Termíny - přidat do oblíbených
23.09.20 - 01.10.2020KOE0811727 990 KčPřidat

Cyprus - ostrov dvoch tvárí - turecká aj grécka časť

Náročnosť 1 letecky bus hotel polopenze


Úvod:

Tento zájazd Vás zavedie na malebný z historického hľadiska veľmi zaujímavý ostrov Cyprus. Pripravili sme pre Vás veľmi podrobný zájazd za pamiatkami, kultúrou a prírodou tohto pekného ostrova s návštevou oboch častí gréckej i tureckej.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
23.09.20 - 01.10.20 20KOE08117 MÍSTA POUZE NA OVĚŘENÍ 27 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: prílet na Cyprus, transfer do hotela, ubytovanie.
 • 2. den: hrad Kolossi postavený v 13. storočí za vlády rytierov sv. Jána. Prejazd do starovekého Kourion - prehliadka najkrajšie položeného cyperského antického náleziská z neskoro rímskych čias (historický areál s divadlom, štadiónom, bazilikou a svätyňou boha Apolóna). Zastávka s možnosťou kúpania na najkrajšej a nejbájnější pláži na Cypre - PETRA TOU Romi, kde sa podľa povesti zrodila z morskej peny Afrodita, bohyňa lásky a krásy. Pafos - rozsiahly archeologický park, zaradený vďaka svojim historickým pamiatkam na zoznam UNESCO (slávne mozaiky, Odeon, pevnosť Saranta Kolones, kostolík Agia Kyriaki a stĺp sv. Pavla, Hrobky kráľov).
 • 3. den: hl. město - Nikózia - posledné rozdelené mesto na svete. Prehliadka Cyperského múzea (najlepší zbierka archeologických nálezov z Cypru), Benátskej hradby, Famagustská brána, Arcibiskupský palác. Pešej prechod cez hranicu do tureckej časti Nikózie s pamiatkami na tureckú nadvládu - orientálna Büyük Han (Veľký hostinec), zaujímavá mešita Selimiye, ktorá vznikla prebudovaním katedrály, mestskej trhovisko.
 • 4. den: výlet na tureckú stranu ostrova. Famagusta - návšteva "mesta duchov". Prehliadka Citadely, kam William Shakespeare situoval svoje dráma Othello, Benátskej hradby, skvostná mešita Lala Mustafa Pasa, postavená podľa katedrály v Remeši. Zastávka pri štvrti Varosia, pripomínajúce rozdelenie Cypru roku 1974. Staroveká Salamis pôsobivé antické kráľovské mesto (rímske divadlo, kúpele, amfiteáter, mozaiky). Kláštor SV. Barnabáš teraz slúži ako archeologické múzeum.
 • 5. den: výlet na najzaujímavejšie miesta ostrova do severnej tureckej časti Cypru. SV. HILARION - romanticky situovaný rozprávkový hrad, ktorý inšpiroval Walta Disneyho v rozprávke Snehulienka a sedem trpaslíkov. Kyrenia - prehliadka malebného prístavu a hradu, kde hlavnou atrakciou je najstarší drevený vrak lode. Zastávka v BELLAPAIS - prekrásny augustiniánskou kláštor, povestný "Strom záhaľky".
 • 6. den: celodenný výlet romantickou krajinou do pohoria Troodos. Zastávka v malebnej dedinke Lani, preslávenej výrobou tradičného cyperského vína Commandaria. KLÁŠTOR Kykkos - prehliadka najbohatšieho a neslavnějšího z cyperských kláštorov. Prejazd na horu Throne - prekrásny výhľad do okolia, moderné krížová cesta, socha a hrob prezidenta Makária III. Návšteva dedinky Pedoulas s kostolom Archanjela Michaela, ktorý je vďaka prekrásnym freskám zapísaný na zozname UNESCO.
 • 7. den: voľný deň, možnosť kúpania.
 • 8. den: Larnaka - prehliadka kostola svätého Lazara, prímorská promenáda. Mešita HALA SULTAN Tekke - jedno z najdôležitejších islamských pútnických miest na Cypre, nachádzajúci sa na brehu soľného jazera v datľové a cyprišové hájmi. Choirokoitia - návšteva fascinujúceho neolitického osídlenia, ktoré je zapísané na zozname UNESCO. Dedinka Lefkara, preslávená výrobou nádherných čipiek. Večera, nocľah podľa času letu.
 • 9. den: prílet do Prahy.
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka na Cyprus vr. tax a poplatkov cca 10 000 Kč, doprava autobusom či mikrobusom na výlety, vedúceho zájazdu, 7x ubytovanie v hoteli (2lôžkové izby s príslušenstvom), 7x polpenzia.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 2 600 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu 315 Kč.
 • Stravování: polpenzia.
 • Ubytování: ubytovanie v hoteli (2lôžkové izby s príslušenstvom).

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 2 600 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 315 Kč


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Turecko Turecko
Grécko Grécko
Cyprus Cyprus
Typ zájazduPOBYTOVO POZNÁVACIE
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.
Zájazdy do destinácií
Turecko - zájazdy
Grécko - zájazdy
Cyprus - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy