Ukrajina - Putovanie po karpatských Poloninách za super cenu ** - stan

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus stan vlastni strava turistika

Ukrajina - Podkarpatská Rus - horská turistika jednodenní tůry s ubytováním ve vlastním stanu s vlastní stravou

Úvod:

Putovanie v rámci tohto zájazdu nás zavedie do zabudnuté oblasti Zakarpatskej Ukrajiny, najvýchodnejšieho cípu bývalého Československa - Podkarpatskej Rusmi. Navštívime dedinky s drevenými domčekmi a kostolíkmi obklopené sýto zelenými lúkami. Po drevárskych cestách vedených hlbokými zalesnenými údoliami a pozdĺž priezračných a divých bystrín budeme stúpať na rozľahlej poloniny plné čučoriedok za ďalekosiahlymi výhľadmi. Historické pamiatky, českej nápisy a značenia, ale aj spomienky miestnych obyvateľov nás vráti do minulých čias o niekoľko desaťročí späť. Zájazd je vhodný pre tých, čo dávajú prednosť peším jednodňovom potulkám po horách "naľahko". Nespornou výhodou tohto programu je, že po celú dobu trvania zájazdu budeme bývať na jednom mieste, ktoré sa nám stane tunajšie základňou.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Ukrajina - program zájazdu

 • 1. den: popoludňajší odjazd z ČR, nočný presun na Podkarpatskú Rus.
 • 2. den: ranné prehliadka hl. mesta "Zakarpatie" UŽHORODU (hrad, skanzen, historické centrum, synagóga, tržnica). Autobusom presun do obce PILIPEC pod Poloniny Boržava, ktorá sa nám stane na sedem nocí domovom. Prechádzka k vodopádu Šipot schovanom uprostred lesov.
 • 3. den: pekná celodenná túra na dva najvyššie vrcholy poloniny Boržava, ktorá je snáď najkrajšie Poloniny Podkarpatskej Rusi - VELIKIJ VĚRCH (1 598 m) a pre zdatnejších aj STOJ (1 681 m), späť lanovkou alebo pešia zostup do Pilipce.
 • 4. den: ráno autobusom presun do KOLOČAVY, miestnym "gruzavikem" výjazd do sedla PRISLOP (926 m). Odtiaľ stúpaní na KRÁSNY VRCH (1 512 m) a po tej pozvoľný zostup do Koločavy. Alternatívne pre milovníkov strmých zostupov protiľahlý osamotený špicatý vrchol STRIMBA (1 719 m) s nádhernými výhľadmi, ktorý sa týči nad Koločavy, zostup späť do Koločavy. Možnosť návštevy hrobov Nikolu Šuhaja a Eržika, drevený kostolík zo 17. storočia, múzeum Ivana Olbrachta, občerstvenie v bývalej žandárskej stanici, autobusom návrat späť do Pilipce.
 • 5. den: ráno autobusom presun cez SINĚVIRSKÉ SEDLO, celodenná turistika v NÁRODNÍM PARKU SINĚVIR, cez živý skanzen v dedine SVOBODA podnikneme túru po bývalej československej hranici až na VYŠKOVSKIJ GORGAN (1 440 m), nasleduje zostup k legendou opradenému SINĚVIRSKÉMU JAZERU, ochutnávka miestnej špeciality na otvorenom ohni - šašlíkov v jednej z početných kolíb, autobusom späť do Pilipce.
 • 6. den: ráno autobusom prejazd do dediny SINĚVIR, výstup začneme od riečky Ozerjanka k Múzeu pltníctva vystúpime a oddýchneme sa pri jazierku OZIRCE a zostúpime k hájovni. Autobusom krátky prejazd do Koločavy. V preslávenej četníckej stanici u miestnej špeciality počkáme na druhú skupinu. Fakultatívne (cca 50 UAH) možnosť prehliadky Koločavy vrátane výkladu s miestnym sprievodcom hovoriacim česky (cca 2 hod.). Náročnejšie, ale nádherný celodenné prechod poloniny PIŠKOŇA - začneme od riečky Ozerjanka, pozdĺž rozkvitnutých lúk vystúpime až na trávnatý hrebeň, zdoláme najvyšší vrchol NĚGROVEC (1 709 m), cestou budeme mať okolité hory a Koločava ako na dlani, zostúpime do Koločavy (prevýšenie síce 1 000 m, ale pozvoľné klesanie), auutobusem späť do Pilipce.
 • 7. den: sedačkovú lanovku vystúpime takmer na hrebeň poloniny Boržava a po cestičkách lemovaných hustými porastami čučoriedok prejdeme hlavný hrebeň s nádhernými výhľadmi do údolia a na panorámu celej poloniny, zostup do údolia k dedine RIČKA, autobusom späť do Pilipce. Variant pre tie, ktoré pri náročnom zostupe bolia kolená, Poloniny Boržava- cez MAGYRE-ŽIDE (1 516 m) na GRAD (1 378 m) a späť, lanovkou do Pilipce.
 • 8. den: autobusom presun do ŠČERBOVCE pod BUKOVSKOU POLONINOU, výstup na najvyšší vrchol Bukovské poloniny Pikuj (1 408 m), výhľady do nížin Haliče a na Poloniny Runa, prechod časti hrebeňa poloniny, zostup do dedinky BILASOVICA, autobusom späť do Pilipce.
 • 9. - 10. den: autobusom odjazd údolím rieky RIKA do dediny IZA (trh s prúteným tovarom), ďalej do Mukačevo (hrad, centrum mesta, výmena peňazí, posledné nákupy v zastrešenej tržnici), odchod na hranici, nočný presun domov, príchod do ČR v ranných hodinách.
 • Cena zahrnuje: poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, doprava klimatizovaným autobusom (2 700 km), 7x vo vlastných stanoch na súkromnom pozemku pri penzióne bez stravy, vedúceho zájazdu, informačný materiál.
 • Cena nezahrnuje: vstupné do pamiatok, fakultatívne akcie a náklady s nimi spojené, prípadná miestna doprava a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 7x miestne raňajky 777 Kč.
 • Stravování: bez stravy. Možnosť prikúpenia 7x miestne raňajky. Vzhľadom k chutným a lacným pokrmom v miestnych "občerstvovnách" a kolibách je ďalšie stravovanie riešené individuálne. Ceny zodpovedajú cenám v ČR.
 • Ubytování: 7x vo vlastných stanoch na súkromnom pozemku pri penzióne.

Ukrajina
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Ukrajina Ukrajina
Podkarpatská Rus Podkarpatská Rus
Karpaty Karpaty
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY SO STANMI A TURISTIKOU
UbytovanieVlastný stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupné miestaHradec Králové, Olomouc, Pardubice, Poděbrady, Praha, svoz Turnov, svoz Mladá Boleslav, svoz Jablonec nad Nisou, Valašské Meziříčí, svoz Brno, svoz Liberec
Zájazdy do destinácií
Ukrajina - zájazdy
Podkarpatská Rus - zájazdy
Karpaty - zájazdy

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy