Termíny - přidat do oblíbených
05.09.20 - 13.09.2020CRS015289 490 KčPřidat

Chorvátsko na bicykli - štyri ostrovy severného Jadranu - stan

klimatizovaný autobus stan vlastni strava cyklistika

Na kolech projedeme čtyři krásné jadranské ostrovy: Krk, Rab, Cres a Lošinj. Vychutnáme si středomořskou přírodu i poklidná historická městečka.

Úvod:

Na štyroch chorvátskych ostrovoch - Krk, Rab, Cres a Lošinj sa stretávajú opevnená mestečka, opustené zátoky a pláže. Turistické strediská striedajú prázdne kopca lemujúce úzke asfaltky, kamenisté chodníky s borovicovými lesmi, pastviny oviec, olivovníkové háje, vinohrady a všudypřítomé výhľady na more. Zaplávame si v pokojných zátokách Balvanidy či krivica, výšľap do stredovekých zabudnutých dediniek, stúpanie na skaliská a kamenisté kopce bude rýchlo zabudne po nádherných výhľadoch na pobreží ostrovov či pohorí pevninského Velebit. Ochutnáme miestne špeciality z plodov mora alebo výborné jahňacie. Sprevádza D. Hakl.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
05.09.20 - 13.09.20 20CRS01528 9 490 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: popoludní odjazd z ČR, nočný prejazd cez Rakúsko, Slovinsko do Chorvátska.
 • 2. den: autobusom prejazd po krčku moste na ostrov KRK, príjazd do mestečka PUNAT, ubytovanie, na bicykli po asfaltovej ceste do rybárskej osady VRBNIK s labyrintom úzkych uličiek na útese nad morom - možnosť ochutnávky najznámejšieho vína Krku Vrbnička Žlahtina. Späť návšteva letoviska KRK s mariánskou katedrálou a stredovekým opevnením s mestskými bránami, po cykloceste do Punatu.
 • 3. den: z Punte vystúpime na bicykli do sedla Treskavac s výhľadom na mestečko BAŠKA. Možnosť pokračovať po kamenistej ceste pre horské bicykle mesačnou krajinou - PLATO MJESECA, zjazd do Bašky. Treková / cestné variant - zo sedla do Bašky po ceste cez JURANDVOR s románskym kostolom sv. Lucie z 12. st. s najstaršou písomnou pamiatkou charvátského jazyka BAŠČANSKA PLOČA. V Baške kúpanie. Na bicykli späť do Punte, cestou možno využiť niekoľko odbočiek s výhľadmi na Punatský záliv s ostrovom Košljun (40-60 km).
 • 4. den: fakultatívne na ostrov Rab - ráno busom do prístavu, loďou na Rab do prístavu LOPAR. Na bicykli výjazd serpentínami na krasovú vysočinu KAMENJAK (410 m) s výhľadom na hradbu severného Velebitu. Zjazd do stredovekého mestečka RAB s chráneným parkom Komrčar. Možnosť pokračovať po nespevnených cestách na polostrov KALIFRONT s početnými malými zátokami (kúpanie). Návrat cez Kampor do Lopare (50 km). Treková / cestné variant - z Rabu za kúpaním do strediska Banjol alebo späť do Lopare, kde sa nachádza jedna z najväčších piesočných pláží Jadranu - Rajska plaža (30-40 km). Návrat loďou na ostrov Krk a busom na ubytovanie do Punatu. Tí, ktorí zostanú na ostrove Krk, majú možnosť zájsť po asfaltovej cestičke do osamotenej dedinky STARA BAŠKA či po cykloceste do strediska KRK (30-40 km), pre milovníkov MTB je pripravených niekoľko horských variantov.
 • 5. den: ráno busom do prístavu Valbiska. Loďou na ostrov CRES. Busom na sever ostrova, na bicykli asfaltovú cestičkou do obce BELI na ostrom skalnom výbežku. Široké výhľady na more, ostrov Krk a mesto Rijeku. Možnosť pozorovania supa bielohlavého, kúpanie na kamienkovej pláži. Návrat po ceste späť. Zjazd olivovým hájmi do starobylého mestečka CRES (40 km), kde sa nachádza ubytovanie po ďalšie 3 noci.
 • 6. den: ráno na bicykli vyjdeme z Cresu po kamenistej ceste vinúce sa nad morom a vystúpime po úzkej asfaltke do LUBENICE, prehistorické pevnosti na útese s rozsiahlymi výhľadmi (378 m n. m.), zjazd do osady na brehu mora VALUNU (kúpanie), návrat späť do Cres. Možnosť pokračovať po kamenistej ceste pozdĺž sladkovodného Vranského jazera uprostred ostrova, cez osadu Grmov späť do Crese (35-55 km).
 • 7. den: ráno busom na ostrov LOŠINJ. Na bicykloch po chodníku okruh pozdĺž mora cez prístavné mesto MALI LOŠINJ až na polostrov Čikat s borovicovým lesom, niekoľko možností kúpania, alebo náročnejší výlet - výjazd po asfaltovej cestičke na hrebeň ostrova s výhľadmi na Veli Lošinj a ostrovčeky Ilovik, Sveti Petar a Kozjak. Možnosť pokračovať až na najjužnejší cíp ostrova MRTVAŠKA. Pre MTB variant zísť k zátoke BALVANIDA s reštauráciou s rybími špecialitami, späť do mestečka VELI LOŠINJ známeho pozorovaním delfínov (30-40 km). Busom späť do Cres.
 • 8. – 9. den relax pri mori, prehliadka Cres, nákupy, odchod busom na trajekt, lodí na Krk a cez Slovinsko a Rakúsko domov. Návrat dopoludnia do ČR.
 • Poznámka I: svozy platí jen pro pěší variantu zájezdu.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom (2000 km) vrátane cyklovleku,6x ubytovanie vo vlastných stanoch v kempoch, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vr. storna zájazdu, športový inštruktor, informačný materiál.
 • Cena nezahrnuje: vstupné, fakultatívne akcie vrátane výletu na Rab (cca 500 Kč), prípadná miestna doprava a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odstavci "Cena zahŕňa".
 • Stravování: vlastné stravovanie.
 • Ubytování: ubytovanie v kempoch vo vlastných stanoch.
 • Umístění: ostrovy Cres, Rab, Krk a Lošinj.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Chorvátsko Chorvátsko
Typ zájazduCYKLOZÁJAZDY
UbytovanieVlastný stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, svoz Ostrava, svoz Tábor, svoz Plzeň, Břeclav, svoz České Budějovice
Zájazdy do destinácií
Chorvátsko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy