Pohodový týždeň v Alpách - Rakúsko, Taliansko - Záhrada Dolomitov

klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika bazén Náročnost 2.5

Alpy, Dolomity ..... s pomocou lanovky prechod veľmi známeho pohoria MONTE CRISTALLO s fantastickými výhľadmi na mestečko CORTINA DI AMPEZZO a po ceste č 203 a 208 až do SCHLUDERBACHU ...

Úvod:

Tento zájazd je zameraný na ľahkú a strednú turistiku po najznámejších a najkrajších lokalitách východných Dolomitov. Na všetkých trasách si môžete oddýchnuť a posilniť sa v horských hostincoch. Celý zájazd je koncipovaný tak, aby ste pohodlne spoznali krásne údolia Hochpustertal a jeho okolia, tzv. Záhradu Dolomitov. Náš hotel leží v bočnom údolí - Antholzer Tal na slnečnom a tichom mieste a jeho poloha je ideálna k poznaniu východných Dolomitov. Prejdeme sa pohorím Cristallo alebo navštívime romantické jazero Pragser Wildsee, vystúpime k najznámejšej dominante Dolomitov - Drei Zinnen atď. Ubytovanie v *** hoteli ponúka veľký komfort, tzn. izby s vlastným sociálnym zariadením vrátane fénu, sat. TV, rádia, telefónu atď. Určite oceníte aj relaxačnú zónu s krytým bazénom, kde možno načerpať sily po vydarenom dni. Raňajky sú podávané formou švédskeho stolu a večere menu o 3 chodoch so šalátovým bufetom. Jedenkrát pre nás namiesto klasickej večere majitelia pripraví talianske špeciality. Sprevadza O. Lonský.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjazd vo večerných hodinách z ČR do Talianska.
 • 2. den: ráno príjazd do Antholz, dopoludňajšie raňajky, ubytovanie podľa možností hotela. Popoludní voľný program alebo miestnym busom (cca 3 EUR) so sprievodcom k jedinečnému jazeru Antholzer SEE a údolím, skôr prechádzkou, späť do hotela (2,5 hod.), večere.
 • 3. den: raňajky, odchod na celodenný výlet do Dolomitov, základný variant (náročnosť 2 z 5; 5 hod., ↑100 m, ↓700 m): prechod (s pomocou lanovky) veľmi známeho pohoria MONTE CRISTALLO s fantastickými výhľadmi na mestečko CORTINA DI AMPEZZO, po ceste č. 203 k REF. OSPITALE a busom do hotela. Ľahší variant (1,5 z 5; 5 hod., ↑100 m, ↓300 m): späť k hornej stanici lanovky, a buď lanovkou, alebo pešo k busu, večera.
 • 4. den: raňajky, odchod do SEXTENU, výjazd lanovkou na MONTE ELMO (2 050 m), základný variant (2,5 z 5; 7 hod., ↑400 m, ↓800 m): výstup na HELM (2 434 m), cez SILLIANER HÜTTE a späť okružná cestou č. 4-20 k lanovke, späť k hornej stanici lanovky, zjazd do údolia, možnosť prehliadky mestečka, cestou späť zastávka v INNICHENU (jedinečná románska katedrála), odchod do hotela, večera.
 • 5. den: snídaně, odjezd k jezeru Misurina, mýtnou silnicí k RIFUGIO AURONZO (2 320 m), základní varianta (2,5 z 5; 7 hod., ↑200 m, ↓200 m): na RIF. A. LOCATELLI (2 405 m), dále přes PASSO FISCALINO (2 519 m) na chatu RIF. LAVAREDO (2 344 m) a zpět k busu u RIF. AURONZO. Lehčí varianta (2 z 5; 4 hod., ↑100 m, ↓100 m): na RIF. A. LOCATELLI, dále na RIF. LAVAREDO a zpět k autobusu. Zpět do hotelu, večeře. Obě varianty nabízejí nádherné výhledy na dominantu Dolomit - TRE CIME DI LAVAREDO a procházejí místy, kde se za I. světové války urputně bojovalo.
 • 6. den: raňajky, odchod miestnym mikrobusom (cca 4 EUR) do priesmyku STALLER SATTEL (2 052 m, na hraniciach Rakúska a Talianska), základný variant (2,5 z 5; 7 hod., ↑800 m, ↓800 m): nádherný výstup na ROTE WAND (2 818 m), okolo potoka ACKSTAL BACHE, ľahší variant (2 z 5; 3 hod., ↑100 m, ↓100 m): z priesmyku okolo rakúskeho jazera OBERSEE k chate rovnakého mena - možnosť občerstvenia, talianska večera .
 • 7. den: raňajky, odchod k jazeru PRAGSER WILDSEE (1 500 m) - najromantickejšie jazero Dolomitov, základný variant (2 z 5; 7 hod., ↑500 m, ↓500 m): výstup na GR. APOSTEL (1 995 m), ľahká až stredne ťažká túra. Ťažšie variant (3 z 5; 7 hod., ↑1 300 m, ↓1 300 m): výstup na SEEKOFEL (2 810 m) - nádherné výhľady na západnú časť Dolomitov, ľahká variant (1 z 5; 2 hod., ↑50 m, ↓50 m): prechádzka okolo jazera, späť k busu, všetci odchod do hotela, večera.
 • 8. den: raňajky, odchod do ČR, príjazd do ČR v nočných hodinách.
 • Poznámka I: Dětské ceny platí pro děti ubytované spolu se 2 dospělými osobami.
 • Poznámka II: Detské ceny platia pre deti ubytované spolu s 2 dospelými osobami.
 • Cena zahrnuje: 6x nocľah, 7x raňajky, 5x večera, 1x talianska večera, vstup do relax. zóny s krytým bazénom a fitness centrom, doprava klimatizovaným autobusom, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 2 900 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov 280 Kč.
 • Stravování: raňajky sú podávané formou švédskeho stola a večere menu o 3 chodoch so šalátovým bufetom. Jedenkrát pre nás namiesto klasickej večere majitelia pripraví talianske špeciality.
 • Ubytování: Ubytovanie v *** hoteli ponúka veľký komfort, tzn. izby s vlastným sociálnym zariadením vrátane fénu, sat. TV, rádia, telefónu atď. Určite oceníte i relaxačnú zónu s krytým bazénom, kde možno načerpať sily po vydarenom dni.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Taliansko Taliansko
Rakúsko Rakúsko
Italské Alpy Italské Alpy
Dolomit Dolomit
Typ zájazduPOHODOVÉ TÝŽDNE NIELEN V ALPÁCH
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Tábor, svoz Bratislava, svoz České Budějovice, svoz Jihlava
Zájazdy do destinácií
Taliansko - zájazdy
Rakúsko - zájazdy
Italské Alpy - zájazdy
Dolomit - zájazdy

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy