Albánsko aktívna dovolenka a zájazdy 2022Fotogaléria destinácie AlbánskoFotogaléria destinácie Albánsko
Zaujímavé a užitočné informácie o Albánsko
Zaujímavé miesta z destinácie - Albánsko


Albánsko je hornatá balkánska krajina na pobreží Jadranského a Jónskeho mora. Od r 167 př.n.l. do r 1912 bola pod cudzou nadvládou - v roku 1478 skončila v moci Osmanskej ríše - hlavným náboženstvom je islam (70%). Svetlou výnimkou je doba národného hrdinu Skanderbega, ktorý v rokoch 1443-1468 zjednotil albánske kmene a postavil sa úspešne Osmanům.
Po 2. sv. vojne sa k moci dostala komunistická strana pod vedením Enver Hodžu, ktorý v rokoch 1946 -1985 krajine izoloval od ostatného sveta. Pred nepriateľmi mali krajine ochrániť bunkre, ktorých je v Albánsku až milión.

Albánsko - dovolenka a zájazdy

Cenové rozpětí:
Dĺžka pobytu:
« « 1 2 » »
« « 1 2 » »

Albánsko aktívna dovolenka a zájazdy 2022

Dnes sa ALBÁNSKO snaží vyrovnať s okolitým svetom. Albánsko má obrovský potenciál v nerastnom bohatstve a turizmu. Kto túži po dobrodružnej dovolenke v krásnej a nedotknutej prírode, mal by navštíviť najmä romantické hory Prokletije, Skadarské jazero a treťohornej Ochridskej jazero. V Albánsku sa nachádza aj archeologicky cenné pamiatky ako Butrinti - miesto obývané od dôb prehistórie, ktoré je pod ochranou organizácie UNESCO, či stará mesta Škodra a Berat s pôsobivými pamiatkami z čias tureckej nadvlády.