Termíny - přidat do oblíbených
26.11.18- 08.12.1818SRX0147634 990 KčPřidat
14.02.19- 26.02.1919SRX0143940 990 KčPřidat
28.02.19- 12.03.1919SRX0146940 990 KčPřidat
04.04.19- 16.04.1919SRX0147040 990 KčPřidat
31.10.19- 12.11.1919SRX0147140 990 KčPřidat
14.11.19- 26.11.1919SRX0147240 990 KčPřidat

Pohoda na Srí Lanke s výlety

letecky bus penzion polopenze Last Minute

Velmi pohodový zájezd, s ubytováním na jednom místě u pláže s křišťálově čistým mořem, polopenzí a výlety v ceně.


Úvod:

Srí Lanka je krásny zelený ostrov s jedinečnými plážami, fantastickými historickými chrámy, srdečnými ľuďmi a stálym počasím. Práve bohatá flóra i fauna vás zaujme hneď pri prílete na ostrov. Každý druhý deň sa budete môcť zůčastnbit nejakého zaujímavého výletu s naším sprievodcom, alebo sa môžete oddávať leňošeniu na úžasné pláži. Celý čas budeme ubytovanie v pensuionu v meste Hikkaduwa (okrem posledného nocľahu), ktoré leží na juhozápadnej strane ostrova. Izby sú na miestne pomery veľmi komfortne vybavené vrátane sociálneho zariadenia, klimatizácia, teplej vody .... Raňajky sú podávané v pension a večere v priľahlej reštaurácii. Počas výletov spoznáte históriu tejto časti ostrova, vypočujete si koncert stromových žiab v dažďovom pralese, prejde sa na lodi medzi mandrovníky po rieke Madu Ganga, podniknete výpravu džípy medzi slonmi do národného parku a mnoho ďalšieho.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odlet z Prahy do Srí Lanky, transfer na hotel, ubytovanie a prvé zoznámenie s nádherným morom Indického oceánu, večera.
 • 3. den: raňajky, celodenné kúpanie s možnosťou pozorovania korytnačiek priamo v mori či kochať sa pohľadom na pestrofarebné rybičky v malom korálovom útese, večera.
 • 4. den: raňajky, prejazd mikrobusom na návštevu korytnačí farmy len pár km od hotela, kde sa zoznámite so záchranou týchto nádherných živočíchov. Potom prejdeme do oblasti BALAPITIYA, odkiaľ podnikneme zaujímavú plavbu medzi mangrovníkmi po rieke Madu Ganga, kde uvidíme vodné varany a nespočetné množstvo vodného vtáctva. Počas cesty zastavíme u niektorého z 66 ostrovčekov s plantážami klinčekov či škorice. Na spiatočnej ceste sa zastavíme v mestečku Ambalangoda, centre výroby drevených démonických masiek, a ak budeme mať šťastie, môžeme vidieť tradičný tanec s maskami v miestnej tanečnej škole. večera
 • 5. den: raňajky, celodenné kúpanie, možnosť vychádzky so sprievodcom miestnym vlakom (už sama jazda je nezabudnuteľným zážitkom) na juh od mesta do DODANDUWY, kde sa nachádza zaujímavý chrám Kumarakanda Vihr, ku ktorému vedie ohromujúce schodisko. večera
 • 6. den: veľmi skoro odchod na prehliadku Národného parku UDAWALAWE, ktorý prejdeme miestnym džípom. Do oblasti zaberajúce územie o rozlohe 30 821 ha. Park leží asi 200 km juhovýchodne od Colomba na južnom konci hôr a zaberá rozlohu viac ako 30 000 ha. Rozkladá sa v suchej časti ostrova s ​​ročným úhrnom zrážok 1524 mm a priemernou teplotou 29 ° C. Park sa teší veľkému množstvo slonov (okolo 500 jedincov), ktoré je možné vidieť v početných stádach. Nie je neobvyklé uvidieť voľne pasúce sa slonmi a malá sloníky, ktoré sa spolu hrajú počas kúpania v miestnom rezervoáru. Okrem toho sa tu vyskytujú vodné byvoly, vysoká zver, opice a príležitostne aj leopardy. Táto oblasť je bohatá aj na výskyt vtáctva. Národný park Udawalawe bol založený 30. júla 1972, leží v okolí rezervoáru Udawalawe a zasahuje do dvoch provincií (Sabaragamuwa Province a Uva Province). Park pretína rieka Walawe, ktorá tiež delí jednotlivé provincie. Neskoro popoludní ešte možnosť kúpania na "našej" pláži ", večera.
 • 7. den: raňajky, celodenné kúpanie s možnosťou nákupu zaujímavých suvenírov alebo napr. vychádzka fakultatívne tuk-tukom k múzeu cunami, večera.
 • 8. den: raňajky, poldenný výlet do malého dažďového pralesa, kam chodia len miestni. Prejdeme sa korytom riečky až k vodopádov, kde zakúsime vodná masáž, okúpeme sa v malej zátoke pod vodopádom a pritom počúvať neutíchajúci rev stromových žiab, ktorý vás určite prekvapí svojou hlasitosťou, večera.
 • 9. den: raňajky, popoludní odchod vlakom do GALLE, ktoré patria medzi skvosty pod záštitou Unesco. Staré mesto v Galle sa navyše nepodobá iným mestám na ostrove. Nenájdete tu žiadne budhistické či hinduistické chrámy, ale pravidelné ulice, masívne hradby, protestantské kostoly a honosné koloniálne domy. Vyzerá to tu skôr ako v Holandsku, než ako v južnej Ázii. Mesto totiž založili európski kolonizátori - konkrétne Portugalci. Hradby pevnosti obklopujú staré mesto, ktoré je ale stále živým mestom. Z hradieb je krásny výhľad na mesto, ale predovšetkým na Indický oceán. Prehliadku možno absolvovať aj ako dopoludňajší výlet. večera
 • 10. den: raňajky, celodenné kúpanie s možnosťou nákupu zaujímavých suvenírov alebo napr. vychádzka fakultatívne tuk-tukom k múzeu cunami, večera.
 • 11. - 12. den: po raňajkách odídeme na 2-dňový výlet. Najskôr cestou do báječného mesta KANDY, ktoré sa radia medzi skvosty celej Srí Lanky, navštívime botanickú záhradu Peradeniya, ktorá slúžila ako kráľovská okrasná záhrada. Z troch strán je ohraničená riekou Mahaveli ganga. Nájdete tu zbierku orchideí, záhradu korenie, fikus Benjamín, ktorý pokrýva 1600 m2, rôzne druhy paliem a ďalšie stromy aj kvitnúce kríky a rastliny. Potom sa už presunieme do hotela v KANDY, kde ešte pred večerou zhliadneme fakultatívne tance miestnych umelcov, ktoré určite stoja za zhliadnutie. Večera. Druhý deň po raňajkách sa pôjdeme pozrieť skoro ráno do Chrámu Budhova zuba, kde sa údajne ukrýva najdôležitejšie budhistickú relikviu Srí Lanky - Buddhov zub. Traduje sa, že Buddhov zub bol vytiahnutý z jeho pohrebnej hranice a v 4. storočí nl ho na Srí Lanku prepašovala vo vlasoch princezná Kalinga. Zub je ukrytý v zlatej schránke, ktorá je v ďalších šiestich schránkach typu matrljoška, ​​a najskôr ho nikdy nikto nevidel, pretože je možné uvidieť len relikviár a to ešte zo vzdialenosti asi 3 metrov. Po prehliadke prejdeme do oblasti DAMBULY, ktorá je známa skalným chrámom, ktorá je tvorený piatimi samostatnými jaskyňami obsahujúcimi okolo 150 zobrazenie Budhu. Po návšteve tohto skalného skvostu už pôjdeme priamo na letisko so zastávkou na večeru. Odlet do ČR.
 • 13. den: prílet do ČR podľa letového poriadku
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka na Srí Lanku vr. rokov. tax a poplatkov cca 18 000 Kč, transfer na hotel, 10x nocľah v penzióne (9 X Hikkaduwa, 1 x Kandy), 10 x polpenziu, všetky výlety miestnym mikrobusom, spiatočný vlak do Galle, lodný výlet po rieke Madu Ganga, džíp do NP vrátane vstupu, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatné vstupy (Dambula, chrám v Kandy, botanická záhrada a tanca) a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 6 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 715 Kč, vízum 990 Kč.
 • Stravování: 10 x polpenzia
 • Ubytování: 10x nocľah v penzióne (9 X Hikkaduwa, 1 x Kandy)
 • Umístění: Hikkaduwa a okolí; Kandy a okolí

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 6 000 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 6 000 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 715 Kč
 • pojištění storna letenky ze zdravotních důvodů - 750 Kč
 • vízum - 900 Kč
Hodnocení zájezdu


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Srí Lanka Srí Lanka
Typ zájazduPOBYTOVO POZNÁVACIE
UbytovaniePenzion
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha
Zájazdy do destinácií
Srí Lanka - zájazdyQrCode image

Hodnocení

Ivana Kolouchovátermín: 20.4. - 2.5.2017

Dobrý den, absolvovali jsme s Vaší CK Pohodu na Srí Lance s výlety v období 20.04. do 02.05.2017 s průvodkyní Alenou Zlámalovou. Byla jsem velmi překvapena skvělou organizací zájezdu. Alena byla velmi vstřícná, milá, velmi nám pobyt zpříjemnila, viděli jsme i spoustu věcí, které původně nebyly v plánu, což velmi oceňuji. Nic nebyl problém. Skvělé jídlo, skvělé ubytování se stále usměvavým majitelem penzionu, který se o nás velmi dobře staral, prostě skvělá dovolená s nezapomenutelnými zážitky, kterou nám nezkazili ani jeden nebo dva stále remcající účastníci zájezdu, ale lidé jsou různí... :-) ještě jednou děkuji za skvělou dovolenou.

Pavel a Lenka Netušilovi, Zbyněk Rainer a Petra Grollovátermín: 23.2. - 7.3.2017

Dobrý den,
byli jsme s Vaší cestovní kanceláří na exotickém zájezdu POHODA NA SRI LANCE s průvodkyní Alenou Zlámalovou.
Považuji za velmi důležité Vám zdělit, že Alena je velmi příjemná, ochotná a přátelská. Byli jsme opravdu spokojeni, určitě mluvím za celý kolektiv zájezdu, kde panovala vždy úžasná nálada.
Tímto děkujeme Aleně za krásnou dovolenou a určitě se budeme těšit na další poznání.
S pozdravem
Netušil Pavel
Netušilová Lenka
Rainer Zbyněk
Grollová Petra

Dana Šťastnátermín: 3.11. - 15.11.2016

Dobrý den,

v období od 3. do 15.11.2016 jsme se zúčastnili společně s přáteli zájezdu „ Pohoda na Srí Lance s výlety“, s průvodcem Jiřím Ježkem.

Prožili jsme nádhernou dovolenou a odvezli jsme si domů plno krásných zážitků.

Pokud má cestovní kancelář všechny průvodce jako je Jirka, nezbývá mi nic jiného, než Vám poblahopřát.

S přáním hezkého dne

Podobné zájazdy