Argentína - divukrásnu Patagóniou

letecky klimatizovaný autobus hotel snidane Novinka Náročnost 1.5

Úvod:

Nezabudnuteľnú road movie pripomína tento zájazd naprieč celou Patagóniou po legendárnej ceste Ruta Nacional 40. Právom je Patagónie považovaná za jeden z najväčších magnetov juhoamerického kontinentu, pretože málokde na svete vás ohromí uhrančivá krása sopečných vrcholov And odrážajúcich sa v žiarivo čistých hladinách jazier. Putovanie zahájime na severe Patagónie v kraji vína a dinosaurov v mesačnej krajine u Neuquén. Cestou na juh navštívime najvyhlásenejšej národné parky, slávna vysokohorská strediska aj osady indiánskeho kmeňa Mapuche. Vyvrcholením našej road movie však bude ľadovec Perito Moreno, majestání horský masív Fitz Roy a ciele dosiahneme priamo na konci sveta, a to po preplávaní Magellan prielivu medzi tučniakmi a divokou krajinou v Ohňovej zemi. Sprevádza Kamil Hanák.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy.
 • 2. den: v ranných hodinách priletíme do BUENOS AIRES a preletíme do mesta Neuquen v Patagónii do krajiny lemované vinicami, ropnými vežami a pôsobivými červenými skaliskami. Večer si pri návšteve miestneho vinárstva vychutnáme vyhlásená argentínske vína najjužnejšieho vinárskeho regiónu na svete.
 • 3. den: dopoludnia navštívime v mesačnej scenérii na brehoch jazera LAGO BARREALES svetovo jedinečné paleontologické CENTRUM s vykopávkami dinosaurov a v meste VILLA EL cochon si pozrieme aj kostru GIGANTOSAURA, najväčšieho mäsožravého tvora, ktorý kedy kráčal po našej planéte. Popoludní sa vydáme na cestu patagónska púšťou až k úpätiu južných masívov AND.
 • 4. den: v národnom parku PARQUE NACIONAL Lanín podnikneme plavbu na jazere HUECHULAFQUEN s výhľadmi na južnú stranu vulkánu Lanín (3 776 m). Popoludní v osade Junín DE LOS ANDES navštívime Múzeum indiánskeho kmeňa Mapuche aj slávny súbor sôch na VIA CHRISTI. Na nocľah sa presunieme cez letovisko SAN MARTÍN DE LOS ANDES na brehoch jazera LAGO LaCarte do PARQUE NACIONAL Nahuel Huapi.
 • 5. den: z letoviska VILLA LA Angostura zamierime na polostrov QUETRIHUÉ s chráneným myrtovým lesom PARQUE NACIONAL LOS Arrayanes. Po jazere Nahuel Huapi sa presunieme do najväčšieho patagonského turistického strediska BARILOCHE. Ubytujeme sa v letovisku EL Bolsón a večer posedíme v miestnom vyhlásenom pivovaru.
 • 6. den: na samote ESTANCIA LELEQUE si pozrieme muzeálne farmu rodiny Benetton a pozdĺž trasy andskej železnice sa presunieme do mestečka Esquel, odkiaľ sa vydáme historickým vláčikom PATAGONSKÉHO expresom do mapučské osady Nahuel PAN. Nocovať budeme v meste Trevelín založenom prisťahovalci z Walesu.
 • 7. den: ráno sa ešte prejdeme k blízkym vodopádom NANT Y FALL a potom sa vydáme na celodenný prejazd do letoviska LOS ANTIGUOS na brehoch jazera LAGO BUENOS AIRES v provincii SANTA CRUZ na juhu PATAGÓNIA.
 • 8. den: dopoludnia nás privíta magický CAÑADÓN DEL RÍO Pinturas Indiánmi zvaný CHARKAMAK, ktorý ukrýva najslávnejší argentínskou jaskyňu s prehistorickými maľbami Cueva de las Manos (UNESCO). Potom sa presunieme na breh jazera LAGO POSADAS a k neďalekým skalným maľbám v CERRO DE LOS Indios. Nocľah v BAJO Caracoles.
 • 9. den: v ranných hodinách vyrazíme na cestu ďalej na juh. Cestou sa zastavíme v Gobernador GREGORES a pri rybári vyhláseného jazere LAGO Cardiel. V horskom stredisku EL Chalten strávime dve noci.
 • 10. den: celodenná turistika v severnej časti PARQUE NACIONAL Los Glaciares (UNESCO). Panoramatická túra z EL Chalten okolo jazera LAGUNA CAPRI a horské bystriny RÍO Blanco až k jazeru LAGUNA DE LOS TRES s úžasnými výhľadmi na famózny MONTE FITZ ROY (3 405 m), nazývaným v mapučském jazyku Chalten (Dymiace hora). Návrat do EL Chalten.
 • 11. den: dopoludnia sa presunieme do južnej časti PARQUE NACIONAL Los Glaciares k jazeru LAGO ARGENTINO. Najprv sa presunieme na vyhliadkovú plošinu s výhľadom na ľadovec glaciar PERITO MORENO a následne ponikneme lodný výlet k stenám tohto ľadovca. Nocovať budeme v horskom stredisku El Calafate.
 • 12. den: prvá časť dňa nás čaká prejazd patagónskej stepí až k ATLANTIKU. Popoludní podnikneme ľahkú turistiku po PARQUE NACIONAL MONTE LEÓN k malebnému skalnému útvaru LA OLLA (Hrniec) a masívu MONTE LEÓN. Cestou možno zhliadneme stáda lám guanaco či kŕdle kormoránov, tuleňov alebo tučniakov. Dve noci strávime v Río Gallegos.
 • 13. den: po prehliadke naftárskeho mestečka Río Gallegos sa vydáme na mys CABO VIRGENES, kde si prezrieme maják, múzeum, neďalekú rezerváciu s kolónií tučniakov aj ovčej farmu ESTANCIA MONTE DINERO s vyhliadkou na Magalhaesov prieliv.
 • 14. den: v ranných hodinách opustíme Río Gallegos a vydáme sa na hranici s CHILE. Trajektom preplávame Magalhaesov prieliv a vstúpime na území Ohňovej zeme. Po krátkej zastávke v čílskej osade CERRO sombrero sa opäť presunieme na území Argentíny. Ďalšou zastávkou bude RÍO GRANDE, najväčšie mesto na ostrove, kde takisto budeme nocovať.
 • 15. den: po rannej prehliadke Saleziánskej MISIA v RÍO GRANDE so skvelým múzeom sa cez osadu TOLHUIN na brehu jazera LAGO Fagnano presunieme na južný breh Ohňovej zeme, ktorý obmýva CANAL BEAGLE. Z rodinného prístavu estancia HARBERTON podnikneme plavbu na ostrov ISLA Martil s prírodnou rezerváciou obývanej rozsiahlu kolónií tučniakov. Cestou do mesta USHUAIA sa ešte staviame v lyžiarskom stredisku CERRO CASTOR. Dve noci v Ushuaia.
 • 16. den: v bývalej trestaneckej kolónii USHUAIA na konci sveta sa s Ohňovú krajinou rozlúčime výstupom na glaciar MARTIAL s prekrásnymi výhľadmi na CANAL BEAGLE a vyhliadkovou jazdou turistickým vláčikom do PARQUE NACIONAL Tierra del Fuego. Nezabúda ani návštevu jedinečného múzea na konci sveta MUSEO DEL FIN DEL MUNDO.
 • 17. den: v ranných hodinách preletíme do BUENOS AIRES a v popoludňajších hodinách odletíme do Európy.
 • 18. den: návrat do Prahy.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Buenos Aires a vnitrostátní letenky Buenos Aires-Neuquén a Ushuaia-Buenos Aires vč. let. tax a poplatků cca 33 000 Kč, 15x ubytování v hotelu se snídaní, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 990 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 60 000 Kč za 1 620 Kč, pojištění storna letenky (zdravotní důvody) 750 Kč.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Argentína Argentína
Typ zájazduLETECKÉ ZÁJAZDY
UbytovanieHotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.
Zájazdy do destinácií
Argentína - zájazdyQrCode image