Čierna Hora - Pohodový týždeň - Dolomity Balkánu - NP Durmitor s morom

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus hotel polopenze turistika

Durmitor - Černá Hora - Vydejte se s námi do malebné horské krajiny, kde jsme pro Vás připravili nenáročnou turistiku kolem jezer pod majestátnými vrcholy, popřípadě do sedel a náhorních luk s překrásnými, dech beroucími výhledy.


Úvod:

Na pomerne malom území sa nachádza jedno z najmalebnejších a najznámejších pohoria Čiernej Hory - Durmitor, ktorý so svojimi 48 štítmi vyšších 2 000 m, 18 jazerami, 5 kaňony a 748 pramene bude ťažko hľadať konkurenciu v šírom okolí. Vydajte sa s nami do malebnej horskej krajiny, kde sme pre vás pripravili nenáročnú turistiku okolo jazier pod majestátnymi vrcholmi, poprípade do sediel a náhorných lúk s nádhernými výhľadmi. Na svoje si prídu aj zdatnejší turisti, pre ktorých sú pripravené hrebeňové cesty a výstupy na miestnej velikánov s panoramatickými pohľadmi do šíreho okolia. Nezabúda ani severnú časť pohoria, kde sa dravú silou prediera najdlhšia čiernohorská rieka Tara najväčším európskym kaňonom hlbokým až 1 300 m a dlhým 130 km. Na svoje si naozaj príde každý a veríme, že budete odchádzať s množstvom turistických zážitkov. Ubytovaní budeme v horskom *** hoteli s jedinečnou čiernohorskú polpenziou. A bonus na záver. Nedávno bola dokončená významná skratka priamo z Durmitoru k moru. Využijeme ju a vy môžete pol dňa relaxovať pri mori.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Černá Hora - Durmitor - program zájazdu

 • 1. den: odjazd z ČR cez Slovensko , Maďarsko a Srbsko do Čiernej Hory .
 • 2. den: rannú zastávka na kávu v sedle na hranici NP, príchod do čiernohorského horského strediska v NP DURMITOR - ŽABLJAK, dopoludňajšie raňajky, ubytovanie podľa možností hotela. Základný varianta (náročnosť 1 z 5; 3 hod., ↑100 m, ↓100 m): po zvyšok dňa zoznámenie s okolím. Nenáročná turistika (prechádzka) k ľadovcovému CRNO JAZERU, ktoré je zároveň vstupnou bránou do pohoria. Okružná trasa okolo Malého a Veľkého jazera blízkosti TITOVI JASKYNE pod majestátnym hrebeňom MEDED. V prípade síl a chuti pozdĺž potoka so starými mlyny k jazeru ZMINJE. Späť na ubytovanie, večera.
 • 3. den: raňajky, odchod busom do SEDLA, základný variant (2 z 5; 5 hod., ↑300 m, ↓500 m): okružná trasa v oblasti "durmitorského Matterhornu" okolo horského plesa ZELENI VIR a ďalej okolo jedinečnej ukážky geologickej činnosti ŠERENI PASOVI na cestu vedúcu k autobusu. Alternatívne možno vystúpiť na osamelý vrchol SEDLENA GREDA (350 m prevýšenie) s jedinečným výhľadom na Durmitor a čiernohorsko-bosnianskej pohraničnej pohoria. Ťažšie variant (3 z 5; 6 hod., ↑600 m, ↓750 m): pre zdatných výstup na najvyšší vrchol pohoria BOBOTOV KUK (2 523 m n. m.), Odkiaľ budete mať celý Durmitor ako na dlani. Späť rovnakou cestou alebo okruhom jednoduchšie varianty. Odchod do hotela, večera.
 • 4. den: raňajky, základný variant (2 z 5; 5 hod., ↑100 m, ↓850 m): lanovkou (ak nepôjde, tak pohodová túra na SKRČKO JAZERO) na SAVIN KUK (2 313 m n. m.). Späť na ubytovanie príjemnou cestou cez obec RAZVRŠJE, kde ochutnáme miestny pálenku. Ťažšie variant (3 z 5; 7 hod., ↑250 m, ↓1 000 m): pre zdatných turistov navyše možnosť výstupu zo SAVINA KUKU cez istenou "tatranskou" cestu na vyhliadku ISTOČNY VRH (2 445 m n. m.), zostup po značenej ceste do strednej časti lanovky a pokračovanie v trase na ubytovanie. Večera v hoteli.
 • 5. den: raňajky, základný variant (1,5 z 5; 5 hod., ↑200 m, ↓250 m): odpočinkový deň nás zavedie (možnosť využitia miestnych taxíkov) na krásnu vyhliadku ČUROVAC s neopakovateľným výhľadom do vnútra najväčšieho kaňonu Európy - TARA s rovnomennou riekou. Späť do ŽABLJAKU, po zvyšok dňa možnosť relaxácie, večere.
 • 6. den: raňajky, základný variant (2,5 z 5; 7 hod., ↑650 m, ↓650 m): pohodlnou cestou do jedného z horských údolí - LOKVICE sa salašov (možnosť kúpy ovčích syrov) s alternatívne turistikou a možnosťou návštevy jedinečné ĽADOVÉ JASKYNE s kvaple a ľadovými stalagmity. Ťažšie variant (3 z 5; 8 hod., ↑900 m, ↓900 m): výstup na skalnatú hradbu MEDED s veľkým počtom vyhliadok. Obe trasy nás zavedú k jazeru a potom späť do hotela, večera.
 • 7. den: raňajky, základný variant (2 z 5; 5 hod., ↑750 m, ↓750 m): peší výlet okolo jazier BARNE a JABLANIČKO JAZERO s možnosťou relaxácie a ďalej na severnej náhornú plošinu Durmitoru - CRVENA GREDA s peknými výhľadmi.Cestou možnosť ochutnať miestne pálenku a čerstvé syry na salaši. Okruh naspäť na ubytovanie vedie krasovým terénom. Večera na hoteli.
 • 8. den: raňajky, prejazd novo postavenú skratkou (cca 2 hod.) k moru do historického mesta HERCEG NOVI, kúpanie, relaxácia na pláži, prehliadka mesta. Večer odchod z Čiernej Hory.
 • 9. den: príchod do ČR v popoludňajších hodinách .
 • Poznámka I: v prípade nedostatočného naplnenia zájazdu môže mať zájazd spoločnú autobusovú dopravu s cyklistickou variantom, ktorá je koncipovaná tak, aby výrazne nenarušovala program.
 • Cena zahrnuje: 6x nocľah, 7x raňajky, 6x večera, 1x ochutnávka čiernohorskej rakije, doprava klimatizovaným autobusom, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku " Cena zahŕňa " .
 • Příplatky: 1lôžková izba 3 300 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu 315 Kč.
 • Stravování: polpenzia.
 • Ubytování: ubytovanie v horskom *** hoteli s jedinečnou čiernohorskú polpenziou.
 • Umístění: NP Durmitor, Žabjlak, Herceg Novi.

Černá Hora - Durmitor
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Durmitor Durmitor
Čierna Hora Čierna Hora
Typ zájazduPohodové tyždne v Alpách
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaPraha hl.m., Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Bratislava, svoz Tábor, svoz Plzeň, Břeclav, svoz České Budějovice
Zájazdy do destinácií
Durmitor - zájazdy
Čierna Hora - zájazdy

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy