NP Južné Anglicko na bicykli - hotel

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel snidane cyklistika TIP CK Poznání


Úvod:

Čaká vás 300 až 500 km dlhá cyklotrasa najkrajšími partiami južného Anglicka. Anglicku prejdeme len "naľahko" s jednodňové výbavou a autobus nám prevezie batožinu do ďalšieho hotela. Trasy sú vedené po značených chodníkoch, bývalých železničných tratiach, vojenských cestách aj po nefrekventovaných asfaltových cestičkách. V niektorých častiach našej etapy sa však nevyhneme štátnej ceste. Nezúfajte, čoskoro zistíte, že britskí vodiči sú ďaleko ohľaduplnejšie, čo urobí naše putovanie jednoduchším. Južnom Anglicku prejdeme voľnou krajinou a dostaneme sa aj do miest, ktoré nie sú až tak turisticky známa. Cestou tam navštívime krásny ostrov Isle of Wight a využijeme jeho cyklotrasy a cestičky. Pri našom putovaní južnej Anglickom nás čakajú trasy po malebnom pobreží Dorsete a Cornwallu s jedinečnými prírodnými scenériami. Odlišnú krajinou, pustými vresovisku, pôjdeme v prírodnom parku Dartmoor. Už nezačujú kornčina, ale prídeme k prehistorickým stavbám Cornwallu, uvidíme stredovekej katedrály. Land 's End čiže koniec zeme leží na najzápadnejšom cípe Anglicka. Na spiatočnej ceste pôjdeme pozdĺž rieky Temže a prezrieme si univerzitnú Oxford. Sprevádza L. Martinek.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: ráno odchod z ČR, prejazd cez Nemecko, Belgicko, Francúzsko.
 • 2. den: raňajky, prejazd na štart trasy (Wareham). Na bicykli po jedinečnom jurskom pobreží Dorsete (50 km s možnosťou kratšou varianty 35 km, prevýšenie cca 400 m). Z Warehamu cez Corfe Castle do West Lulworth (cez Swanage vedie varianta 50 km). Z West Lulworth pešo (na bicykli nedá) do Lulworth COVE (UNESCO), stair HOLE a Durdle DOOR (prírodná vápencová skalná brána v mori). Prejazd do miesta ubytovania.
 • 3. den: raňajky, prejazd na štart trasy. Na bicykli z Kingsbridge do DARTMOUTH. Pozdĺž Kingsbridge Estuary na pobreží s dlhými plážami pri zátoke START BAY. Cez Dartmouth Castle ležiace pri ústí rieky prídeme do prístavného mestečka DARTMOUTH. Prehliadka nádherné katedrály v Exeteri a zastavenie u krčmičky, kde sedával pirát a moreplavec sir Francis Drake. Ubytovanie (základná trasa 40 km).
 • 4. den: raňajky, odchod do prírodného parku Dartmoor, krajiny psa baskervillského. Na bicykli pustú krajinou s občasnými kamennými formáciami, kde sa voľne pohybujú poníky. Z Princetown sa slávnym väzením cez TWO BRIDGES so zastávkou pri kamenného mosta do DARTMEET, kde pramení rieka DART. Ďalej do mestečka Ashburton a po cyklotrase k opátstva Buckfast ABBEY. Možnosť predĺženia trasy, okruh okolo Princetown po bývalej Princetown Railway. Odchod späť do miesta ubytovania (trasy 35 a 50 km).
 • 5. den: raňajky, odchod na malebné pobrežie Cornwall. Prehliadka Artušova hradu nad morom v Tintagel a Merlinovej jaskyne. Ochutnáme miestnu špecialitu Cornish pasties. Na bicykli po severozápadnom Cornwalle s krásnym pobrežím a plážami. Boscastle - CRACKINGTON HAVEN. Prejazd do miesta ubytovania (jednoduchšie turistický hotel), večere (kratšie okruh 35 km, dlhší okruh 50 km).
 • 6. den: raňajky, výlet až na samý koniec zeme, na najzápadnejší cíp Anglicka LAND'S END. Pobrežné útesy s rozkvitnutými vresovisku. Prejazd na štart do mestečka Penzance, odtiaľ do dediny Lamorna. V krásnej zátoke PORTCURNO možnosť kúpania. Dedinské kostolíky, Cornwallu kríže, sväté pramene. Na západ do LAND'S END. Prejazd autobusom späť do miesta ubytovania (35 kratšie variant s cieľom v LAND'S END a 50 km dlhšia trasa s návratom do Penzance).
 • 7. den: snídaně, výlet až na samý konec země, na nejzápadnější cíp Anglie LAND‘S END. Pobřežní útesy s rozkvetlými vřesovišti. Přejezd na start do městečka Penzance, odtud do vesnice Lamorna. V  krásné zátoce PORTCURNO možnost koupání. Vesnické kostelíky, cornwallské kříže, svaté prameny. Na západ do LAND´S END. Přejezd autobusem zpět do místa ubytování (35 kratší varianta s cílem v LAND‘S END a 50 km delší trasa s návratem do Penzance).
 • 8. den: raňajky, prejazd na štart okruhu v Marazion. Výhľad na ST. MICHAEL'S MOUNT. Za odlivu dorazíme pešo na tento ostrovček s bývalým opátstvom. Prehliadka hradu a záhrad. Z Marazion okruh na bicykli cez St.Earth, Hayle, Camborne späť do Marazion. Prejazd na východ, zastávka pri hostince Jamaica Inn v Bodmin MOOR, pokračovanie v ceste k východu, ubytovanie (varianty 45 a 30 km).
 • 9. den: raňajky, prejazd na štart do Congresbury. Po bývalej Strawberry Line do mestečka Cheddar, výšľap tiesňavou Cheddar GORGE. Potom po cyklotrase West Country Way do mesta WELLS s katedrálou. Zakončenie v mýty opradenom GLASTONBURY s možnosťou výstupu ku Glastonbury Tor. Ubytovanie (50 km, 400 m prevýšenie).
 • 10. den: raňajky, prejazd do Oxfordu. Na bicykli pozdĺž a v okolí rieky Thames / Isis a univerzitného mesta OXFORD (varianty 25- 45 km), pohľad z normanskej veže Carfax Tower, prechádzka centrom mesta. Možnosť nákupu upomienkových predmetov. Odjazd do prístavu Dover. Nočným trajektom do Francúzska.
 • 11. den: cesta späť do ČR.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom s cyklovlekem (cca 4 300 km), trajekt do Anglicka a späť, spiatočný trajekt na ostrov Wight, 8x nocľah v 2lôžkových izbách s raňajkami v hoteloch, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 7 490Kč, 8x hotelová večera 4 990 Kč, zvýšenie poistenie storna do 30 000 Kč za 132 Kč.
 • Stravování: 8x raňajky
 • Ubytování: 8x nocľah v 2lôžkových izbách s raňajkami v hoteloch


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Veľká Británia Veľká Británia
Anglicko Anglicko
Typ zájazduCYKLOZÁJAZDY
UbytovanieHotel
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Turnov, svoz Mladá Boleslav, svoz Jablonec nad Nisou, svoz Brno, svoz Liberec
Zájazdy do destinácií
Veľká Británia - zájazdy
Anglicko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy