Dominikánska republika - veľký okruh národnými parkami

letecky hotel chatka polopenze

Úvod:

Ostrov Hispaniola objavil Krištof Kolumbus už v roku 1492 a nazval ho rajom na zemi. Veľkú časť územia zaberá Dominikánska republika, čo je úžasná horská krajina kombinovaná s jedinečnými plážami a ešte nedotknutou krajinou na juhozápade ostrova. Náš okruh začína na juhu prehliadkou hlavného mesta Santo Domingo, budeme pokračovať prehliadkou národného parku Del Este. Nezabudneme ani na návštevu úžasného ostrova Saona či na pozorovanie varanov na slanom jazere Enriquillo. Po presune z juhozápadu do stredu zeme budeme obdivovať vodopády Jimenoa, prídeme aj do národného parku Los Haitises.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: prílet na letisko v Dominikánskej republike, transfer do hotela v blízkosti hlavného mesta SANTO DOMINGO, ubytovanie s večerou, nádherná hotelová karibská pláž, kde po prvýkrát môžete vychutnávať karibskú atmosféru pri mori. Súčasťou hotela je aj bazén s lehátkami.
 • 2. den: celodenný výlet na ostrov Saona. Po raňajkách sa presunieme transferom do prístavu Bayahibe. Po nalodení sa vydáme na rýchlom člne pozdĺž pobrežia národného parku DEL ESTE až k ostrovu Saona. Cestou je zastávka na kúpanie v plytkej azúrovej lagúne, kde si môžeme vychutnať vodné hry a pri tom pozorovať farebné morské hviezdice. Na ostrove nás čakajú jedny z najkrajších pláží Karibiku a tiež obed na grile formou bufetu. Po obede máme zhruba 2 hodiny na leňošenie a kúpanie. Jedna cesta sa absolvuje na katamaráne s hudbou a tancom. Nocľah v rovnakom karibskom hotela.
 • 3. den: po raňajkách odchod do Santo Domingo, hlavného mesta Dominikánskej republiky. Prvou zastávkou sú jaskyne LOS TRES Ojos s tromi kúzelnými jazierkami a bohatou flórou a faunou. Ďalej už pokračujeme v historickej časti Zona Colonial, kde nás čakajú najstaršie pamiatky v Novom svete. Tu pocítime atmosféru dávnych dobyvateľov a uvidíme, čo všetko tu po sebe zanechali. Prejdeme najstaršie ulici Ameriky Calle de las Damas, Kolumbov dom, Národný Panteón, prvé katedrálu Ameriky a mnoho ďalších zaujímavostí. Navštívime múzeum jantáru a obchod so suvenírmi, kde sa dajú výhodne nakúpiť darčeky. Zážitkom je aj obed v farebné dominikánskej reštaurácii ATRAZANA umiestnené v historickej budove bývalej zbrojnica. Popoludní prejazd do oblasti Barahona, ubytovanie na ranči, večera.
 • 4. den: po raňajkách sa vydáme na celodenný výlet k najväčšiemu karibskému slanému jazeru LAGO Enriquillo ležiacemu 40 m pod hladinou mora. Počas plavby na ostrov CABRITOS budeme pozorovať plameniakmi, volavky a čajky, možno zahliadneme aj americkej krokodílmi. Hlavnou atrakciou na púštnom ostrovčeku sú metroví leguány žijúci v tunajšej kaktusové džungli, ktoré si môžete skúsiť nakŕmiť banány. Vystúpime tiež k jaskyni s rytinami pôvodných obyvateľov, odkiaľ je krásny výhľad na jazero a okolitú krajinu, späť na ubytovanie na ranči, večera.
 • 5. den: po raňajkách pôjdeme na juh polostrova, na panenskú pláž BAHIA DE LAS AQUILAS. Cestou sa zastavíme v prírodnom kúpalisku pri ústí rieky LOS PATOS. Potom už pokračujeme až na juh krajinou s červenou krajín, ku CABO ROJO. Prezrieme si útesy s vyhliadkou a po obede v prístavnej reštaurácii sa nalodíme a doplávame na krásnu 15kilometrovou pláž s priezračnou vodou a koraly. Možnosť šnorchlovania. Prejazd späť na ubytovanie, večera.
 • 6. den: raňajky, prejazd do oblasti Jarabacoa, cestou sa staviame na obede a popoludní ešte ostane krátky čas na prehliadku úžasného stredu ostrova v blízkosti ranča. Ubytovanie na ranči, večera.
 • 7. den: raňajky, dopoludňajšie relax v kúzelnom rančovém parku, odchod na výlet k vodopádu SALTO JIMENOA s farebnými skalami as možnosťou kúpania. Sama chodník s tropickou vegetáciou k vodopádu je zážitkom. Popoludní návšteva kávové plantáže s výkladom, späť na ubytovanie, večera.
 • 8. den: po raňajkách prejazd na polostrov Samaná, cestou uvidíme plantáže afrických paliem, ryžové polia a prezrieme si mestečko francúzskych osadníkov LAS terreno. Popoludní ubytovanie v hoteli, večera.
 • 9. den: po raňajkách nás čaká výlet do nádhernej prírody národného parku LOS Haitises. Po transferu do mestečka SANCHEZ sa nalodíme na motorový čln a vydáme sa do najväčších mangrovových lagún Karibiku na náprotivnej strane zálivu. Budeme preplávať okolo ostrovčekov obležených množstvom vtáctva, najčastejšie pelikány a volavkami, a navštívime jaskyne, ktoré skrývajú maľby pôvodných obyvateľov ostrova Hispaniola - Tainov. Späť na hotel, večera.
 • 10. den: raňajky, poldenný výlet k vodopádu EL LIMON, pre odvážnejších na koni (každý kôň má svojho vodiča), ostatné môžu cestu absolvovať pešo (cca 1 hod.). U vodopádu je možnosť kúpania. Cestou dažďovým lesom uvidíte bujnú vegetáciu vrátane divokej kávy, kakaa atď. Popoludní voľno pri hoteli, večera.
 • 11. - 12. den: transfer na letisko, odlet do ČR.
 • Cena zahrnuje: letenka vr. rokov. tax a poplatkov cca 26 000 Kč, transfer z / na letisko, miestna doprava podľa programu, vstupy do národných parkov, lodná doprava podľa programu, 10x ubytovanie v hoteli alebo ranči, 7x polpenzia, 4x plná penzia, pobytová taxa, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatné strava a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1 lôžková izba 8 000 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vr. storna zájazdu do 30 000 Kč za 660 Kč, do 60 000 Kč za 1 080 Kč, poistenie storna letenky (zdravotné dôvody) 750 Kč.
 • Umístění: Santo Domingo a okolí, Saona, Samana, Los Haitises


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Dominikánska republika Dominikánska republika
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY
Ubytovaniekombinované
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha
Zájazdy do destinácií
Dominikánska republika - zájazdyQrCode image