Termíny - přidat do oblíbených
04.01.20 - 15.01.2020KJS0150642 990 KčPřidat
07.04.20 - 18.04.2020KJS0156043 990 KčPřidat
01.07.20 - 12.07.2020KJS0150443 990 KčPřidat
25.07.20 - 05.08.2020KJS0150543 990 KčPřidat
15.08.20 - 26.08.2020KJS0155043 990 KčPřidat

Krásy Južnej Srí Lanky s nakouknutím robiť území hôr - hotel***

Náročnosť 1 letecky klimatizovaný autobus hotel 3* snidane TIP CK Poznání

Pobytově-poznávací zájezd s jednodenními výlety za poznáním zpracování čaje, do ráje slonů v NP Yala, koupání ve vodopádech pralesa Sinharaja nebo pozorování líhnutí malých želviček. Ubytování v 3hvězdičkovém hotelu na pláži v oblíbeném jižním letovisku Unawatuna se snídaní. Možnost denního ochutnávání vynikající srílanské kuchyně na základě doporučení průvodce (velmi nízké ceny).

Úvod:

Juh Srí Lanky ponúka turistom k najtradičnejšie, čo proti sebe poistenia. Od západu az na východ JE pobreží zahalené slnkom palmami. Tunajšie území si Stale este zachováva svoj country Ráž sprevádzaný tradičným Štýlom lovenie RÝB, PRI ktorom rybári balansujú na koloch nad hladinou. Aj z Kultúrneho hľadiska JE juh konzervatívny zostáva jadrom sinhálskych tradícií s typickými chrámy veľkými sochami Budhu, ktorými JE pobrežie posiate. Pri prehliadkach mestečiek dedín nám Bude zvukovú kulisu vytvárať ťukanie drevených kameňov - ide o sebe o tradičné stolové hru "Carrom", ktorú o sebe miestne baví najmä na juhu Srí Lanky. Naši Južnej púť spestríme výjazdom robiť zelených výšin hôr, ktoré o sebe dvíhajú som vnútrozemí sú absolútnym kontrastom k rozpáleným plážam. Zelené Vŕšky, pokryté čajovými Poličky, sp TU zdvíhajú a zase klesajú, tvorí rozoklané Štíty chvíľami zakryté urob belavého závoja hmly oblakov. Môžete o sebe tešiť na úchvatnú Krasu morských i horských scenérií, koralové útesy s pestrofarebnými rybkami, modrastú Vodou čarovnými západy slnka. Tento rok máte jedinečnú možnosť sa na zájazde priučiť kuchárskemu umenia v rámci účasti na kurze varenia srílanskej kuchyne! Provází Veronika Štěrbová v dubnovém termínu, Jarka Pechová v červencovém termínu.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Srí Lanka - Cejlon - program zájazdu

 • 1. den: Odlet z ČR na Srí Lanku.
 • 2. den: prílet do COLOMBA. Prejazd do južného prímorského letoviska UNAWATUNA, ktoré sa rozkladá v romantickej zátoke chránenej koralovým útesom. Po zvyšok dňa relaxácie po dlhom lete na miestnych plážach, kde je možné za splnu zahliadnuť korytnačky, ktoré tu hniezdia. Ostatné môžu navštíviť miestny trh s veľkým výberom kvalitných ručne robených výrobkov.
 • 3. den: po raňajkách presun urob Oblasti BALAPITIYA, odkiaľ podnikneme zaujímavú plavbu between mangrovníkmi po rieke Madu Ganga, KDE uvidime Vodné varanmi nespočetné množstvo vodného vtáctva. Po Ceste zastavíme u niektorého z 66 ostrovčekov s plantážami klinčekov ČI Škorica. Nasleduje Návšteva korytnačí farmy v Kosgoda, ktorá je najväčšou najdlhšie existujúce na západnom pobreží. Na spiatočnej Ceste sebe zastavíme v Mestečku Ambalangoda, Centre výroby drevených démonických masiek, ak budeme mit šťastie, môžeme vidieť tradičný tanec s maskami v miestnej dance Škole. Podvečer JE ideálny k návšteve very pôsobivého fotomuzea tsunami TELWATTA sebe sochou stojaceho Budhu, Alebo k prehliadke bane na Mesačné kamene som dedinu MEETIYAGODA. Ide o sebe o polodrahokamy, ktoré o sebe ťaží iba na Srí Lanke.
 • 4. den: vo veľmi skorých ranných hodinách (raňajky formou balíčku) odchod do NP YALA, ktorý je snom každého milovníka zveri a zaberá plochu 1260 km2. Prejazd do NP s východom slnka, aby sme mohli pozorovať zvieratá v čase, keď sú najaktívnejšie. Žijú tu slony, krokodíly, leopardy, vodné byvoly, antilopy a veľa vtákov. Potom návšteva mestečka DONDRA s najstaršou kamennou stavbou na Srí Lanke - Galga. Jedná sa o malú stavbičky zo 7. stor., Ktorá je súčasťou mestského chrámu. Len kúsoček od mesta stojí 50 m vysoký maják z r. 1889, ktorý označuje najjužnejší bod Srí Lanky. Návrat do miesta ubytovania.
 • 5. den: raňajky, relaxácia na Plazy, možnosť rôznych vodných Športu Alebo Ajurvédske bylinné masáže (cca 2000 rupií). V podvečer môžete ľahko vystúpiť na "Dagoba" (stúpu) na skale nad zátokou pozorovať západ slnka nad celou Unawatuna mestom Galle na severe.
 • 6. den: raňajky, skoro ráno odchod okolo plantáží s nízko položenými čajovníky do dažďového pralesu Sinharaja (UNESCO), raňajky kúsok od pralesa, ktorý ponúka podívanou na 830 endemických druhov rastlín a zvierat. K vzácnym obyvateľom rezervácie patrí mačka červenoškvrnitá alebo leopard. Navyše najmenej 60% tunajších stromov sú endemity. Prales leží vo vlhkom pásme s údoliami a kopcami dosahujúcimi výšok až 1170 m. Pre záujemcov možnosť kúpania v pralesný rieke pri vodopáde. Návrat do miesta ubytovania večer.
 • 7. den: po raňajkách odchod robiť Továrne na spracovanie Čaje v Oblasti Koggala na návštevu záhrady korenie SPICE GARDEN, KDE budeme mit možnosť vidieť Muškát, Kari, škoricu, korenie, zázvor, Klinček ATD. Po návrate to Unawatuny možnosť Návštevy niektorej z miestnych reštaurácií, KDE môžete ochutnať "lamprais", co JE Rýdzo zapečená v banánovom Listov s rôznymi ingredienciami, napiť sebe Todd - Šťava z kokosovej palmy.
 • 8. den: po raňajkami odchod na návštevu starobylého prístavného mesta Galle, ktoré JE PRED modernizáciou chránené moh utnými Hradbami s baštami. Navštívime holandskú štvrť Fort (UNESCO) s úzkymi uličkami proplétajícími sebe OKOLO Starých kostolíkov. Za videnie určite stojí Holandská reformovaná cirkev, jedna z najkrajších koloniálnych stavieb v Galle, Alebo Veľké skladisko, KDE teraz sídli námorné múzeum. Pri prechádzke po hradbách narazíte na zaklínača hadovi tradičné Kramáre. Pri ceste späť nasleduje výlet k Nejvetsi prírodné zvláštnosti v Unawatuna, ku skale RUMASSALA, ktoré o sebe týčia nad zátokou. Podľa miestnej Legendy o sebe ide o kus Himalájí, ktoré sem priniesol opicu BUH Hanuman. RUMASSALA JE preslávená výskytom liečivých bylín rozverných makakov, ktoré zostupujú zo skaly dolu podnikajú nájazdy na papáje v záhradách dedinčanov. Z Hory RUMASSALA JE očarujúce Pohľad Na vrchol Adamovej Peak som vnútrozemia. Navrat do Mista ubytovanie, neskôr popoludní relaxácie na Plazy.
 • 9. den: raňajky, voľný deň na pláži, fakultatívne možnosť lodného výletu s pozorovaním delfínov a veľrýb v oblasti Mirissa (termín v januári a apríli) alebo výletu miestnym autobusom do koloniálneho mesta z 18. st. Matara s atypickou vstupnou bránou, múzeom starovekým malieb a s dvoma holandskými pevnosťami (termín jún / júl a september).
 • 10. den: raňajky, voľný deň na pláži alebo sa môžete zúčastniť kurzu varenia srílanských špecialít (záujem je nutné hlásiť vopred).
 • 11. - 12. den: raňajky, posledné nákupy, kúpanie, popoludní odchod na letisko so zastávkou v budhistickom chráme v Kalutara, kam môžete vstúpiť a zúčastniť sa tradičného obradu (účasť na obrade je závislá na času obradu a odletu do ČR), prílet do ČR.
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka Praha-Colombo vr. let. tax a poplatkov cca 18 000 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, miestna doprava v rámci programu (minibusy, džípy, autobusy, tuk-tuky), lodný výlet po Madu Gange, 9x ubytovanie v *** hoteli s raňajkami, vedúci zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatné strava, vstupné, bakšišné a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková Izba 5 800 Kč, vízum 990 Kč, kurz varenia 750 Kč, lodný výlet s pozorovaním delfínov a veľrýb (vr. raňajky) 1 100 Kč, poistenie storna letenky (zdravotné dôvody) 750 Kč .
 • Stravování: raňajky
 • Ubytování: v ***hoteli

Príplatky a zľavy


 • příplatek za neobsazené lůžko - 5 800 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 5 800 Kč
 • vízum cca - 990 Kč
 • pojištění storna letenky ze zdravotních důvodů - 950 Kč
 • lodní výlet s pozorováním velryb a delfínů - 1 400 Kč
 • kurz vaření - 750 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 660 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 260 Kč
Hodnocení zájezdu

Srí Lanka - Cejlon
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Srí Lanka Srí Lanka
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY
UbytovanieHotel 3*
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha
Zájazdy do destinácií
Srí Lanka - zájazdyQrCode image

Hodnocení

Miroslava Filípkovátermín: 6.1. - 17.1.2017

Milá paní Houhová,

včera jsem se vrátila ze Srí Lanky a hned Vám píši ještě pod čerstvými dojmy. Zájezd se nám moc líbil, byl pěkně připraven a program byl vyvážený. Hodně jsme viděly a zároveň si i odpočinuly. Můj velký dík patří našemu průvodci Markovi. Nejen že nám krásně přiblížil tento zajímavý a pestrý ostrov, ale věnoval se nám určitě i nad rámec svých povinností. Vytvořil pohodovou a radostnou atmosféru a to si myslím, že je velmi důležité při takovém typu zájezdu. Jeho znalosti této části světa jsou nesmírné a díky tomu člověk může lépe vnímat odlišnosti a kulturu a zároveň přistupovat k životu ještě pokorněji.

Ještě jednou moc děkuji a těším se, že se v budoucnu budu moci účastnit, pokud mi to zdraví dovolí, některých vašich zájezdů.

S pozdravem

Lenka Žižkovátermín: 6.1. - 17.1.2017

Vážení přátelé,

ve dnech 6. – 17. ledna 2017 jsem se zúčastnila zájezdu na Srí Lanku. Ráda bych vám poděkovala nejen za možnost vidět krásy části ostrova, ale také za průvodce, kterého jste s námi poslali. Mgr. Marek Bejr je vzdělaný, chytrý, inteligentní, vtipný a empatický mladý muž. Věnoval nám veškerý svůj čas, poctivě nás provázel na každém kroku, erudovaně a zaníceně vysvětloval historii, kulturu i současnost života na ostrově ve všech souvislostech, odpovídal na nekonečné množství našich otázek, pomáhal řešit naše potřeby a problémy různého druhu … a co více, bylo s ním veselo.

Děkuji mnohokrát za krásných a přátelských pár dnů.

Dobrý a úspěšný rok 2017 a hodně „Marků Bejrů“ J!

Mějte se hezky,
srdečně
Lenka Žižková

Helena Tomanovátermín: 6.1. - 17.1.2017

Dobrý den,

ráda bych alespoň touto cestou poděkovala za mnoho krásných poznatků a zážitků z cesty po Sri Lance....bylo to úžasné , hlavně díky našemu průvodci Markovi... staral se o nás bezvadně...

Přeji vaší CK mnoho spokojených klientů a Markovi mnoho štěstí po cestách a úspěchů v osobním životě....

H.Tomanová

Podobné zájazdy