Termíny - přidat do oblíbených
09.07.20 - 19.07.2020CHT0111614 990 KčPřidat
13.08.20 - 23.08.2020CHT0117115 490 KčPřidat
03.09.20 - 13.09.2020CHT0117214 990 KčPřidat

Bosnou a Hercegovinou do Čiernej Hory s výletom do Albánska

Náročnosť 1 klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze Děti vítány TIP CK Poznání

Čierna Hora, Bosna a Hercegovina - 11DENNÍ pobytový poznávací zájazd s autokaru výlety v cene zájazdu, hotel s polpenziou


Úvod:

Nielen prírodné krásy a pamiatky UNESCO, ale aj typický "folklór" v rozmanitosti kultúr dotvára balkánske krajiny v ich neopakovateľnej atmosfére. Pobytovo poznávací zájazd vás zavedie do krajín nádherných lesov a zasnežených vrcholkov hôr, pustých skalnatých návrší aj preslnených jadranských pobrežia. Spiace tajomná krásavica vám nechá nahliadnuť do svojej búrlivej histórie skrze pestrú zmes malebných balkánskych miest a mestečiek. Nechajte sa unášať časom, ktorý tu plynie trochu inak. Stretnete sa s kultúrou úplne odlišnú, prezentovanú ľuďmi, ktorí sú srdcové a priateľskí a hoci ich pohľad na svet môže byť pre nás niekedy nepochopiteľný, snaží sa vždy skôr či neskôr našim predstavám porozumieť a splniť všetky želania.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
09.07.20 - 19.07.20 20CHT01116 Realizujeme v pozdějším termínu 14 990 Kč Rezervovat
13.08.20 - 23.08.20 20CHT01171 Realizujeme v pozdějším termínu 15 490 Kč Rezervovat
03.09.20 - 13.09.20 20CHT01172 14 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Černá Hora - program zájazdu

 • 1. den: ráno odchod z ČR, prejazd cez Slovensko a Maďarsko do Bosny a Hercegoviny.
 • 2. den: ráno príjazd autobusom do SARAJEVO - Prehliadka slávneho mesta (turecká orientálne štvrť Baščaršija, Gazi Husrev Begova mešita, Alej ostreľovačov, miesto atentátu na arcivojvodu Ferdinanda), popoludní prekrásnym kaňonom rieky NERETVY do mesta MOSTAR - starobylé bosnianskej perly medzi mestami bývalej Juhoslávie, prehliadka moslimskej štvrti s mešitami s jedinečnou atmosférou obchodíkov, kaviarničiek a krčmičiek, so slávnym starým mostom z roku 1566. Nocľah.
 • 3. den: prejazd do Čiernej Hory na ubytovanie, popoludňajšie kúpanie.
 • 4. den: pobyt pri priezračnom Jadranského mora, neskoro popoludní spoločná návšteva Budvy, prehliadka starého mesta.
 • 5. den: dopoludňajšie nádych orientu v meste duchov - STARÝ BAR. Výlet k najkrajšiemu balkánskému jazeru na čiernohorsko-albánskom pomedzí, SKADARSKÉMU JAZERU, s možnosťou báječného sladkovodného kúpania. Jazero s rozlohou 369,72 km2 leží 6 metrov nad úrovňou mora a sú tu teda sladkovodné i morské ryby, vtáčia rezervácia (pelikán, rybárik, kormorán, čajka a mnoho iných). Fakultatívne plavba po jazere motorovou loďou, kedy si budete môcť prezrieť úžasnú vegetáciu v jazere. Vyhlásený fish-piknik v originálnej rybárskej krčme na skale - ochutnávka jazernej ryby. Krátka zastávka pri perly Jadranského mora, polostrova SV. STEFAN, večer návrat na ubytovanie.
 • 6. den: kotorskými serpentínami s množstvom panoramatických výhľadov na celú BOKU Kotorská do rozprávkového horského údolia s malebnou dedinou Njeguši, sušiareň vyhláseného njegušského pršuta (šunky), pre záujemcov za príplatok ochutnávka vynikajúceho pršutu a syra, ďalej pohorím NP Lovćen na vrchol do mauzólea vladyku Njegoša, odkiaľ máte celú Čiernu Horu ako na dlani. Potom do slávnej CETINJE, mesta, ktoré bolo po stáročia pre svoju nedostupnosť hlavným mestom Čiernej Hory (Cetinski monastýr, Biliard, zámok, múzeum), večer návrat na ubytovanie.
 • 7. den: celodenný výlet do orientálno ladené ULCINJI. Cestou späť popoludňajšie kúpanie na Velika Plaza. Návrat do hotela.
 • 8. den: výlet do malebného morského zálivu BOKA KOTORSKÁ, zastávka v centre tejto oblasti, v starobylom meste KOTOR - UNESCO (hradby, katedrála sv. Trifuna), popoludní fakultatívne plavba loďou po Boke Kotorskej okolo slávneho mesta námorníkov PERASTU, návšteva pútnického kostola - múzea na ostrovčeku GOSPA OD ŠKRPJELA, plavba okolo ostrovčeka MAMULA s unikátnou morskou pevnosťou, návšteva morské jaskyne PLAVA ŠPILJA, kúpanie a relax na prírodnej pláži ŽANJICE s fish-piknikom, večer návrat na ubytovanie.
 • 9. den: pobyt pri mori. Pre záujemcov celodenný fakultatívny výlet do albánskeho mestečka ŠKODRA s opevneným hradom Rozafa, mešitou Abu Bakr a katedrálou sv. Štefana. Návrat na ubytovanie
 • 10. den: odchod z ubytovania, trajektom cez Boku Kotorskú a autobusom do DUBROVNÍKU. Prehliadka historického mesta, fakultatívne loďou na ostrov Lokrum (Mŕtve more - slané jazero, botanická záhrada, možnosť kúpania), podvečerné posedenie v romantických krčmičkách, nočný prejazd cez Slovinsko a Rakúsko.
 • 11. den: návrat do ČR.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom, 1x tranzitné nocľah s polpenziou v penzióne v Mostare (2 lôžk. izby so soc. zariadením), 7x ubytovanie v *** hoteli s polpenziou v okolí Budvanskej riviéry, pobytová taxa, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné, fish piknik, fakultatívne výlety a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba v *** hoteli 4 200 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu 385 Kč.
 • Umístění: Sarajevo, Mostar, Budva, Starý Bar, Skadarské jezero, Boka Kotorská, Njeguši, NP Lovčen, Cetinje, Ulcinj, Kotor, Perast, Škodra, Dubrovník.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 4 200 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 385 Kč
Hodnocení zájezdu

Černá Hora
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Čierna Hora Čierna Hora
Bosna a Hercegovina Bosna a Hercegovina
Sarajevo Sarajevo
Albánsko Albánsko
Typ zájazduPOBYTOVO POZNÁVACIE
UbytovanieHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, Břeclav
Zájazdy do destinácií
Čierna Hora - zájazdy
Bosna a Hercegovina - zájazdy
Sarajevo - zájazdy
Albánsko - zájazdy

Mapa zájazdu


QrCode image

Hodnocení

Lubomír a Alena Čabelkovitermín: 6.9. - 16.9.2018


Dobrý den. Děkuji za krásný zájezd s nádherným ubytováním v Petrovaci.

Zejména musím poděkovat průvodkyni, kterou byla paní Jiřina Szwachulová Vukovićová.

S pozdravem

L.Čabelka

Jitka a Pavel Pokornítermín: 6.9. - 16.9.2018


Dobrý den,
chtěli bychom Vám s manželem poděkovat za krásné prožitky z dovolené. Vrátili jsme se včera z Černé Hory s tím, že jsme poznali spoustu krásných míst. Organizace zájezdu byla bezchybná, šoféři zvládali obtížné přesuny a nejvíce bychom chtěli vyzvednout profesionalitu a přístup paní průvodkyně Jiřiny Szwachulové.

Děkujeme ještě jednou a přejeme krásný den

Jitka a Pavel Pokorní

Podobné zájazdy