Srbsko, Kosovo, Albánsko, Macedónsko - Veľké putovanie západným Balkánom

Náročnosť 1 klimatizovaný autobus hotel polopenze TIP CK Poznání

Srbsko, Macedónsko, Albánsko, Kosovo - Poznávací zájazd s ubytovaním v hoteloch s polpenziou

Úvod:

Poďte s nami spoznávať krajiny známe svojimi búrlivými dejinami a vzájomnými spormi, ponorte sa do sveta úchvatných prírodných scenérií, kúzelných historických pamiatok a starého spôsobu života. Poznáme Srbsko preslávené svojimi stredovekými pamiatkami, Albánsku, kde sa stále žije v starobylých patriarchálnych tradíciách, a okrem toho navštívime aj najmladší európsky národ - Macedónsko a najmladší európsky štát - Kosovo. Tento zájazd sprevádza Mgr. Kamil Hanák.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: cesta cez Slovensko a Maďarsko do Srbska.
 • 2. den: prvá časť dňa budeme venovať pamiatkam a múzeám BELEHRADU, hlavného mestu Srbska: pevnosť Kalemegdan, katedrála, zámoček kňažnej Ljubice, bohémska štvrť Skadarlija, kostol sv. Marka a chrám sv. Sávy, najväčší pravoslávny chrám na Balkáne. Popoludní si ešte zameditujeme v perlách Moravské školy, v slávnych kláštoroch RAVANICA a MANASIJA.
 • 3. den: dopoludnia návšteva tajomnej DJAVOLJA Városi E (Diablova mesta) s unikátnymi zemnými pyramídami. Prejazd do KOSOVA. Prehliadka hlavného mesta krajiny Prištine s osmanskými pamiatkami a významnými lokalitami v okolí: GAZIMESTAN - pamätník pripomínajúci legendárny bitku na Kosovom poli (1389) a kláštor GRAČANICA.
 • 4. den: prejazd do METOHIJE (západnej KOSOVO). Ráno sa prejdeme k prameňom rieky BIELY DRIN, prezrieme si komple x patriarchátu v PEČI aj samotné mesto, a presunieme sa k Dečanskému Monastyru, najväčší sakrálnej stavbe stredovekého Srbska s najrozsiahlejším cyklom fresiek na Balkáne. Po prehliadke malebného mesta PRIZREN svahoch Šar planiny s tureckou štvrťou a starou pevnosťou sa ubytujeme v meste KUKES s kulisou horského velikánu Gjalica.
 • 5. den: návšteva významných historických miest strednej Albánsko: Krujë - bašta albánskeho národného hrdinu Skanderbega, hlavné mesto TIRANA , potom prístav DRAČ s monumentálnym amfiteátrom a výrobňou koňaku a nakoniec BERAT - najstaršie a najkrajšie albánske mesto so starými kostolíkmi a mešitami. Nocľah v Valónske zátoke s výhľadmi na ostrovček SAZAN. Príchod neskoro večer.
 • 6. den: ALBÁNSKA RIVIÉRA: dopoludňajšie relaxácia pri mori s kúpaním a možnosťou konzumácia morských špecialít, po poludní vy ideme do priesmyku LLOGARA, do nadmorskej výšky nad tisíc metrov, a budeme sa zastávkami prechádzať malebnými gréckymi dedinkami, krajom zemných pyramíd a spievajúcich cikád. V PALERMSKOM ZÁLIVE sa zastavíme u ponorkovej základne a zachovalé pevnosti Ali Pašu Tepelenského. Nocľah v Gjirokastre.
 • 7. den: dopoludnia návšteva mesta malebného mesta GJIROKASTRY, pamiatkovej rezervácie s bohatým historickým centrom: pevnosť, mešita, medresa, Starý bazár, rodný dom Enver Hoxha, potom presun do archeologického areálu v Butrinti, prechádzka medzi zachovalými antickými objekty, nasleduje korzování po prímorskom letovisku Saranda a neskôr zastávka pri prameni Modré Oko - výnimočného podzemného prameňa ostro sýte modravé farby. Nocľah v rovnakom hoteli.
 • 8. den: prechádzka údolím rieky VJOSA s návštevou malebného mestečka PERMET krásnej krajine obklopenej veľhorami, ďalej turistická vychádzka do autentickej dedinky KAMNIK, večer ubytovanie v hoteli na predmestí Korçë, metropoly východnej Albánsko.
 • 9. den: ráno prejazd k OHRIDSKÉMU "MORI", najprv návšteva vykopávok s antickými mozaikami v rybárskej dedinke LIN na starovekej ceste VIA Egnatia, napoludnie relaxácie na brehu Ohridského jazera, kúpanie a konzumácia slávnych "koránov" (ohridských pstruhov). Prejazd do Macedónska a prechádzka po slávnych pamiatkach mesta OHRID U. Nocľah na okraji mesta.
 • 10. den: ráno návšteva najznámejšieho macedónskeho kláštoru SV. NAUMA , následne prejazd cez pohorie GALIČICA a okolo Prešpanského jazera zamierime do HERAKLEJE, antického centra s termálnymi kúpeľmi, bazilikami, divadlom a palácmi. V poludnie prechádzka po Bitola : mešity, hodinová veža, tržnica a monumentálne pravoslávny chrám s bohato vyrezávaným ikonostasom. Popoludní zastávka v meste PRILEP s výstupom na Markov hrad a ku kláštoru sv. Archanjelov. Nocľah vo vinárskom stredisku Negotin s možnosťou ochutnávky vína za príplatok.
 • 11. - 12. den: ráno návšteva antického mesta STOBI s amfiteátrom, kúpeľmi, bazilikou a mnohými palácmi. Potom sa presunieme do SKOPJE , hlavného mesta Macedónska. Na predmestí metropoly navštívime byzantský kláštor nerezom av centre si prezrieme: kamenný most cez Vardar, pevnosť Skopsko kale, kúpele pašu Dauta, chrám sv. Spasiteľa, mešity a pamiatky Starého mesta. V nočných hodinách návrat cez Srbsko, Maďarsko a Slovensko domov do ČR.
 • Cena zahrnuje: poistenie liečebných nákladov v zahraničí a pripoistenie stornopoplatkov, dopravu klimatizovaným autobusom, 9x ubytovanie v hoteli alebo v hotelovom komplexe v 2lôžkových izbách, 9x polpenzia, pobytová taxa, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: ochutnávky vína a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 2 990 Kč.
 • Stravování: 9x polpenzia
 • Ubytování: 9x ubytovanie v hoteli alebo v hotelovom komplexe v 2lôžkových izbách


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Srbsko Srbsko
Macedónsko Macedónsko
Kosovo Kosovo
Albánsko Albánsko
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, Břeclav
Zájazdy do destinácií
Srbsko - zájazdy
Macedónsko - zájazdy
Kosovo - zájazdy
Albánsko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy