Termíny - přidat do oblíbených
08.08.20 - 16.08.2020CPX017297 770 KčPřidat

Čierna Hora, Albánsko - Prokletije a Plavsk jazero na bicykli v pohode - stan

klimatizovaný autobus stan vlastni strava cyklistika Náročnost 2.5

Skvělé cyklistické trasy v horách na jihu Černé Hory. A je tu opravdu co k vidění. To vše za skvělou cenu.

Úvod:

Existuje na svete len málo pohorí, ktorá by bola opradená závojom tajomnosti ako sú Prekliate hory (Prokletije) na pomedzí Albánska, Čiernej Hory a Kosova. Vo východnej časti masívu je prevládajúcou horninou bridlica, západná časť tvorí vápenec a tým je oveľa členitejšie a rozorvanejšia než východné. Naše cyklopotulky vám umožní oboznámiť sa s najkrajšími horami na Balkáne a budete zasvätení do drsného života horalov v údoliach najzápadnejšieho pohorí Európy. Účastníci si môžu zvoliť medzi náročnejšími a menej náročnými trasami. Prokletije a Plavsk jazero je rajom pre cyklistov s trekovými kolesami aj pre MTB s obtiažnosťou 2,5 z 5. Nespornou výhodou tohto zájazdu je ubytovanie na jednom mieste v hoteli s polpenziou, v chatkách alebo vo vlastnom stane. Je to tým, že okolie ponúka obrovské možnosti v rozmanitosti teréne aj trás. V jednotlivých dňoch bude možnosť individuálneho programu pre horské bicykle po dohovore so sprievodcom. Vo všetkých dňoch základného programu budete mať možnosť bohatého občerstvenia cestou.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
08.08.20 - 16.08.20 20CPX01729 7 770 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odjazd z ČR cez Slovensko, Maďarsko a Srbsko do Čiernej Hory.
 • 2. den: dopoludnia príchod do PLAVSKÉHO ÚDOLIE, ubytovanie neďaleko jazera, raňajky. Cykloprojížďka Plavským údolím okolo Plavského jazera (cca 25 km, prevažne asfalt, pre záujemcov niekoľko variantov rozšírenie po asfalte i po šotoline), relaxácia a kúpanie pri jazere.
 • 3. den: na bicykli z moslimského mestečka GUSINJE, vyvieračka ALI PAŠINI IZVORI, vodopád GRLJA, za ktorým sa v krajine stráca riečka SKAKAVICA (cca 20 km asfalt), pre náročnejších záujemcov (+10 km šotolina) údolím ROPOJANY až k ČEMERIKINIVU JAZERU na albánskej hranici. Alebo variantne výlet do údolia GRBAJA (15 km asfalt) pod vrcholmi VOLUŠNICA (2 050 m) a KARANFIL (2 119 m).
 • 4. den: autobusom výjazd do sedla TREŠNJEVIK s občerstvovacie základňou, na bicykli na úpätí horského masívu KOMOVI, odtiaľ sa nám naskytne veľkolepý pohľad na severnej panorámu troch skalnatých vrcholov, výjazd k salašom osady Štavnik, možnosť pešieho výstupu z úpätia (cca 1 800 m) na KOM VASOJEVIČKI (2 460 m), späť veľkolepým zjazdom až k hotelu (75 km - asfalt 60 km, šotolina 15km).
 • 5. den: na bicykli cez mestečko Plav a potom k utajenému HRIDSKÉMU JAZERU (možnosť pešieho výstupu priamo k jazeru) obklopenému ostro tesaným skalnatými masívmi, ktorého krištáľovo priezračnú modrú vodu v Čiernej Hore poznajú pod prezývkou "Šťastné jazero", kde podľa starých legiend dochádza k šťastným a radostným chvíľam v manželskom spolužití (25 km asfalt a 17 km šotolina), možnosť do bohom zabudnutej dedinky u albánskej hranice (+20 km šotolina), späť na ubytovanie.
 • 6. den: ľahkou cyklovariantou je trasa PLAV - HOTI smerom k albánskej hranici (25-35 km, asfalt, šotolina), alternatívne trasa GUSINJE - baran a späť na bicykli (90 km, prevažne asfalt). Náročnú cyklovariantou je prechádzka do pohoria VISITOR (20 km asfalt a 30 km šotolina), späť na ubytovanie.
 • 7. den: ráno výlet do Albánska: na bicykli cez osadu GRNČAR na albánskej hranici do malebnej albánskej dedinky VERMOSH (15 km asfalt a 15 km šotolina), pre záujemcov ďalej do dedinky JAVOR s možnosťou bohatého občerstvenia (+10 km asfalt / šotolina), späť na ubytovanie.
 • 8. den: návšteva Plavu (mešita, Redžepagiča Kula,) a popoludní odchod domov, nočný prejazd cez Srbsko, Maďarsko, Slovensko smer ČR.
 • 9. den: príchod do ČR neskoro popoludní.
 • Poznámka I: Zvoz platí len pre peších variantu.
 • Poznámka II: v případě nedostatečného naplnění zájezdu může mít zájezd společnou autobusovou dopravu s turistickou variantou, která je koncipovaná tak aby, výrazně nenarušovala program.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom so špeciálnym krytým vlekom na bicykle, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, 6x nocľah na platenom táborisku pri chatiek v blízkosti stravovacieho zariadenia, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 6x místní snídaně 700 Kč.
 • Stravování: vlastné stravování.
 • Ubytování: 6x nocľah na platenom táborisku pri chatiek v blízkosti stravovacieho zariadenia.
 • Umístění: Prokletije, Andrijevica, pohoří Komovi, Gusinje, Hridské jezero, Plav.

Príplatky a zľavy


 • 6x místní snídaně - 700 Kč


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Prokletije Prokletije
Čierna Hora Čierna Hora
Albánsko Albánsko
Typ zájazduCYKLOZÁJAZDY
UbytovanieVlastný stan
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, svoz Ostrava, svoz Tábor, svoz Plzeň, Břeclav, svoz České Budějovice
Zájazdy do destinácií
Prokletije - zájazdy
Čierna Hora - zájazdy
Albánsko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy