Termíny - přidat do oblíbených
02.08.20 - 11.08.2020CPT0120411 490 KčPřidat

Ukrajina - Podkarpatská Rus na bicykli po cestách i necestách - hotel

klimatizovaný autobus hotel polopenze cyklistika Náročnost 2.5

Ukrajina - cyklozájezd s ubytováním v hotelu s polopenzí.


Úvod:

10 dňový cyklistický zájazd do hotela s polpenziou z jedného miesta ubytovania. Zabudnutý najvýchodnejší cíp bývalého Československa, v súčasnosti známy ako Zakarpatská Ukrajina, súčasť Ukrajiny. Po vedľajších cestičkách vedúcich cez dediny s drevenými domčekmi a kostolíkmi, po drevárskych cestách pozdĺž priezračných a divých bystrín v hlbokých zalesnených údoliach sa vrátime akoby o niekoľko desaťročí späť. Za výhľady budeme šplhať na oblé poloniny plné čučoriedok a následne klesať do niektorých z miestnych kolíb za občerstvením. Jednodňové výlety "naľahko" sú vhodné pre trekingové i horské bicykle. Sami si zvolíte variantu, ktorá vám viac sadne. A keď sa vám nebude chcieť šliapať na bicykli, tak vždy ešte existuje peší variant. Celý zájazd je s variantmi od ľahkej až po náročnú cykloturistiku. Nespornou výhodou tohto programu je, že po celú dobu trvania zájazdu budeme bývať na jednom mieste, ktoré sa nám stane tunajšie základňou. Obtiažnosť 2-3, vhodné pre treková i MTB bicykle, ideálne pre cyklistov, ktorí svoje kolo nepoužívajú len pre cestu do práce:-).

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
02.08.20 - 11.08.20 20CPT01204 11 490 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Ukrajina na kole - program zájazdu

 • 1. den: popoludňajší odjazd z ČR, nočný presun na Podkarpatskú Rus.
 • 2. den: ranná prehliadka hlavného mesta "Zakarpatie" Užhorod (hrad, skanzen, historické centrum, synagóga, tržnica); autobusom presun do dedinky PILIPEC pod poloni-nu Boržava, ktorá sa nám stane na sedem nocí domovom. Popoludní v Pilipci zájdeme k vodopádu sipot schovanom uprostred lesov (15 km).
 • 3. den: prejazd na kolesách k Mežhorje, odtiaľ do dediny Majdan, a ďalej najmalebnejším pohorím Podkarpatí - VERCHOVINY, proti prúdu riečky HOLJATYN až do takmer opustenej dedinky REKYTY s nádherným dreveným kostolíkom z 18. storočia, po nespevnenej ceste cez sedlo do Nižného Studeného a späť do Pilipce (60 km).
 • 4. den: na bicykloch po ceste údolím riečky Ripinka do okresného mesta MEŽHORJE, odtiaľto stúpanie do Siněvirského sedla s krásnymi výhľadmi na okolité kopce, zjazd do dediny Sinevir (alt. pre MTB výjazd aj zjazd po "pôvodnej horskej ceste") a pozdĺž rieky Těrebla až do Koločave - návšteva dreveného kostolíka zo 17. storočia s hrobmi csl. žandárov zastrelených Nikolom Suhaj, múzeum Ivana Olbrachta, hroby Nikolu Šuhaja a Eržiky, skanzen, bývalá žandárska stanica (60 km), návrat späť do Pilipce autobusom.
 • 5. den: autobusom presun do Siněvirského sedla, na bicykloch asfaltový zjazd do Sinevir, tentoraz budeme pokračovať proti prúdu riečky Těrebla do SINĚVIRSKÉHO NP, romantickým údolím sa dostaneme cez malebnú dedinku SINĚVIRSKAJA POLJANA až k legendou opradenému SINĚVIRSKÉMU JAZERU, možnosť výjazdu až do zabudnuté nádherné drevárske osady SLOBODA, na kolesách späť pozdĺž Těrebly plné prírodných "víriviek" lákajúcich na kúpanie do Sinevir, kdekoľvek početných kolibách možnosť ochutnávky miestnej špeciality na otvorenom ohni - šašlíkov (60 km), autobusom späť do Pilipce.
 • 6. den: na kolesách z Pilipce cez dedinky Nižnij a Verchnij STUDENYJ, prejazd do Ľvovskej oblasti do sedla BESKID na bývalej československo-poľskej hranici, zjazd cez SKOTARSKE do Volovca (vhodné pre MTB, alt. do Volovca vlakom) a odtiaľ späť do Pilipce (60 km) alebo ľahší variant s výletom do horského strediska Ozeri VITA s možnosťou kúpania (30 km).
 • 7. den: náročná varianta MTB: z Pilipce sedačkovou lanovkou is okolo takmer na hrebeň poloniny Boržava, výhľady do údolia a na panorámu celej poloniny, prejazd hlavného Travna-teho hrebeňa plného čučoriedok až do Mežhorje, návrat späť do Pilipce autobusom alebo na bicykli, prejazd možno kedykoľvek skrátiť jedným z odvážnych zjazdov dole do údolia (40-60 km). Varianta TREK: z Pilipce do dedinky Bukovec a podhorím poloniny Boržava na rozhraní bukových lesov a pestrofarebných lúk cez dediny riečky a LOZJANSKIJ do MEŽHORJE, autobusom alebo na bicykli späť do Pilipce (40-60 km); variant PEŠIA (pre unavené z kolesa) - lanovkou na hrebeň poloniny Boržava a pešej prechod hlavného hrebeňa, zostup do riečky, návrat späť autobusom.
 • 8. den: autobusom presun do Volovca, odtiaľ na bicykli po asfaltovej ceste cez dedinky Nižná Vorota a Závadka a ďalej cez Seredněverecký priesmyk do bývalej Haliče (dnes Ľvovská oblasť). Ďalej možnosť zájsť až do zapadnutej dedinky VERCHNJAČKA. Po lúkach návrat do Volovca. Odtiaľ možnosť autobusom alebo po ceste späť do Pilipce (45-60 km).
 • 9. - 10. den: autobusom údolím po prúde rieky RIKA do dediny IZA (trh s prúteným tovarom), autobusom do Mukačevo (hrad, centrum mesta, výmena peňazí, posledné nákupy v zastrešenej tržnici), odchod na hranici, nočný presun do ČR , príjazd do ČR v ranných hodinách.
 • Poznámka I: Svoz u cyklovarianty zájezdu není možný.
 • Poznámka II: Při nedostatečné naplněnosti bude mít zájezd společnou dopravu s pěší variantou zájezdu, která je koncipovaná tak, že si obě skupiny nebudou navzájem překážet.
 • Cena zahrnuje: poistenie liečebných nákladov v zahraničí a pripoistenie stornopoplatkov, dopravu klimatizovaným autobusom (2 700 km) vrátane dopravy bicyklov v krytom prívese a vrátane všetkých poplatkov, 7x ubytovanie v hoteli s polpenziou (2lôžkové izby), vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné do pamiatok, fakultatívne akcie a náklady s nimi spojené, prípadná miestna doprava a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1 lôžková izba v hoteli 1 600 Kč.
 • Stravování: polpenzia. Vzhľadom na množstvo zastávok počas cykloetapy, chutným a lacným pokrmom v miestnych "občerstvovnách" a kolibách je ďalšie stravovanie riešené individuálne.
 • Ubytování: 7x ubytovanie v hoteli v 2 lôžkových izbách.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 1 600 Kč

Ukrajina na kole
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Ukrajina Ukrajina
Podkarpatská Rus Podkarpatská Rus
Typ zájazduCYKLOZÁJAZDY
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Pardubice, Praha, svoz Olomouc
Zájazdy do destinácií
Ukrajina - zájazdy
Podkarpatská Rus - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy