Termíny - přidat do oblíbených
07.07.22 - 18.07.2222ADP0113117 690 KčPřidat
01.09.22 - 12.09.2222ADP0113216 990 KčPřidat

Albánsko - nádherná perla Balkánu - pobytovo poznávací zájazd

Náročnosť 1 klimatizovaný autobus hotel polopenze TIP CK Poznání

Mimoriadna dovolenka, kombinácia poznávania a pobytu na brehu Valónskeho zálivu - Albánsko


Úvod:

Pozývame vás do Albánska na mimoriadnu kombináciu pobytového a poznávacieho zájazdu s ubytovaním v komfortnom hoteli na brehu Valónskeho zálivu uzavretého na jednej strane prsteňom albánskych veľhôr sa slovutným Llogarským priesmykom, na strane druhej takmer neprístupným divokým polostrovom Karaburun, ktorý nezaprie svoj názov (turecky Karaburun - čierny mys) a súčasne v dosiahnuteľnosti všetkých významných lokalít, ktoré by sme pri našom pobyte v Albánsku rozhodne nemali vynechať. Všetky slávne miesta a významné pamiatky budeme mať doslova "na dosah ruky" a pritom sa môžeme stále osviežovať morskú kúpeľov vo vodách romantického zálivu.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaPrůvodceZákladná cena
07.07.22 - 18.07.22 22ADP01131 POSLEDNÍ VOLNÁ MÍSTA V. Haklová Garance odjezdu 17 690 Kč Rezervovat
01.09.22 - 12.09.22 22ADP01132 R. Tomín Garance odjezdu 16 990 Kč Rezervovat
02.06.22 - 13.06.22 22ADP01130 Uplynulý termín
02.09.21 - 13.09.21 21ADP01132 Uplynulý termín
08.07.21 - 19.07.21 21ADP01131 Uplynulý termín
03.06.21 - 14.06.21 21ADP01130 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Albánie dovolená - program zájazdu

 • 1. - 2.den: odjazd z ČR, tranzit cez Rakúsko, Slovinsko do Chorvátska, poldenné zastávka s prehliadkou a možnosťou kúpania v DUBROVNÍKU (UNESCO), popoludní prejazd na ubytovanie v ČIERNEJ HORE.
 • 3. den: prejazd do Albánska, výstup na pevnosť ROZAFAT u SKADARU (Shkodra) s výhľadom na sútok troch riek a Skadarské jazero, krátka zastávka v KRUJI spätá s osobnosťou veľkého vojvodcu a národného hrdinu GEORGI KASTRIOTIHO SKANDERBEGA s jeho sídelným hradom, kulou, bazárom a dervišským kláštorom, večer príchod do hotela vo Valónske zátoke s kúzelnými výhľadmi na ostrovček SAZAN a Karaburunský polostrov v miestach, kde sa Jadranské more stýka s morom Iónskym.
 • 4. den: dopoludnia kúpanie v mori, podvečerná VALONA (Vlorë) s prekrásnou mešitou MURADIA, múzeom albánskej nezávislosti, námestí Vlajky, Pamätník nezávislosti. Možnosť fakultatívne (5 EUR) z Vlore taxi na hrad KANINE s panoramatickým výhľadom na mesto (ak bude sprístupnený kláštor Zvernec na lagúne, cena cca o 3 EUR vyššia).
 • 5. den: výlet do BERATU, mesta Tisíc a jedného okna, návšteva horného "bieleho mesta" s desiatkou byzantských kostolíkov a slávnym múzeom ikon maliara Onufriho a jeho školy, zostup do dolného Starého mesta s niekoľkými mešitami a do kresťanskej štvrti Gorica, popoludní návšteva zachovalého pravoslávneho kláštora ARDENICA na pahorkoch středoalbánského kraja MYZEQUE, a neďalekých vykopávok antickej lokality APOLLONIE s múzeom a stredovekým kláštorom Panny Márie.
 • 6. den: výlet miestnymi mikrobusmi (cca 20 EUR, naším autobusom zo zmluvných dôvodov nemožno) po čarokrásnom panoramatickom pobreží albánskej riviéry do QEPARA u Palermského zálivu s ponorkovú základňou (fotozastávka). Restaurant BORSH sa záhradné reštaurácií postavenú nad vyvierajúcim pramene. Na spiatočnej cesťa pevnosť Aliho Pašu Tepelenského, krátka zastávka v romantickej dedinke DHËRMI s gréckou menšinou a mnohými kostolíkmi umiestnenými v malebnej scenérii na svahu hôr, zemný pyramídy, nekonečné olivové háje a prímorské letovisko HIMARË.
 • 7. den: dopoludnia turistika v národnom parku v Llogarském priesmyku, výstup na horu ATHANASI s výhľadmi na Otrantský prieliv medzi Talianskom, Albánskom a Albánskou riviérou, prípadne prechádzka do "Ceasarovy tiesňavy", v okolí veľa reštaurácií s vynikajúcim baraním na ražni, návšteva antického areálu ORIKUM, popoludní kúpanie v mori.
 • 8. den: zastávka v TEPELENE, rodisko Ali Pašu Tepelenského, tunajší pevnosť navštívil i lord Byron, prejazd do starobylej GJIROKASTRY (UNESCO), mestá bielych striech s majestátnym hradom a prekrásnymi domami typickej jihoalbánské architektúry, rodný dom komunistického diktátora Enver Hoxha, Určite nevynecháme reštaurácii s vynikajúcimi žabími stehienkami za ľudové ceny.
 • 9. den: fakultatívny lodný výlet (cena podľa počtu účastníkov, cca 25-30 EUR) z Valónov na polostrov KARABURUN s malebnými odľahlými plážami, plavba okolo jaskyne piráta HAXHI ALIUM, skalný útes GRAMA, alebo na novo sprístupnený ostrov SAZAN. V oboch prípadoch kúpanie na plážach neobývaného polostrova Karaburun. V prípade nepriaznivých podmienok pre uskutočnenie lodného výletu možnosť fakultatívneho výletu mikrobusom (cena cca 20-25 EUR, podľa počtu záujemcov) do archeologického areálu BUTRINT (UNESCO), najrozsiahlejší antické lokality v Albánsku.
 • 10. den: odjazd z Valónskeho zálivu, dopoludnia krátka návšteva prístavného mesta DRAČE (Durrës) s antickým amfiteátrom, prejazd po diaľnici do hlavného mesta TIRANA, prechádzka po Skanderbegovom námestí, námestí Matky Terezy v univerzitnej štvrti, návšteva Ethem Begova mešity a slávneho Národného múzea s bohatými zbierkami, prejazd do ČIERNEJ HORY.
 • 11. - 12. den: dopoludnia zastávka v KOTORU a popoludní návrat cez Chorvátsko, Slovinsko, Rakúsko do ČR.
 • Poznámka I: zvoz od 4 osôb.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom, 7x ubytovanie v hoteli v 2lôžkových izbách, 2x tranzitné ubytovanie v hoteli alebo apartmánových domoch, 9x polpenzia, pobytová taxa, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: výlety mikrobusmi a loďou cca 55 EUR na osobu, vstupy a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 2 990 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu 420 Kč.
 • Stravování: polpenzia.
 • Ubytování: 7x ubytovanie v hoteli v 2lôžkových izbách, 2x tranzitné ubytovanie v hoteli alebo apartmánových domoch.
 • Umístění: Dubrovník, Skadar, Kruj, Valona, Berat, Apollonie, Qepara, Dhërmi, Himäre, Gjirokastra, Butrint, Drač, Tirana, Kotor.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 3 300 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 660 Kč

Albánie dovolená
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Čierna Hora Čierna Hora
Balkán Balkán
Albánsko Albánsko
Typ zájazduPobytovo poznavacie
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, svoz Ostrava, svoz Olomouc, Břeclav
Zájazdy do destinácií
Čierna Hora - zájazdy
Balkán - zájazdy
Albánsko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy