Termíny - přidat do oblíbených
20.08.21 - 29.08.2121CCJ0173315 490 KčPřidat

Národné parky a more Čiernej Hory na bicykli - hotel/apartmán / aparthotel

klimatizovaný autobus hotel polopenze cyklistika Náročnost 2.5

Černá Hora - Cykloturistika - dovolená na kole. Poznáte panenskou přírodu jugoslávsko – albánského pomezí, nádherné pobřeží Jadranského moře s kulisou vysoko vystupujícího pohoří s 2,5 tisíc metrů vysokým Bobotov Kuk, NP Lovčen a bezmála dvoutisícovým Orjenem.

Úvod:

V roku 1991 UNESCO vyhlásilo Čiernu Horu ekologickým štátom, ktorý je svojimi prírodnými i kultúrno-historickými pokladmi skutočným skvostom bývalej Juhoslávie. Spoznáte panenskú prírodu juhoslovansko-albánskeho pomedzia, nádherné pobrežie Jadranského mora s kulisou vysoko vystupujúceho pohoria s 2 500 m vysokým Bobotov Kukom, NP Lovčen a bezmála dvojtisícovými Orjen. Hlavné mesto Čiernej Hory (Montenegro) je Podgorica (predtým Titograd). Krajina hraničí so Srbskom, Bosnou a Hercegovinou, Chorvátskom a Albánskom. Podnebie je na pobreží stredomorské, vo vnútrozemí kontinentálne so stálym príjemným počasím v letných mesiacoch. Veľmi úspešná hitovka pre trekové i horské bicykle so stredne ťažkou obtiažnosťou (stupeň 2-3, podľa zvolených variantov) v jednej z najkrajších oblastí Balkánu.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
20.08.21 - 29.08.21 21CCJ01733 15 490 Kč Rezervovat
02.07.21 - 11.07.21 21CCJ01731 Uplynulý termín
21.08.20 - 30.08.20 20CCJ01733 Uplynulý termín
03.07.20 - 12.07.20 20CCJ01731 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Černá Hora na kole - program zájazdu

 • 1. - 2.den: odjazd z ČR v dopoludňajších hodinách, nočný prejazd cez Slovensko, Maďarsko a Srbsko do Čiernej Hory. Stretnutie s Orientom v čiernohorskom meste PLJEVLJA. Návšteva pašovej mešity GAZI HUSEIN s najvyšším minaretom bývalej Juhoslávie. Krátka zastávka pri unikátnom pravoslávneho kláštora Svätej trojice z 12. storočia. Prejazd zo sedla Mijakovići do pohoria NP DURMITOR cez monumentálny most v kaňone rieky Tary (možnosť 40 km po nefrekventované ceste v závislosti na príjazdovej čase). Nocľah v hoteli v horskom stredisku ŽABLJAK (3 noci na rovnakom mieste).
 • 3. - 4. den: DURMITOR ponúka cyklotúry podľa individuálnych schopností. Od najjednoduchšie túry po hrubých asfaltkách k tajomným jazerám VRAŽJE, RIBLJE k gréckemu pohrebisku, alebo na vyhliadku ČUROVAC s výhľadom do 1 300 m hlbokého kaňonu divej Tary. Pre zdatných okružná cesta DURMITORSKÝ PRSTENEC okolo úbočí celého masívu vo výške okolo 1 500 m s lahôdkovým prevýšením 2 000 m a výhľady na celé pohorie (40-80 km).
 • 5. den: na bicykloch zjazd do kaňonu rieky TARA. Prejazd najdlhším a najhlbším kaňonom Európy (UNESCO) až do DUBRILOVINY (kláštor sv. Juraja z 16. st.), (45 km po nefrekventované asfaltke). Prejazd do NP BIOGRADSKA GORA s rovnomenným jazerom ľadovcového pôvodu vo výške 1 094 m, ktoré je považované za najkrajšie jazero na Balkáne. V okolí jazera sa nachádza jeden z troch najväčších pralesov Európy. Prehliadka kláštora MORAČA, presun k moru do aparthoteli alebo apartmáne v okolí Budvanskej riviéry (4 noci na rovnakom mieste). Večerné kúpanie.
 • 6. den: cesta autokarom desiatkami serpentín a panoramatických výhľadov na BOKU Kotorská (takzvaný fjord Balkánu). Zastávka v Njeguši (rodný dom čiernohorského vladyku Njegoša s múzeom), sušiareň vyhláseného njegušského pršuta, za príplatok ochutnávka, prejazd cez pohorie Lovčen, možnosť výjazdu pod Jezersko vrch s návštevou mauzólea slávneho čiernohorského Vladyka Petra II. Petroviča Njegoša (45 km s možnosťou skrátenia trasy, asfalt).
 • 7. den: celodenný výlet do NP Skadarské JAZERO obklopeného vysokými horami na čiernohorsko-albánskom pomedzí (rezervácia vodného vtáctva - pelikán, kormorán, čajka atď., Desiatky druhov rýb), návšteva mestečka VIRPAZAR. Cyklotrasa z CETINJE pozdĺž jazera cez Rijeka CRNOJEVICI (kedysi kúzelné letovisko dvora sv. Nikolu) s prekrásnymi výhľadmi na vodnú hladinu, alebo prechádzka loďkou po jazere s rybou pochúťkou k obedu (45 km prázdnu asfaltkou). Ďalším variantom je individuálne voľno pri mori.
 • 8. den: odpočinkový deň pri mori, možnosť prechádzky po Budvanskej riviére. Pre záujemcov dopoludňajšie výlet busom do Kotoru.
 • 9. den: odchod busom do TIVATU, rovinatá etapa okolo Tivatského, Kotorského a Risanského zálivu do IGALA (cca 60 km), kúpanie, prejazd mestom slávnych námorníkov, PERASTEM, ostrov GOSPA OD ŠKRPJELA. Nočný prejazd cez Chorvátsko, Bosnu a Hercegovinu a Slovinsko domov.
 • 10. den: príjazd do ČR v popoludňajších hodinách.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom (3 500 km) so špeciálnym krytým vlekom na bicykle, 3x ubytovanie v hoteli v horách a 4x v aparthoteloch alebo apartmánoch na pobreží v 2lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením, 7x polpenzia, poistenie liečebných nákladov vr. storna zájazdu, vedúci zájazdu, informačný materiál.
 • Cena nezahrnuje: vstupné do pamiatok, fakultatívne akcie a náklady s nimi spojené, prípadná miestna doprava a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 2 600 Kč.
 • Stravování: polpenzia.
 • Ubytování: 3x ubytovanie v hoteli v horách a 4x v aparthoteloch alebo apartmánoch na pobreží v 2lôžkových izbách s vlastným sociálnym zariadením.
 • Umístění: NP Durmitor, Žabljak, NP Biogradska Gora, Skadarské jezero, Boka Kotorská, Cetinje, Kotor, Tivat.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 2 600 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 450 Kč
 • připojištění pro případ pandemie - 300 Kč

Černá Hora na kole
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Durmitor Durmitor
Čierna Hora Čierna Hora
Typ zájazduCyklozájazdy
Ubytovaniekombinované
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaPraha hl.m., Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Bratislava, svoz Turnov, svoz Mladá Boleslav, svoz Jablonec nad Nisou, Břeclav, svoz Liberec
Zájazdy do destinácií
Durmitor - zájazdy
Čierna Hora - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy