Národné parky a more Čiernej Hory za super cenu - privátne dom **

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus apartmán vlastni strava turistika TIP CK Poznání

Čierna Hora - dovolenka-Počas putovania spoznáte štyri národné parky, rozoklané štíty Durmitoru, prekrásna pobrežie, historické mestá, panenskú prírodu čiernohorsko-albánskeho pomedzia v okolí Skadarského jazera ...


Úvod:

Program sa stal v minulých sezónach HITOM č. 1. Cez Srbsko sú už cesty dávno opravené, a tak sa môžeme oveľa jednoduchšie pozrieť do krajiny, ktorá sa už pred rokmi stala rezerváciou UNESCO. Až ju zbadáte, presvedčíte sa, že Čierna Hora je najkrajšou časťou Jadranu. Počas putovania spoznáte štyri národné parky, rozoklané štíty Durmitoru, prekrásna pobrežie, historické mestá, panenskú prírodu čiernohorsko - albánskeho pomedzia v okolí Skadarského jazera ...



Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 




Černá Hora - Durmitor - program zájazdu

 • 1. - 2.den: odjazd z ČR dopoludnia, nočný prejazd cez Slovensko, Maďarsko a Srbsko do Čiernej Hory. Stretnutie s Orientom v čiernohorskom meste PLJEVLJA. GAZI HUSEIN PAŠOVA MEŠITA s najvyšším minaretom bývalej Juhoslávie, prechádzka k unikátnemu pravoslávnemu kláštoru Svätej trojice zo 12. storočia. Prejazd do pohoria DURMITOR cez monumentálny most v kaňone rieky TARY. Nocľah a večera v privátnych domoch v horskom stredisku ŽABLJAK neďaleko východiska túr do hôr, 3 noci na rovnakom mieste.
 • 3. den: ľahší variant - túra k jazerám Crno JAZERO, spomeňme JAZERO a na planinu CREPULJ POLJANA, náročnejšie varianta Crvena GREDA (2 164 m).
 • 4. den: ľahší variant - dopoludnie skalné vyvýšenina Čurovac s výhľadom do kaňonu rieky TARY, popoludní lanovkou na SAVIN KUK (2 313 m). Náročná varianta - výstup na najvyššiu horu Durmitoru - kamennú pyramídu BOBOTOV KUK (2 522 m), odkiaľ je vidieť Čierna Hora ako na dlani, pre záujemcov alternatívne možnosť raftingu na rieke TARA (cca 45 EUR vrátane pikniku). Jeden zo dní (3. alebo 4. deň) možnosť spoločné fakultatívne večere - jahňa alebo pstruh, šalát, víno, rakiju (cca 13 EUR).
 • 5. den: ráno pastva pre oči - kaňon rieky TARA. Prejazd najdlhším a najhlbším kaňonom Európy (až 1 300 metrov hlboký, pod ochranou UNESCA). Krátky prejazd do NP BIOGRADSKA GORA s rovnomenným jazerom vo výške 1 094 m, ktoré je považované za najkrajšie jazero na Balkáne. V okolí jazera sa nachádza jeden z troch najväčších pralesov Európy. Možnosť okruhu okolo jazera alebo turistických vychádzok v okolí jazera. Prejazd k moru divokým kaňonom rieky MORAČA. Ubytovanie v privátnym dome pri mori v okolí Budvanskej riviéry - 4 noci na jednom mieste. Večer prehliadka historického centra BUDVA s hradbami z 15. stor., Potom nočný život v Budve, návrat neskoro večer.
 • 6. den: cesta autobusom s vyhliadkami na celú BOKU Kotorská. Zastávka v Njeguši (dom čiernohorského vladyku Njegoša s múzeom), sušiareň pršuta, pre záujemcov ochutnávka syra a vína. Cez pohorie NP Lovćen do slávnej CETINJE. Možnosť výjazde pod Jezersko vrch, mauzóleum vladyku Petra II. Petrovič Njegoša.
 • 7. den: okolo 9. hodiny výlet do kaňonu rieky CIJEVNY, prechádzka pozdĺž kaňonu, kúpanie v rieke, prejazd do NP Skadarské JAZERO, ktoré je obklopené vysokými horami na čiernohorsko-albánskom pomedzí (rezervácia vodného vtáctva - pelikán, kormorán, atď., desiatky druhov rýb). Fakúlt. možnosť prechádzky po jazere s kúpaním a ochutnávka pečených rýb v originálnej rybárskej krčme na skale.
 • 8. den: dopoludnia návšteva Kotor (UNESCO), jedného z najlepšie zachovaných stredovekých miest s dobovou stredomorskou atmosférou, možnosť výstupu po hradbách, po 1426 starých schodoch, až k pevnosti sv. Ivana do výšky 260 m s úchvatnými výhľadmi na mesto a Kotorský záliv. Popoludní kúpanie a relaxácia pri mori.
 • 9. den: ráno odchod do TIVATU, pre záujemcov fakultatívny lodný výlet po BOCE KOTORSKÉ: výstup na ostrov GOSPA OD ŠKRPJELA, prehliadka starodávneho mestečka PRČANJ s možnosťou kúpania, potom loďou do kedysi slávneho mesta námorníkov PERASTU, plavba celú Boko Kotorská do rybárskeho mestečka ROSE s možnosťou kúpania a fish-piknikom, potom plavba okolo najzelenšieho mesta na Jadrane HERCEG NOVI so stredovekými pevnosťami. Odchod z IGALA cez Chorvátsko, Slovinsko a Rakúsko do ČR.
 • 10. den: príjazd do ČR v podvečerných hodinách.
 • Poznámka I: ubytovanie označené ** je za super cenu. U okrajových termínov pri nedostatočnej naplnenosti bude mať zájazd spoločnú dopravu s cyklovariantou, ktorá je koncipovaná tak, že si obe skupiny nebudú navzájom prekážať. CK si vyhradzuje právo na zámenu jednotlivých dní programu v prípade nepriaznivého počasia.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom (3 500 km), pobytová taxa, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, ubytovanie 7x vo 2-4lůžkových izbách v privátnych domoch v Zabljaku a pri mori s vlastnou stravou (za príplatok 1 222 Kč / os. 2lôžková izba po celú dobu pobytu), vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: strava, vstupy, lodné a fakultatívne výlety, 1x spoločná večera v horách: porcia pečeného jahňaťa alebo pstruh so šalátom, víno a rakije (zároveň je tiež súčasťou polpenzia pri jej doplatení) cca 13 EUR a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odstavci "Cena zahŕňa ".
 • Příplatky: miestna čiernohorská polpenzia (večera - tradičná balkánska jedlá) 2 690 Kč (polpenzia začína 2. deň večerou a končí 9. deň raňajkami), garancia 2lůžkového izby u lacnejšie varianty 1 222 Kč/os.
 • Stravování: bez stravovanie, možnosť prikúpenia polpenzie.
 • Ubytování: ubytovanie 7x vo 2-4lůžkových izbách v privátnych domoch v Zabljaku a pri mori s vlastnou stravou.
 • Umístění: NP Durmitor, Žabljak, NP Biogradska Gora, Skadarské jezero, Boka Kotorská, Cetinje, Kotor, Herceg Novi.

Príplatky a zľavy


 • 2 lůžkový pokoj v privátním domě - 1 222 Kč
 • místní černohorská polopenze - 2 690 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 550 Kč

Černá Hora - Durmitor
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Durmitor Durmitor
Čierna Hora Čierna Hora
Typ zájazduPoznávacie zájazdy so stanmi
Ubytovanieprivátní dům
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupné miestaPraha hl.m., Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Bratislava, svoz Turnov, svoz Mladá Boleslav, svoz Jablonec nad Nisou, Břeclav, svoz Liberec
Zájazdy do destinácií
Durmitor - zájazdy
Čierna Hora - zájazdy



QrCode image

Podobné zájazdy