Egypt - Po vlnách Nílu - v šľapajách faraónov

Náročnosť 1 letecky klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel plná penze Novinka


Úvod:

Naberte energiu pri Červenom mori, jedného z najkrajších, ktoré je od nás vzdialené len štyri hodiny letu, a spoznávajte krajinu faraónov a perly Egypta na pohodovom zájazde. Budeme mať dostatok času pozrieť si zblízka pamiatky, ale aj zažiť neopakovateľnú a slnkom zaliatu atmosféru Luxoru, Asuánu a ďalších miest. Nahliadneme, aspoň čiastočne, i do života miestnych obyvateľov. Uvidíme nielen známe chrámy, ale miesta ako je Banánový ostrov v Luxore, povozíme sa na ťavách i kočoch ťahaných koňmi, posedíme v lokálnom "coffee shopu" a doslova "nasajeme" miestne, pomalý a pokojný pulz života. Kto bude mať záujem, môže vzlietnuť do výšin a pozorovať Luxor z vtáčej perspektívy v koši teplovzdušného balóna. Tri noci strávime na vlnách Nílu a plávame až do zeleného nádherného Asuánu. Na jar a na jeseň je počasie príjemne teplé, nie však drvivo horúce ako v lete. Všetky turistické miesta sú chránené policajtmi a vojakmi tak, aby bola zaručená bezpečnosť návštevníkov, ktorých si miestni obyvatelia váži.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odlet z ČR, prílet do Hurghady, ubytovanie v ***** hoteli pri pláži s all inclusive, voľný program.
 • 2. den: pobyt v Hurghade, voľný program, možnosť užiť si more a slnko. Možnosť fakultatívne na výlet loďou s preskleným dnom s pozorovaním podmorského sveta alebo priamo výlet do hlbín ponorkou.
 • 3. den: po raňajkách odchod autobusom do Luxoru. Tu sa ubytujeme, ktorého je zabezpečený obed, potom vyrazíme spoznávať miestny život a krásy tohto historického mesta s neopakovateľnou atmosférou starých čias. Posilnení miestnymi špecialitami si prezrieme stajne a povozíme sa na ťavách. Odtiaľ sa vydáme k NILU a plávame na typické lodi "Feluca" s obrovskou plachtou a vysokým sťažňom na banánovej OSTROV. Pritom zažijeme čarovný západ slnka. Večera v hoteli.
 • 4. den: skoro ráno, v prípade záujmu, fakultatívne vyhliadkový let balónom nad Luxorom, kedy uvidíme mesto v celej jeho kráse a rozmanitosti. Potom raňajky a presun ku chrámu v KARNAKU a Luxore. Nasleduje návšteva najkrajšieho miestneho múzea, na egyptskej pomery až nezvyčajne prehľadného a moderného. Tu uvidíme nálezy z chrámu a pohrebné predmety, ktoré boli objavené v západnej časti Théb. Unavení prehliadkami zavítame na obed. Odtiaľ odchod do hotela, chvíľka na osvieženie. V podvečer prechádzka v kočoch ťahaných koňmi po známych aj menej známych zákutiach mesta s kratšou zastávkou a nápojom podľa vlastného výberu v miestnom "coffee shopu". Potom odchod späť na hotel a večere.
 • 5. den: raňajky, výlet na druhý breh Luxoru, do Údolia kráľov sa zastávkou na prehliadnutie Memnonových kolosov. Krátko zastavíme pred chrámom kráľovnej Hatšepsut, vyfotíme a navštívime možno menej známy chrám Habu, ktorý však má úžasne zachovalé výmaľby. Odtiaľ presun a ubytovanie na lodi s obedom. Odplávajú smerom k presné. Po ceste uvidíme prekrásnej scenérie miestnej krajiny, ktorá už dávno učarovala veľa ľuďom pred nami a inšpirovala známou spisovateľku Agatha Christie k napísaniu ich skvelých detektívok ako napríklad "Smrť na Níle". Popoludní je možné spríjemniť si plavbu čajom "o piatej". Scenéria krajiny sa bude striedať a meniť, kopce a piesok, zeleň a a palmové háje, rybári na bárkach atď.
 • 6. den: ráno raňajky na lodi, následne si v EDFU prezrieme Horov CHRÁM, ktorý sa považuje za jeden z najlepšie zachovaných - bol odkrytý z dún piesku až v roku 1860. Obed na lodi. Ďalšia zastávka nastane v KOMOMBO. Hneď z lode uvidíme menšie chrámový komplex, ktorý si prezrieme, vrátane krokodílieho múzea, kde je vystavená veľa týchto mumifikovaných zvierat. Večera. Plávame ďalej a nechávame sa okúzliť romantickou krajinou a hviezdami na oblohe. Neskoro večer zakotvíme v Asuáne.
 • 7. den: v prípade záujmu, vo veľmi skorých ranných hodinách, fakultatívne odchod autobusom ku chrámu Abu Simbel (UNESCO) a nachádzajúcim sa takmer u sudánskych hraníc. Po návrate obedujeme na lodi. Popoludní sa vydáme na motorovej lodi na príjemný výlet. Navštívime tradičný Núbijsku dedine, kde nahliadneme do jedného z miestnych stále obývaných domov, ktorému sa tu prezýva krokodílej dom. Prečo krokodílej? To uvidíte sami. Posledná večera a noc na lodi.
 • 8. den: raňajky, autobusom sa presunieme k nedokončenému obelisku a k Asuánskej priehrade. Odchod autobusom späť do Luxoru, kde prespíme.
 • 9. den: ráno sa naraňajkujete a odídeme späť do Hurghady. Pohoda pri mori.
 • 10. den: voľný deň a priestor pre relaxáciu.
 • 11. den: odlet do ČR.
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka Praha-Hurghada vr. rokov. tax a poplatkov cca 9 000 Sk, 10x (4x ***** hotel v Hurghade s all inclusive, 3x ***** hotel v Luxore s polpenziou, 3x ubytovanie na lodi pri plavbe s plnou penziou), obedy počas výletov, doprava klimatizovaným autobusom, všetky výlety vyššie uvedené vr. vstupného (mimo letu balónom a výletu na Abu Simbel), jazda na ťavách, miestny sprievodca, vedúci zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: let balónom, výlet na Abu Simbel, bakšišné, egyptskej vízum (cca 25 USD) a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odstavci "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 3 500 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vr. storna zájazdu do 30 000 Sk za 407 Sk, poistenie storna letenky zo zdravotných dôvodov 750 Sk.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Egypt Egypt
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY
Ubytovaniehotel
Stravaall inclusive
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.
Zájazdy do destinácií
Egypt - zájazdyQrCode image