Taliansko - Pohodový týždeň - Liparské ostrovy a Stromboli

letecky trajekt - lodní doprava hotel polopenze turistika

Z tmavě modrých hlubin průzračného moře se zdvíhají dýmající krátery porostlé bujnou subtropickou vegetací. Krásné moře, léčebné koupele v sirném jezírku nebo geotermálních lázních, romantické plavby mezi ostrůvky, procházka malebnými uličkami městečka Lipari se zajímavým archeologickým muzeem, jednoduchá turistika či zdolání nejvyšších vrcholků činných sopek, to vše vás v tomto týdnu čeká.


Úvod:

Z tmavomodrých hlbín priezračného mora sa zdvíhajú dymiaci krátery porastené bujnou subtropickou vegetáciou. Krásne more, liečebné kúpele v sírnom jazierku alebo geotermálnych kúpeľoch, romantické plavby medzi ostrovčekmi, prechádzka malebnými uličkami mestečka Lipari so zaujímavým archeologickým múzeom, jednoduchá turistika či zdolanie najvyšších vrcholkov činných sopiek, to všetko vás v tomto týždni čaká. Hlavným klincom bude dozaista pozorovanie nočných erupcií stále aktívne sopky Stromboli. Celý týždeň budete ubytovaní v rezidencii Vulcano Blu, ktorá sa nachádza v pokojnej časti Vulcanello a je vybavená bazénom s morskou vodou a hydromasážnymi tryskami a vlastnú malú plážičky s lehátkami a slnečníkmi. Dvojlôžkové apartmánové suity sú vybavené manželskou posteľou, sociálnym zariadením so sprchou a bidetom, TV, kuchynkou s chladničkou a terasou. Kontinentálne raňajky formou bufetu sa podáva v bare pri bazéne, trojchodové večerné menu v reštaurácii vo mestečku, ktorej vynikajúce špeciality sicílskej kuchyne určite uspokojí vaše chuťové poháriky.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do Catanie, transfer autobusom do prístavu Milazzo a odtiaľ loďou na ostrov VULCANO, ubytovanie, večera.
 • 2. den: prechádzka po mestečku, možnosť kúpeľom v liečebnom sírnom jazierku. Popoludní výstup na malú zarastenú sopečku VULCANELLO, tvorenou tromi malými krátery, odtiaľ je úchvatný pohľad na celý ostrov i okolia. Potom zostúpime do malebného ÚDOLIE PRÍŠER s radom zaujímavých lávových útvarov.
 • 3. den: ráno výstup na dymiace VEĽKÝ KRÁTER (391 m), odkiaľ sa naskytá nádherný výhľad na celé súostrovie, možnosť obchádzanie krátera a pozorovanie dymiaci fumarol a usadenín síry. Popoludní relaxácia pri mori, fakultatívne okruh okolo ostrova Vulcano lodí s kúpaním (12 EUR).
 • 4. den: celodenný výlet na ostrovy PANAREA (kúpanie z lode, prechádzka úzkymi uličkami lemovanými bielymi domčekmi s kvitnúcimi ibišteky a oleandre všetkých možných farieb a odtieňov) a STROMBOLI. Celý ostrov tvorí majestátny kužeľ činné sopky, ktorej charakteristická erupcie je najlepšie pozorovať večer po zotmení buď z lode alebo pri peším výstupe do 400 m či priamo zo samotného vrcholu Stromboli (fakultatívne výstup s autorizovaným sprievodcom cca 28 EUR).
 • 5. den: voľný deň, kúpanie, relaxácia pri mori alebo v geotermálnych kúpeľoch.
 • 6. den: fakultatívne lodný výlet na zelený ostrov SALINA (cca 27 EUR) - oboplávajú celý ostrov, vykúpeme sa v zátoke prepadnutého krátera POLLARA, a nakoniec zastavíme v malebnej dedinke LINGUA s majákom, kde si pochutíme na vynikajúce Granite z čerstvého ovocia alebo sa zasýtite miestnou špecialitou " pane cunzato "- obrovskú bruschettu obloženú sicílskymi dobrotami.
 • 7. den: dopoludnia lodí na prehliadku hlavného mesta LIPARI (12 EUR) s archeologickým parkom a múzeom, ktorému dominuje baroková katedrála Sv. Bartolomeja, nákupy suvenírov.
 • 8. den: po raňajkách odchod do Catanie a odlet do Prahy.
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka Praha-Catania vr. tax a príplatkov cca 8 500 Kč, spiatočný lodný lístok na ostrov Vulcano, transfery, 7x ubytovanie na ostrove Vulcano, 7x raňajky, 6x večera, pešie výlety po ostrove Vulcano a lodný výlet na Panarea a Stromboli, kyvadlová doprava minibusmi medzi apartmánovým komplexom, centrom mestečka a hlavnými plážami, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odstavci "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu 280 Kč.
 • Stravování: kontinentálne raňajky formou bufetu sa podáva v bare pri bazéne, trojchodové večerné menu v reštaurácii vo mestečku, ktorej vynikajúce špeciality sicílskej kuchyne určite uspokojí vaše chuťové poháriky.
 • Ubytování: celý týždeň budete ubytovaní v rezidencii Vulcano Blu, ktorá sa nachádza v pokojnej časti Vulcanello a je vybavená bazénom s morskou vodou a hydromasážnymi tryskami a vlastnú malú plážičky s lehátkami a slnečníkmi. Dvojlôžkové apartmánové suity sú vybavené manželskou posteľou, sociálnym zariadením so sprchou a bidetom, TV, kuchynkou s chladničkou a terasou.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Taliansko Taliansko
Sicília Sicília
Liparské ostrovy Liparské ostrovy
Typ zájazduLETECKÉ ZÁJAZDY
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha
Zájazdy do destinácií
Taliansko - zájazdy
Sicília - zájazdy
Liparské ostrovy - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy