Bosna a Hercegovina aktívna dovolenka a zájazdy 2022Fotogaléria destinácie Bosna a HercegovinaFotogaléria destinácie Bosna a Hercegovina
Zaujímavé a užitočné informácie o Bosna a Hercegovina
Zaujímavé miesta z destinácie - Bosna a Hercegovina


BOSNA a HERCEGOVINA - (bosensky / srbsky / chorvátsky Bosna i Hercegovina, cyrilikou bosensky / srbsky Босна и Херцеговина)

Bosna a Hercegovina patrí k nejunikátnějším a kultúrno najpestrejším oblastiam Európy. Vyskytujú sa tu vplyvy mnohých kultúr - katolíckej i pravoslávnej, islamskej aj židovské. Turisti sa väčšinou zastaví v Sarajeve, Mostare a ponáhľajú k Jadranskému moru. Bosna a Hercegovina je však tiež krajinou bielych vápencových skál, hustých borovicových lesov hlbokých kaňonov a dravých horských říček.Bosna a Hercegovina hraničí na severe, západe a na juhu s Chorvátskom, na východe so Srbskom a na juhovýchode s Čiernou Horou. Hranice tvoria rieky (hlavne na severe a na východe), na juhozápadnej strane je prirodzenou hranicou sústava horských pásiem. Hranice Bosny a Hercegoviny sa z veľkej časti nekryjú s hranicami etnickými. Krajina má prístup k Jadranskému moru a rozdeľuje tak Chorvátsko na dve časti.

Bosna a Hercegovina - dovolenka a zájazdy

Cenové rozpětí:
Dĺžka pobytu:

Bosna a Hercegovina aktívna dovolenka a zájazdy 2022
Zájezdy v uplynulých termínech