návštevy 3000 rokov staré prehistorickej osady CAPOCORB Vella, a ďalej cez Can Pataca do hotela, Večera.
 • 5. den: raňajky , odchod miestnym busom na prehliadku hlavného mesta PALMA DE MALLORCA - gotická katedrála LA SEU , jedna z najkrajších v celom Španielsku , palác Almudaina , pôvodne arabský Alcazar a sídlo maurských vezír , Arabské kúpele , tržnica ai Popoludní relax pri mori či bazéne . Večera .
 • 6. den: výlet k pútnickému kláštoru Lluc s čiernou madonou zvanú LA Moreneta , horskou cestou pod vrcholom Tomir (1103 m) zídeme následne do údolia MARC a ďalej do historického mestečka POLLENCA s templárskym kostolom z 13. storočia . MTB nadšenci si túto trasu môžu sťažiť po horskej ceste GR- 221 . Kalvárie - výstup po 365 schodoch ku kaplnke s panoramatickými výhľadmi týčiaci sa nad mestom. V rámci časových možností predĺženia trasy k moru s kúpaním . Stretnutie s autobusom a odchod do hotela , večera (2 noci na rovnakom mieste) .
 • 7. den: raňajky, odchod autobusom na severovýchodnej cíp Mallorcy . Nenáročná cyklistika pozdĺž pobrežia do ALCUDIA cez prírodnú rezerváciu Albufera ( pozorovanie vtáctva ) do letoviska CAN PICAFORT . Pri ceste kúpanie a relaxácie . Späť do hotela. Pre horské nadšencov cykloetapa na myse Formentor s nespočetnými výhľadmi na majestátne útesy . Možnosť absolvovania celej trasy k rovnomennému majáku alebo výšľap až na vrchol Talaia, odkiaľ budete mať celý polostrov ako na dlani. Zjazd do Alcudie, príchod do hotela, večera .
 • 8. den: odlet do ČR, v prípade priaznivého letového poriadku ešte relax pri mori.
 • Cena zahrnuje: letenka vr. let. tax a poplatkov cca 6 500 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, transfery, 7x ubytovanie s polpenziou v hoteli alebo apartmáne, pobytová taxa, vedúceho zájazdu, informačné materiály. Vlastný bicykel môžete poslať s autokarové skupinou podľa vypísaných nástupných miest. V prípade vlastného bicykel do lietadla príplatok cca 2 500-3 500 Kč.
 • Cena nezahrnuje: miestna doprava mimo program, vstupné a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 3 500 Kč, zvýšenie poistenie storna do 30 000 Kč za 96 Kč. V prípade vlastného kolesa do lietadla príplatok cca 2 500-3 500 Kč.
 • Stravování: polpenzia.
 • Ubytování: 7x ubytovanie s polpenziou v hoteli nebo apartmane

Mallorca na kole - letecky
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Španielsko Španielsko
Mallorca Mallorca
Typ zájazduCYKLOZÁJAZDY
UbytovanieHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.
Zájazdy do destinácií
Španielsko - zájazdy
Mallorca - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy