Termíny - přidat do oblíbených
18.07.20 - 24.07.2020ACO0191614 490 KčPřidat

Pohodový týždeň v Alpách - Rakúsko, Taliansko, Švajčiarsko - Nauders - Srdce Álp

klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika sauna bazén Náročnost 2.5

Rozmanitá turistika v Nauders- na rozmezí Itálie, Švýcarska a Rakouska. Na výběr je zde množství tras různých obtížností.

Úvod:

Na hranici Rakúska, Talianska a Švajčiarska leží mestečko Nauders, ktoré bude naším východiskovým bodom pre poznanie tohto nádherného a rozmanitého kraja pod vrcholky trojtisícoviek. Asi najkrajší túra na nás čaká v bezcolnej zóne patriaci do Švajčiarska - Samnaun. Vydáme sa lanovkou z južného Tirolska na miesto, kde sa stretáva hranice všetkých troch štátov, či lanovkou pod hraničný hrebeň Ötzalských Álp. Ubytovanie máme v *** hoteli na kraji mestečka Nauders v komfortne vybavených izbách (sprcha, WC, fén, rádio, telefón a sat. TV). Veľkou výhodou je určite aj vlastné hotelová relaxačná zóna s krytým bazénom, saunou, fitness a herňou so stolným tenisom. Raňajky sú podávané formou švédskeho stolu a večere menu o 4 chodoch s výberom vrátane šalátového švédskeho stola. Jedenkrát pre nás majitelia pripraví grilovania.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
18.07.20 - 24.07.20 20ACO01916 14 490 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odjazd vo večerných hodinách z ČR do Rakúska.
 • 2. den: príjazd do NAUDERS, dopoludňajšie raňajky, ubytovanie podľa možností hotela. Základný variant (náročnosť 2 z 5; 5 hod., ↑380 m, ↓550 m): výjazd lanovkou na ROCHEGG (1 812 m) - krásna "jazernej" túra s výhľadmi na Ötztalské Alpy až k rozhraní troch štátov RAKÚSKO / ŠVAJČIARSKO / TALIANSKO - DREILAENDERECK (2 180 m), ostatné voľný program - možnosť využitia relaxačnej zóny, zoznámenie s mestečkom NAUDERS, večera.
 • Príjazdový deň využijeme hlavne pre regeneráciu po ceste autobusom, a dnešné prechádzka tak preto nebude nijako náročná. Cestou k lanovke sa prejdeme skrz malebné mestečko NAUDERS, ktoré budeme vzápätí pozorovať aj od hornej stanice lanovky. Rýchlo klesajúce lesnou cestou dôjdeme k rázcestí, odkiaľ sa ponúka niekoľko možností, kadiaľ sa vydať k jazeru Schwarzsee. Nádherné výhľady na majestátne horu PIZ LAD (2 782 m) týčiaci sa nad jazerom potom vystriedajú hraničné kamene a výstražné cedule oznamujúce vstup na švajčiarske územie. Späť "hlbšie" do Rakúska vyrazíme už po spevnenej vozovej ceste, ktorou sa dá dostať až späť k lanovke. Po odpočinku v tamojšej krčmičke potom možno pokračovať ešte 400 výškových metrov pozvoľným zostupom až do hotela. Možnosť navštíviť hotelovú relaxačnú zónu s bazénom potom ocenia predovšetkým tí, ktorí dnes zvolia skorší návrat lanovkou. Okruh od lanovky k jazeru SWARZSEE s nahliadnutím do Švajčiarska a späť nám zaberie asi 3,5 h.
 • 3. den: raňajky, pešo k lanovke, ktorá nás vyvezie na kraj Ötztalských ALP k chate KLASJUNGERKOPF (2 200 m). Základný variant (2 z 5; 6 hod., ↑600 m, ↓900 m): pre zdatných "zlatú cestou" k jazerám Goldseen (2 585 m), ďalej cez sedlo vo výške 2 800 m po ceste č. 32 údolím SALETZTAL pod Grosser SCHAFKOPEM až k chate do výšky1 913 m), odtiaľ už pešo k hornej stanici lanovky. Ľahší variant (1,5 z 5; 4 hod., ↑50 m, ↓450 m): pre menej zdatných od hornej stanice lanovky priamo k chate a potom do hotela, večera.
 • Čaká nás náročnostných štandardné alpská túra, ktorú absolvujeme približne za 6-6,5h. Od lanovky začneme pozvoľna stúpať a po prekonaní cesty vedúcej prevažne po veľkých, ale stabilných kameňoch budeme pokračovať po dobre vychodených chodníku, a to až takmer na úroveň "zlatých" jazier Goldseen. 400 m stúpanie od lanovky k jazerám nám zaberie necelé 2h. Základný variant naďalej pokračuje prudkým stúpaním ešte 200 výškových metrov prevažne po suťovitém podložia. Nezabudnuteľné výhľady na konci stúpania však vynaloženú námahu plne kompenzujú. Tentoraz sa ocitáme na hranici s Talianskom. Vrcholová prechádzka po hrebeni a najmä panoramatické výhľady na Ortler (3 905 m), trojítisícovky Grosser SCHAFKOPF a z časti tiež na jazero Reschensee potom nadchnú snáď každého milovníka hôr. Zostupová trasa vedie sprvu po kamenistej ceste, ktorú však čoskoro vystrieda pohodlná a dobre vyšliapaná chodník kopírujúci horský potok. Zdatnejší môžu zvoliť cestu do údolia a predĺžiť trasu až do hotela. Základný variant sa pridrží vrstevnice, a to až k chate PIENGALPE. Od nej potom už nasleduje záverečný 1 / 2h výstup k hornej stanici lanovky. Celý program zakončíme prechádzkou po malebnom údolí od lanovky k hotelu. Ľahší variant môže zvoliť jednoduchý a kvalitne značený zostup k chate GOLDSEENHÜTTE a po spevnenej a neskôr vozové ceste zostúpiť až do NAUDERS.
 • 4. den: raňajky, odchod busom do bezcolnej zóny Samnaun (1 828 m), ktorá patrí pod Švajčiarsko. Základný variant (2,5 z 5; 6 hod., ↑600 m, ↓900 m): výjazd dvojposchodovou lanovkou k chate ALP TRIDO (2 499 m), možnosť krátkeho výstupu na PIZ MUNSCHUNS (2 657 m) a ďalej pokračujeme po hranicu s Rakúskom až do priesmyku ZEBLASJOCH (2 539 m), potom už po vozovej ceste pod dohľadom svišťov späť do Samnaun (možnosť výhodných nákupov bez cla). Ľahší variant (1,5 z 5; 4 hod., ↑50 m, ↓50 m): len krátka túra a lanovkou späť do Samnaun, prehliadka mestečka vrátane možnosti výhodných nákupov. Všetci spoločne odchod na hotel, večera.
 • Aj tretí deň prekročíme štátnu hranicu, tentoraz zo Švajčiarska do Rakúska a späť. Zo švajčiarskej bezcolnej zóny vyjdeme dvojposchodovou lanovkou do východzieho bodu (2 499 m), odkiaľ sa ponúka niekoľko lákavých trás. V základnej variante je pripravená nenáročná túra začínajúcich širokú vrstevnicami asi 150 výškových metrov pod hrebeňom. Výhľady na velikánov celej samnaunské skupiny na čele s PIZ ROTS (3 097 m) a Stammer SPITZ (3 294 m) môžeme doplniť aj rozhľady na rakúsku stranu. 200 m stúpanie, na ktoré sa asi po hodine cesty napojíme, možno totiž rýchlym výstupom predĺžiť o ďalších 150 m, čím sa ocitneme na samotnom hrebeni. Z vrcholu SALAASER Kopf (2 744 m) potom po relatívne širokom ceste pokračujeme až do sedla ZEBLASJOCH a po spevnenej vozové ceste budeme pozvoľne zostupovať až do Samnaun. Celý zostup vedie úchvatným údolím obklopeným vysokými skalami a divokými horskými potokmi. O zvyšok programu sa neskôr postará mnoho obchodov v miestnej vyhlásenej bezcolnej zóne. V rámci ťažšie varianty je možné vystúpiť k hrebeňu priamo od lanovky, a to buď vozňovú cestou alebo rýchlejšie stúpajúca chodníkom. Následná hrebeňová túra nás potom privedie na trasu základné varianty. Časová náročnosť tejto dlhšej varianty je približne 5h. Po nákupoch nás potom čaká ešte krátka prechádzka po chodníku pozdĺž miestneho potoka k busu.
 • 5. den: raňajky, odchod busom do južného Tirolska - RESCHENU (1 500 m). Základný variant (2 z 5; 6 hod., ↑600 m, ↓900 m): výjazd lanovkou do výšky 2 087 m nm Potom prevažne po pohodlnej ceste cez najvyššie položenou osadu južného Tirolska rojenia (1 968 m) pešo najskôr pod masívom PIZ LAD až do Reschenpass. Ľahší variant (1,5 z 4; 5 hod., ↑50 m, ↓50 m): prechádzka okolo jedinečného jazera Reschensee s typickou zatopenou vežou GRAUNER TURM alebo od hornej stanice lanovky len krátka túra a späť k busu opäť lanovkou. Popoludní odchod na hotel, večer s grilovaním.
 • Atraktívny túru zahájime pozvoľným zostupom po vozovej ceste do dedinky rojenia. Po následnom krátkom stúpaní sa nám naskytnú romantické pohľady na túto dedinku obklopenú horskými velikánmi. Naša trasa ďalej pokračuje dobre vyšliapanú chodníkom nad hranicou lesa, z ktorej budeme pozorovať očarujúce údolia VALLE ROJA. Chatu RESCHNERALM využijeme k odpočinku a ďalej začneme stúpať okolo mohutné PIZ LAD (2 782 m). Priamo pod touto horou sa vo výške 2 180 m nachádza rozhraní troch štátov - spoločná hranica TALIANSKO, Rakúsko a Švajčiarsko. Na toto miesto dorazíme z talianskej strany a po krátkom pobyte vo Švajčiarsku prejdeme do Rakúska. Po chvíli sa ešte na okamih ocitneme v Taliansku, aby sme lesným chodníčkom okolo ruín vojnového opevnenia nabrali smer k rakúskemu jazeru Grünsee. Nasleduje už zostup po spevnenej a čiastočne i vozy ceste do TIEFHOF, odkiaľ nás už svojou malebnou atmosférou očarí neďaleký NAUDERS, kde naše dnešné cezhraničnej putovanie ukončíme. Nadpriemerná vzdialenosť tejto túry je plne vyvážená menšie náročnosťou na prevýšenie a relatívne jednoduchým terénom. Ľahšie variantom môže byť napríklad dobre značený okruh okolo ZWISCHENKOPF (2 630 m) s možnosťou výstupu na ZEHNERKOPF (2 675). Po zjazde lanovkou sa potom v rámci itéto varianty ponúka prechádzka pozdĺž brehu jazera Reschensee až k zatopené veži GRAUNER TURM, kde nastúpime do nášho busu. Táto ľahší variant ponúka mnoho skvostných výhľadov na jazero a je vedená prevažne po kamenistom teréne. Jej prevýšenie (bez výstupu na ZEHNERKOPF) je len necelých 500 m.
 • 6. den: raňajky, busom do údolia Langtauferer Tal. Základný variant (2,5 z 5; 6 hod., ↑600 m, ↓600 m) - z MELAG (1 919 m) na Melager Alm (1 970 m) a ľadovcovú náučným chodníkom výstup na chatu WEISSKUGELHÜTTE (2 542 m) . Cestou výhľady na ľadovci pokrytý Weisskugel (3 739 m) - dominantu oblasti. Náučným chodníkom späť do MELAG. Ľahší variant - z MELAG na Melager Alm a späť po druhom brehu potoka Karlinbach, zostup údolím. Busom späť do hotela, večera.
 • Na tento deň je pripravená ozajstná turistická lahôdka - túra v bezprostrednej blízkosti talianskych ľadovcov. Z počiatku po spevnenej ceste a následne už po nenáročné klasické turstické stezce vedúci pozdĺž ľadovcového potoka dôjdeme až k salašov MELAGER ALM. Následne začína prudšie 500 m stúpanie k chate WEISSKUGELHÜTTE, ktorým sa dostaneme až "na dosah" ľadovca LANGTAUFERER Ferner, ktoré sa tiahne už od vrcholu WEISSKUGEL z výšky 3 739 m. Náročnejšia výstup vystrieda pozvoľné klesanie, pri ktorom budeme obdivovať úchvatnú sústavu ľadovcov. Okruh dokončíme po náučnom chodníku vedúce k MELAGER ALM, odkiaľ už len zostúpime 70 m k východiskovému bodu. Naším autobusom ešte na záver prejdeme týmto ľadovcovým údolím a naposledy prejdeme štátnej hranici späť do Rakúska.
 • 7. den: raňajky, dopoludnia odjazd do ČR, príchod neskoro večer.
 • Poznámka I: Dětské ceny platí jen při ubytování s 2 dospělými osobami.
 • Poznámka II: Svoz pořádáme od 4 osob.
 • Cena zahrnuje: 5x nocľah, 6x raňajky, 4x večera, 1x grilovanie, každodenné využitie relaxačné zóny s krytým bazénom a saunou, doprava klimat. autobusom, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 2 500 Kč (max. 2 izby), poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov 245 Kč.
 • Stravování: Raňajky sú podávané formou švédskeho stolu a večere menu o 4 chodoch s výberom vrátane šalátového švédskeho stola. Jedenkrát pre nás majitelia pripraví grilovania.
 • Ubytování: Ubytovanie máme v *** hoteli na kraji mestečka Nauders v komfortne vybavených izbách (sprcha, WC, fén, rádio, telefón a sat. TV). Veľkou výhodou je určite aj vlastné hotelová relaxačná zóna s krytým bazénom, saunou, fitness a herňou so stolným tenisom.
 • Umístění: Rakousko, Itálie, Švýcarsko, Nauders, Reschen

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 2 500 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 245 Kč
 • dítě 0 - 12 let - 10 890 Kč
Hodnocení zájezdu


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Taliansko Taliansko
Švajčiarsko Švajčiarsko
Rakúsko Rakúsko
Typ zájazduPOHODOVÉ TÝŽDNE NIELEN V ALPÁCH
UbytovanieHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, svoz Brno, svoz Ostrava, svoz Tábor, svoz České Budějovice, svoz Bratislava, svoz Jihlava
Zájazdy do destinácií
Taliansko - zájazdy
Švajčiarsko - zájazdy
Rakúsko - zájazdyQrCode image

Hodnocení

Jan Šedivýtermín: 12.8. - 18.8.2017

Dobrý den, byl jsem účastníkem zájezdu v uplynulém týdnu do jižního Tyrolska k Nauders a to jako "pěšák". Tímto bych chtěl velice poděkovat naší průvodkyni Janě Trepkové. Odvedla profesionální práci a navíc je to pozitivně naladěná a milá holka, která nepokazí legraci a je vždy velmi vstřícná ke všem účastníkům. Též poděkování řidiči za dobře zvládnuté kilometry, jen příště by měl vzít více pivka (je mně jasné, že toto je v jeho režii a Vaše CK to neovlivní)...:-)

Hezký den všem zaměstnancům CK přeje Honza Šedivý z Jizerek.

Podobné zájazdy