Čierna Hora - Prokletije - Komovi - Vizitor za super cenu ** - chatka

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus chatka vlastni strava turistika

Týden plný turistiky v oblasti jižní Černé Hory. Čekají Vás vápencová pohoří Prokletije, Komovi a Vizitor a také městečka s památkami z dob osmanské nadvlády.


Úvod:

Počas tohto týždňa budete mať možnosť spoznať panenský kút Čiernej Hory - prekliatych hôr, ktoré vynikajú divokou krásou a nedotknutou prírodou, kam donedávna takmer nevkročila ľudská noha. Vápencové pohorie Komovi patrí spolu s Durmitor a Prokletijem k trom najveľkolepejším horským masívom Čiernej Hory. Tvorí súčasť Dinárske horskej sústavy a jeho vrcholy sa hrdo vypínajú nad riekami Tara a Lim. Perličkou je dvojtisícový hrebeň Vizitoru v susedstve čarovných prekliatych hôr a prekrásneho Plavského jazera. Pred našimi zrakmi sa nám bude odohrávať obrovské prírodné divadlo s nezabudnuteľnými prírodnými scenériami, strhujúcimi výhľadmi i neuveriteľnými až gýčovými panorámami, ktoré zostanú navždy zapísané v našich srdciach. Divoké hory a priezračná jazerá ľadovcového pôvodu tvorí hlavnú náplň tohto zájazdu.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjazd dopoludnia z ČR cez Slovensko, Maďarsko, Srbsko do Čiernej Hory.
 • 2. den: dopoludnia príchod k slávnemu PLAVSKÉMU JAZERU ľadovcového pôvodu, najväčšiemu v Čiernej Hore, ktoré sa rozkladá medzi dvomi pohoriami - Prokletije a Visitor, ubytovanie na brehu jazera (6 nocí na rovnakom mieste), odpočinok alebo pre záujemcov prechádzka do neďalekého PLAVU - mesto s. radom moslimských pamiatok z osmanskej doby, z ktorých najznámejší je sultánske mešita, pešo z Plavu, základný variant (náročnosť 2 z 5, 5,5 hod., ↑ 850 m, ↓ 850 m): pohodový výstup na CECUNSKO BRDO, odkiaľ sú výnimočné vyhliadky na Plavsk údolia, okolo salašov náučným prírodovedeckú chodníkom na vrchol KOFILJAČI (1 825 m), návrat KONJSKIM OBOREM späť do Plavem na ubytovanie.
 • 3. den: krátky prejazd na túru do masívu VOLUŠNICA (1 879 m) na čiernohorsko-albánskom pomedzí, ktorého vrchol TALJANKA (2 056 m) síce nepatrí k tým najvyšším, ale je známy ako najlepší vyhliadkový bod tejto oblasti a je úplným rajom pre fotografov horských scenérií, 600 m vysoká južná stena sa strmo klenie nad nádherným údolím GRBAJA (1 160 m). Základný variant (2,5 z 5, 6,5 hod., ↑ 950 m, ↓ 1 050 m): celodenná turistika s impozantnými výhľadmi nielen na známy trojhlavý vrch KARANFILU (čiže karafiátov), ale predovšetkým na albánsku, salašmi posiatu krajinu, prehliadka moslimského mestečka GUSINJE, späť na ubytovanie.
 • 4. den: výjazd do sedla TREŠNJEVIK s občerstvovacie základňou - odtiaľ sa nám naskytne veľkolepý pohľad na severnej panorámu troch skalnatých vrcholov, základný variant (3 z 5, 6 hod., ↑ 900 m, ↓ 900 m): výstup lesným chodníčkom k salašom osady Štavnik, horský masív KOMOVI sa prudko dvíha z údolia rieky Peručica ako mohutná horská pyramída, výstup z úpätia (cca 1 600 m) na KOM VASOJEVIČKI (2 460 m), späť na ubytovanie.
 • 5. den: základný variant (2,5 z 5, 5 hod., ↑ 450 m, ↓ 900 m): miestnou dopravou sa presunieme na túru k utajenému HRIDSKÉMU JAZERU obklopenému ostro tesaným skalnatými masívmi, ktorého krištáľovo priezračnú modrú vodu v Čiernej Hore poznajú pod prezývkou " šťastné jazero ", kde podľa starých legiend dochádza k šťastným a radostným chvíľam v manželskom spolužití, späť na ubytovanie.
 • 6. den: základný variant - odpočinkový deň (1,5 z 5, 6 hod., ↑ 250 m, ↓ 250 m): autobusom do Vusanje, nenáročná turistika v údolí Ropojana. Pozoruhodné prírodné útvary GRLJA, OKO SKAKAVICA. Náročnejší variant (3,5 z 5, 7 hod., ↑ 1 300 m, ↓ 1 300 m): opäť navštívime hranicu Čiernej Hory a Albánska. Pre najzdatnejších milovníkov turistiky je možný výstup do masívu pod najvyšším bodom Čiernej Hory, vrcholom Zla Kolata (2 534 m). Alternatívne možnosť samostatnej (pomocou nahrané trasy v GPS) náročné túry (3 z 5, 6 hod., ↑ 1 250 m, ↓ 1 250 m) v prekrásnom pohorí VISITOR - vápencové pohorie so znakmi vysokohorského krasu (najvyšší vrchol Plana 2 211 m) .
 • 7. den: krátky prejazd na PRAMENE ALIHO PAŠI pomenované po albánskom vojenskom vodcovi, ktorý ovládal oblasť východnej Čiernej Hory, niektoré z prameňov údajne obnovujú stratenú silu, turistika pod masívom VEZÍROVA BRADA s niekoľkými alternatívami náročnosti, turistiku zakončíme v mestečku GUSINJE, návrat na ubytovanie.
 • 8. den: volné dopoledne, v poledních hodinách odjezd, noční přejezd přes Srbsko, Maďarsko, Slovensko směr ČR.
 • 9. den: príjazd do ČR neskoro popoludní.
 • Poznámka I: v případě nedostatečného naplnění zájezdu může mít zájezd společnou autobusovou dopravu s cyklistickou variantou, která je koncipovaná tak, aby výrazně nenarušovala program.
 • Poznámka II: v prípade nedostatočného naplnenia zájazdu môže mať zájazd spoločnú autobusovú dopravu s cyklistickou variantom, ktorá je koncipovaná tak, aby výrazne nenarušovala program.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom, 6x nocľah v 3-5 lôžkových chatkách, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: večera 7-10 EUR (platba na mieste) a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 2lôžková izba v chatke 1 650 Kč/os., 6x miestnej raňajky 700 Kč, poistenie liečebných nákladov vr. storna zájazdu 315 Kč.
 • Stravování: vlastné stravovanie, možnosť prikúpenia raňajkami.
 • Ubytování: 6x nocľah v 3-5 lôžkových chatkách.
 • Umístění: Prokletije, Andrijevica, pohoří Komovi, Gusinje, Hridské jezero, Plav.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Prokletije Prokletije
Čierna Hora Čierna Hora
Vizitor Vizitor
Komovi Komovi
Balkán Balkán
Typ zájazduHorská turistika
UbytovanieChatka
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, svoz Ostrava, svoz Tábor, svoz Plzeň, Břeclav, svoz České Budějovice
Zájazdy do destinácií
Prokletije - zájazdy
Čierna Hora - zájazdy
Vizitor - zájazdy
Komovi - zájazdy
Balkán - zájazdyQrCode image