Pohodový týždeň v Alpách - Taliansko - Alpy a Ligúrske more

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika

První část zájezdu strávíte v nádherném prostředí horského střediska Bardonecchia na hranici Itálie s Francií, které je obklopeno dvěma národními parky a to z východní strany Vanoise a ze západní strany Écrins. Poté se přesuneme jen o 200 km dál na pobřeží Ligurské riviéry do městečka Varazze, které je vetknuté do hornatého a skalnatého typického prostředí Ligurské riviery.


Úvod:

I pre rok 2019 sme zaradili veľmi žiadanou kombináciu turistiky a pobytu pri mori. Prvá časť zájazdu strávite v nádhernom prostredí horského strediska Bardonecchia na hranici Talianska s Francúzskom, ktoré je obklopené dvoma národnými parkami a to z východnej strany Vanoise a zo západnej strany Ecrins. Je to ideálna poloha pre poznanie Savojských Álp na francúzskej strane aj Horných Álp na talianskej strane. Vcelku príjemnú turistiku nám uľahčí miestnej lanovky. Potom sa presunieme len o 200 km ďalej na pobreží Ligurskej riviéry do mestečka Varazze, ktoré ich votknuté do hornatého a skalnatého typického prostredia Ligurské riviéry. Tu strávime ďalších 5 dní. Okrem iného navštívime najkrajší jaskyni Taliansko, čarovný Janov, alebo sa môžete len tak opaľovať na brehu mora. *** Hotel v horách ponúka izby s vlastným sociálnym zariadením, sat.TV. *** Hotel na Ligurskej Riviére je vzdialený len 50 m. Od mora, ponúka pekné izby s vlastným sociálnym zariadením, sat.TV, telefónom. U oboch hotelov je raňajky formou švédskeho stolu a večere menu o 3 chodoch.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjazd z ČR do Talianska.
 • 2. den: ráno príjazd do Bardonecchia, dopoludňajšie raňajky, ubytovanie podľa možností hotela, základný variant (náročnosť 1,5 z 5; 3 hod., ↑500 m, ↓500 m): výjazd lanovkou na PIAN DEL SOLE (1 550 m ), výstup lesom možný až do sedla PASSO COLOMION (2 054 m) a späť k hornej stanici lanovky, zjazd dole k hotelu lanovkou alebo pešo, večera.
 • 3. den: raňajky, odchod k lanovke do MELEZETU, výjazd lanovkou na CHESAL (1 800 m), základný variant (2 z 5; 7 hod., ↑600 m, ↓600 m): tentoraz nádherná túra na taliansko / francúzskej hranici , výstup do hraničného sedla (2 400 m) a potom zostup buď opäť k hornej stanici lanovky, alebo pešo pozdĺž potoka až do údolia a pešo do hotela. Ľahší variant (1,5 z 5; 5 hod., ↑250 m, ↓250 m): len pár sto výškových metrov smerom k sedlu na prvý výhľady do údolia a späť rovnakou cestou k hornej stanici lanovky, zjazd do údolia. Všetci odchod (prípadne pešo) do hotela, večera.
 • 4. den: raňajky, túra v údolí VALLE Stretta (1 450 m) na francúzsku časť s výstupom k chate RE MAGI (1 769 m), odtiaľ viac možností trás, základný variant (2,5 z 5; 7 hod., ↑750 m, ↓750 m): k jazeru CHAVILLON (2 150 m) pri priesmyku COL DES THURES (2 194 m) a zostup až k hotelu, ľahší variant (1,5 z 5; 5 hod., ↑450 m, ↓450 m): k mostu PONT DE LA Fonderie (1 910 m) a rovnakou cestou späť až k hotelu, večera.
 • 5. den: raňajky, dopoludnia odchod k moru na Ligurská riviéra do Borgia Verezzi, ubytovanie podľa možností hotela, popoludní odpočinok pri mori na pláži alebo prechádzka historickou časťou mesta s možnosťou ochutnávky výbornej zmrzliny alebo kávy na terase niektorej z reštaurácií s výhľadom na more, nádherná prímorská riviéra, večera.
 • 6. den: raňajky, odchod busom do LOANA - pôvodné rímske mesto, ktoré bolo v stredoveku sídlom biskupov s Albenga a patrí medzi najvýznamnejšie mestečka Ligúria. Z historických pamiatok ležiacich v centre môžete obdivovať najmä barokový kostol SAN GIOVANNI BATTISTA, CASTELLO alebo starú vežu s hodinami. Odchod späť do hotela, večera.
 • 7. den: raňajky, pešo k najkrajšie jaskyne Taliansko len pár stoviek metrov od hotela, prehliadka vyhlásené jaskyne, návšteva kostola CHIESA DI SAN PIETRO na námestí, kde sa konajú vyhlásená divadelné predstavenia, popoludní už voľno pri mori, večera.
 • 8. den: aňajky, fakultatívne možnosť vlakom do Janova, návšteva najznámejšieho mestečka Ligurskej riviéry, prehliadka DÓŽECÍHO PALÁCA, DUOMO SAN LORENZO, 117 metrov vysokého majáka alebo najväčšieho európskeho akvária s 5 000 živočíchmi, odchod späť do hotela, všetci typická regionálna večera.
 • 9. den: raňajky, dopoludnia odchod k jazeru Lago di Garda, krátka prehliadka Peschiera, odjazd do ČR.
 • 10. den: príjazd do ČR v skorých ranných hodinách.
 • Poznámka I: Detské ceny platia len pri ubytovaní s 2 dospelými.
 • Cena zahrnuje: 7x nocľah, 8x raňajky, 7x večera, doprava klimatizovaným autobusom, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 3 000 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov do 30 000 Kč za 350 Kč.
 • Stravování: 8x raňajky, 7x večera, raňajky formou švédskeho stolu a večere menu o 3 chodoch.
 • Ubytování: *** Hotel v horách ponúka izby s vlastným sociálnym zariadením, sat.TV. *** Hotel na Ligurskej Riviére je vzdialený len 50 m. Od mora, ponúka pekné izby s vlastným sociálnym zariadením, sat.TV, telefónom.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Taliansko Taliansko
Savojské Alpy Savojské Alpy
Italské Alpy Italské Alpy
Francouzské Alpy Francouzské Alpy
Typ zájazduPOHODOVÉ TÝŽDNE NIELEN V ALPÁCH
UbytovanieHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Tábor, svoz Bratislava, svoz České Budějovice, svoz Jihlava
Zájazdy do destinácií
Taliansko - zájazdy
Savojské Alpy - zájazdy
Italské Alpy - zájazdy
Francouzské Alpy - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy