Ukrajina - Podkarpatská Rus na bicykli po cestách i necestách - turistická ubytovňa

klimatizovaný autobus penzion polopenze cyklistika Náročnost 2.5

Ukrajina, Podkarpatská Rus - cyklozájezd - dovolená na kole s variantami od lehké až po náročnou cykloturistiku, při dostatku sil nebudete nuceni sesednout z kola za celý zájezd.


Úvod:

Zabudnutý najvýchodnejší cíp bývalého Československa, v súčasnosti známy ako Zakarpatská Ukrajina, súčasť Ukrajiny. Po vedľajších cestičkách vedúcich cez dediny s drevenými domčekmi a kostolíkmi, po drevárskych cestách pozdĺž priezračných a divých bystrín v hlbokých zalesnených údoliach sa vrátime akoby o niekoľko desaťročí späť. Za výhľady budeme šplhať na oblé poloniny plné čučoriedok a následne klesať do niektorých z miestnych kolíb za občerstvením. Jednodňové výlety "naľahko" sú vhodné pre trekingové i horské bicykle. Sami si zvolíte variant, ktorý vám viac sadne. A keď sa vám nebude chcieť šliapať na bicykli, tak vždy ešte existuje peší variant. Celý zájazd je s variantmi od ľahkej až po náročnú cykloturistiku. Nespornou výhodou tohto programu je, že po celú dobu trvania zájazdu budeme bývať na jednom mieste, ktoré sa nám stane tunajšie základňou. Obtiažnosť 2-3, vhodné pre treková i MTB bicykle, ideálne pre cyklistov, ktorí svoje koleso nepoužívajú len pre cestu do práce :-).Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Ukrajina - Podkarpatská Rus na kole - program zájazdu

 • 1. den: popoludňajší odjazd z ČR, nočný presun na Podkarpatskú Rus.
 • 2. den: ranná prehliadka hlavného mesta "Zakarpatie" Užhorod (hrad, skanzen, historické centrum, synagóga, tržnica); autobusom presun do dedinky PILIPEC pod Poloniny Boržava, ktorá sa nám stane na sedem nocí domovom. Popoludní v Pilipci zájdeme k vodopádu Šipot schovanom uprostred lesov (15 km).
 • 3. den: prejazd na kolesách k Mežhorje, odtiaľ do dediny Majdan, a ďalej najmalebnejším pohorím Podkarpatí - VERCHOVINY, proti prúdu riečky HOLJATYN až do takmer opustenej dedinky REKYTY s nádherným dreveným kostolíkom z 18. storočia, po nespevnenej ceste cez sedlo do Nižného Studeného a späť do Pilipce (60 km).
 • 4. den: na bicykloch po ceste údolím riečky Ripinka do okresného mesta MEŽHORJE, odtiaľto stúpanie do Sinevirského sedla s krásnymi výhľadmi na okolité kopce, zjazd do dediny Sinevir (alt. pre MTB výjazd i zjazd po "pôvodnej horskej ceste") a pozdĺž rieky Těrebla až do Koločavy - návšteva dreveného kostolíka zo 17. storočia s hrobmi csl. četníkov zastrelených Nikolom Šuhaj, múzeum Ivana Olbrachta, hroby Nikolu Šuhaja a Eržika, skanzen, bývalá žandárska stanica (60 km), návrat späť do Pilipce autobusom.
 • 5. den: autobusom presun do Sinevirského sedla, na bicykloch asfaltový vjazd do Sinevir, tentoraz budeme pokračovať proti prúdu riečky Těrebla do Sinevirského NP, romantickým údolím sa dostaneme cez malebnú dedinku SINĚVIRSKAJA POLJANA až k legendou opradenému SINĚVIRSKÉMU JAZERU, možnosť výjazdu až do zabudnuté nádhernej drevárskej osady SLOBODA, na kolesách späť pozdĺž Těrebly plné prírodných "víriviek" lákajúcich na kúpanie do Sinevir, kdekoľvek početných kolibách možnosť ochutnávky miestne špeciality na otvorenom ohni - šašlíkov (60 km), autobusom späť do Pilipce.
 • 6. den: na kolesách z Pilipce cez dedinky Nižnij a Verchnij STUDENYJ, prejazd do Ľvovskej oblasti do sedla BESKID na bývalej československo-poľskej hranici, zjazd cez SKOTARSKE do Volovca (vhodné pre MTB, alt. do Volovca vlakom) a odtiaľ späť do Pilipce (60 km) alebo ľahší variant s výletom do horského strediska Ozeri VITA s možnosťou kúpania (30 km).
 • 7. den: naročná varianta MTB: z Pilipce sedačkovou lanovkou s okolo takmer na hrebeň poloniny Boržava, výhľady do údolia a na panorámu celej poloniny, prejazd hlavného trávnatého hrebeňa plného čučoriedok až do Mežhorje, návrat späť do Pilipce autobusom alebo na bicykli, prejazd je možné kedykoľvek skrátiť jedným z odvážnych zjazdov dole do údolia (40-60 km). Varianta TREK: z Pilipce do dedinky Bukovec a podhorím poloniny Boržava na rozhraní bukových lesov a pestrofarebných lúk cez dediny riečku a LOZJANSKIJ do MEŽHORJE, autobusom alebo na bicykli späť do Pilipce (40-60 km); varianta PEŠIA (pre unavené z bicykla) - lanovkou na hrebeň poloniny Boržava a pešie prechod hlavného hrebeňa, zostup do riečky, návrat späť autobusom.
 • 8. den: autobusom presun do Volovca, odtiaľ na bicykli po asfaltovej ceste cez dedinky Nižná Vorota a Závadka a ďalej cez Seredněverecký priesmyk do bývalej Haliče (dnes Ľvovská oblasť). Ďalej možnosť zájsť až do zapadnutej dedinky VERCHNJAČKA. Po lúkach návrat do Volovca. Odtiaľ možnosť autobusom alebo po ceste späť do Pilipce (45-60 km).
 • 9. - 10. den: autobusom údolím po prúde rieky RIKA do dediny IZA (trh s prúteným tovarom), autobusom do Mukačevo (hrad, centrum mesta, výmena peňazí, posledné nákupy v zastrešené tržnici), odchod na hranici, nočný presun do ČR, príchod do ČR v ranných hodinách
 • Poznámka I: Svoz u cyklovarianty zájezdu není možný.
 • Poznámka II: Při nedostatečné naplněnosti bude mít zájezd společnou dopravu s pěší variantou zájezdu, která je koncipovaná tak, že si obě skupiny nebudou navzájem překážet.
 • Cena zahrnuje: poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, doprava klimatizovaným autobusom (2 700 km) vrátane dopravy bicyklov v krytom prívese a vrátane všetkých poplatkov, , 7x ubytovanie v penzióne v viaclôžkových izbách s polopenziou, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné do pamiatok, fakultatívne akcie a náklady s nimi spojené, prípadná miestna doprava a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Stravování: Polopenzie. Vzhľadom na množstvo zastávok počas cykloetapy, chutným a lacným pokrmom v miestnych "občerstvovnách" a kolibách je ďalšie stravovanie riešené individuálne.
 • Ubytování: 7x ubytovanie v penzióne v viaclôžkových izbách

Ukrajina - Podkarpatská Rus na kole
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Ukrajina Ukrajina
Podkarpatská Rus Podkarpatská Rus
Typ zájazduCYKLOZÁJAZDY
UbytovaniePenzion
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaHradec Králové, Olomouc, Pardubice, Poděbrady, Praha, svoz Turnov, svoz Mladá Boleslav, svoz Jablonec nad Nisou, Valašské Meziříčí, svoz Brno, svoz Liberec
Zájazdy do destinácií
Ukrajina - zájazdy
Podkarpatská Rus - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy