Srdcom Albánsko na juh do bájneho Butrinti

Náročnosť 1 letecky bus hotel polopenze


Úvod:

Cieľom tohto leteckého zájazdu je poznanie najdôležitejších turistických lákadiel v srdci Albánsko, ponoríme sa do jej kultúry, starobylých zvykov, histórie, kuchyne i nádhernej prírody. Zoznámime sa s pobrežím, kde rastú prímorské letoviská ako huby po daždi, ale aj s romantickým vnútrozemím, ktoré stále ešte žije svojím tradičným patriarchálnom životom pod prísnym dohľadom majestátnych horských velikánov. Spoznáme mesta s európskou atmosférou, ale aj dedinky, kde sa zastavil čas pred stáročiami. Spoznáme krajinu, ktorú si rozhodne zamilujete.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Albánie - letecky - program zájazdu

 • 1. den: prílet do Tirany. V prípade priaznivého letového poriadku - návšteva najvýznamnejších pamiatok na Skanderbegovom námestí a na námestí Matky Terezy, návšteva Ethem Begova mešity a Národného múzea. Prejazd na ubytovanie.
 • 2. den: dopoludnia kúpanie v mori, podvečerná VALONA (Vlorë) s prekrásnou mešitou MURADIA, múzeom albánskej nezávislosti, námestí Vlajky, Pamätník nezávislosti, hrad Kanina za Valóni s panoramatickým výhľadom na mesto. Ak bude umožnený prístup ku kláštoru Zvernec na lagúne, navštívime ho.
 • 3. den: výlet do BERATU, mesta Tisíc a jedného okna, návšteva horného "bieleho mesta" s desiatkou byzantských kostolíkov a slávnym múzeom ikon maliara Onufriho a jeho školy, zostup do dolného Starého mesta s niekoľkými mešitami a do kresťanskej štvrti Gorica, popoludní návšteva zachovalého pravoslávneho kláštora ARDENICA na pahorkoch středoalbánského kraja MYZEQUE, a neďalekých vykopávok antickej lokality APOLLONIE s múzeom a stredovekým kláštorom Panny Márie.
 • 4. den: výlet miestnymi mikrobusmi po čarokrásnom panoramatickom pobreží albánskej riviéry do QEPARA u Palermského zálivu s ponorkovou základňou (fotozastávka). Restaurant BORSH so záhradnou reštauráciou postavenou nad vyvierajúcim pramene. Na spiatočnej ceste pevnosť Aliho Pašu Tepelenského, krátka zastávka v romantickej dedinke DHËRMI s gréckou menšinou a mnohými kostolíkmi umiestnenými v malebnej scenérii na svahu hôr, zemné pyramídy, nekonečné olivové háje a prímorské letovisko HIMARE.
 • 5. den: dopoludnia turistika v národnom parku v Llogarském priesmyku, výstup na horu ATHANASI s výhľadmi na Otrantský prieliv medzi Talianskom, Albánskom, a na Albánskou riviéru, prípadne prechádzka do "Ceasarovy tiesňavy", v okolí reštaurácia s vynikajúcim baraním na ražni, návšteva antického areálu ORIKUM, popoludní kúpanie v mori.
 • 6. den: zastávka v TEPELENE, rodisku Ali Pašu Tepelenského, prejazd do starobylej GJIROKASTRY (UNESCO), mestá bielych striech s hradom a prekrásnymi domami typickej jihoalbánské architektúry, rodný dom komunistického diktátora Enver Hoxha, Určite nevynecháme reštauráciu s vynikajúcimi žabích nôh za prijateľné ceny, ubytovanie.
 • 7. den: dopoludnia sa presunieme do archeologického areálu BUTRINT (UNESCO), najrozsiahlejší antické lokality v Albánsku, kde si pri speve cikád a vôňu eukalyptu vychutnáme jedinečný súbor starovekých pamiatok. Po zastávke v SARANDĚ sa popoludní ešte prejdeme k magickej vyvieračke MODRÉ OKO. Nocľah opäť v Gjirokastra.
 • 8. den: odjezd do hlavného mesta TIRANY. Odlet späť do ČR.
 • Poznámka I: skupina na mieste využíva v niektorých dňoch autobus autobusovej varianty tohto zájazdu.
 • Cena zahrnuje: letenka vr. tax a poplatkov cca 8 500 Kč, trajekt, transfery z / na letisko, požičovné mikrobusu, miestna doprava podľa programu, 7x ubytovanie s polpenziou v apartmáne alebo hoteli, pobytová taxa, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: miestny doprava mimo program, ostatné strava a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 3 800 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vr. storna zájazdu 280 Kč.
 • Stravování: polpenzia.
 • Ubytování: 7x ubytovanie s polpenziou v apartmáne alebo hoteli.
 • Umístění: Valona, Berat, Apollonie, Qepara, Dhërmi, Himäre, Gjirokastra, Butrint.

Albánie - letecky
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Albánsko Albánsko
Ubytovaniekombinované
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.
Zájazdy do destinácií
Albánsko - zájazdy

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy