Termíny - přidat do oblíbených
08.08.20 - 16.08.2020CPL0172913 990 KčPřidat

Čierna Hora, Albánsko - Prokletije a Plavské jazero na bicykli v pohode - hotel

klimatizovaný autobus hotel polopenze cyklistika Náročnost 2.5

Skvělé cyklistické trasy v horách na jihu Černé Hory. A je tu opravdu co k vidění. Komfortní ubytování v ***hotelu.


Úvod:

Existuje na svete len málo pohorí, ktorá by bola opradená závojom tajomnosti ako sú Prekliate hory (Prokletije) na pomedzí Albánska, Čiernej Hory a Kosova. Vo východnej časti masívu je prevládajúcou horninou bridlica, západná časť tvorí vápenec a tým je oveľa členitejšie a rozorvanejšia než východné. Naše cyklopotulky vám umožní oboznámiť sa s najkrajšími horami na Balkáne a budete zasvätení do drsného života horalov v údoliach najzápadnejšieho pohorí Európy. Účastníci si môžu zvoliť medzi náročnejšími a menej náročnými trasami. Prokletije a Plavsk jazero je rajom pre cyklistov s trekovými kolesami aj pre MTB s obtiažnosťou 2,5 z 5. Nespornou výhodou tohto zájazdu je ubytovanie na jednom mieste v hoteli s polpenziou, v chatkách alebo vo vlastnom stane. Je to tým, že okolie ponúka obrovské možnosti v rozmanitosti teréne aj trás. V jednotlivých dňoch bude možnosť individuálneho programu pre horské bicykle po dohovore so sprievodcom. Vo všetkých dňoch základného programu budete mať možnosť bohatého občerstvenia cestou.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
08.08.20 - 16.08.20 20CPL01729 13 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odjazd z ČR cez Slovensko, Maďarsko a Srbsko do Čiernej Hory.
 • 2. den: dopoludnia príchod do PLAVSKÉHO ÚDOLIE, ubytovanie v hotelu v Andrijevici, raňajky. Cykloprojížďka Plavským údolím okolo Plavského jazera (cca 25 km, prevažne asfalt, pre záujemcov niekoľko variantov rozšírenie po asfalte i po šotoline), relaxácia a kúpanie pri jazere.
 • 3. den: na bicykli z moslimského mestečka GUSINJE, vyvieračka ALI PAŠINI IZVORI, vodopád GRLJA, za ktorým sa v krajine stráca riečka SKAKAVICA (cca 20 km asfalt), pre náročnejších záujemcov (+10 km šotolina) údolím ROPOJANY až k ČEMERIKINIVU JAZERU na albánskej hranici. Alebo variantne výlet do údolia GRBAJA (15 km asfalt) pod vrcholmi VOLUŠNICA (2 050 m) a KARANFIL (2 119 m).
 • 4. den: autobusom výjazd do sedla TREŠNJEVIK s občerstvovacie základňou, na bicykli na úpätí horského masívu KOMOVI, odtiaľ sa nám naskytne veľkolepý pohľad na severnej panorámu troch skalnatých vrcholov, výjazd k salašom osady Štavnik, možnosť pešieho výstupu z úpätia (cca 1 800 m) na KOM VASOJEVIČKI (2 460 m), späť veľkolepým zjazdom až k hotelu (75 km - asfalt 60 km, šotolina 15km).
 • 5. den: na bicykli cez mestečko Plav a potom k utajenému HRIDSKÉMU JAZERU (možnosť pešieho výstupu priamo k jazeru) obklopenému ostro tesaným skalnatými masívmi, ktorého krištáľovo priezračnú modrú vodu v Čiernej Hore poznajú pod prezývkou "Šťastné jazero", kde podľa starých legiend dochádza k šťastným a radostným chvíľam v manželskom spolužití (25 km asfalt a 17 km šotolina), možnosť do bohom zabudnutej dedinky u albánskej hranice (+20 km šotolina), späť na ubytovanie.
 • 6. den: ľahkou cyklovariantou je trasa PLAV - HOTI smerom k albánskej hranici (25-35 km, asfalt, šotolina), alternatívne trasa GUSINJE - BERANE a späť na bicykli (90 km, prevažne asfalt). Náročnú cyklovariantou je prechádzka do pohoria VISITOR (20 km asfalt a 30 km šotolina), späť na ubytovanie.
 • 7. den: ráno výlet do Albánska: na bicykli cez osadu GRNČAR na albánskej hranici do malebnej albánskej dedinky VERMOSH (15 km asfalt a 15 km šotolina), pre záujemcov ďalej do dedinky JAVOR s možnosťou bohatého občerstvenia (+10 km asfalt / šotolina), späť na ubytovanie.
 • 8. den: návšteva Plavu (mešita, Redžepagiča Kula,) a popoludní odchod domov, nočný prejazd cez Srbsko, Maďarsko, Slovensko smer ČR.
 • 9. den: príjazd do ČR neskoro popoludní.
 • Poznámka I: Svozy platí jen pro pěší variantu.
 • Poznámka II: v případě nedostatečného naplnění zájezdu může mít zájezd společnou autobusovou dopravu s turistickou variantou, která je koncipovaná tak aby, výrazně nenarušovala program.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom so špeciálnym krytým vlekom na bicykle, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, 6x nocľah v hoteli v 2lôžkových izbách so soc. zariadením, 7x raňajky, 6x večera, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 3 200 Kč.
 • Stravování: 7x raňajky, 6x večera.
 • Ubytování: 6x nocľah v hoteli v 2lôžkových izbách so soc. zariadením.
 • Umístění: Prokletije, Andrijevica, pohoří Komovi, Gusinje, Hridské jezero, Plav.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 3 200 Kč


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Prokletije Prokletije
Čierna Hora Čierna Hora
Albánsko Albánsko
Typ zájazduCYKLOZÁJAZDY
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, svoz Ostrava, svoz Tábor, svoz Plzeň, Břeclav, svoz České Budějovice
Zájazdy do destinácií
Prokletije - zájazdy
Čierna Hora - zájazdy
Albánsko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy