Termíny - přidat do oblíbených
20.05.21 - 27.05.2121SIJ0210835 990 KčPřidat
27.09.21 - 04.10.2121SIJ0210235 990 KčPřidat

Egypt - Pohodový týždeň na pestré Sinaji

letecky bus hotel 4* plná penze polopenze turistika bazén Novinka Náročnost 1.5

Neopakovatelné šnorchlování v Egyptě * Výstup na Mojžíšovu horu do výšky 2 285 m.n.m. * Ubytování v hotelech 4* s all inclusive a polopenzí * Oslňující mešita Al-Sahába * Džípem se vydáme do Barevného kaňonu a do beduínské vesnice


Úvod:

Úžasné koralové útesy, priezračne čisté more, duny, hory, beduíni, dávna história - to všetko je egyptská Sinaj, polostrov, ktorý hrá kľúčovú úlohu v histórii niekoľkých náboženstiev a ktorý dnes ponúka nespočetné množstvo prírodných krás a veľa možností zábavy. Spoločne sa vydáme na týždenný výlet Sinajským polostrovom, pri ktorom si užijeme nielen kúpanie a šnorchlovanie v niekoľkých zo svetovo najvyhľadávanejších lokalít, ale aj divokej prírody v podobe hôr a dún aj dotykov dávnej histórie v kláštore svätej Kataríny a jeho okolia. Vydajte sa s nami okúsiť túto nezabudnuťelnú zmes zážitkov, ktorú nájdeme len pár hodín letu od Slovenska. Ubytovaní budeme v kvalitných 4 * hoteloch v blízkosti pláže. Sprevádza Pavel Pšeja.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
20.05.21 - 27.05.21 21SIJ02108 VOLNÁ MÍSTA + DOOBSAZENÍ PRO MUŽE 35 990 Kč Rezervovat
27.09.21 - 04.10.21 21SIJ02102 35 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odlet z Viedňe s prestupom do ŠARM AL-ŠAJCH, nočný prílet, z letiska prejazd na ubytovanie (po celý pobyt v Šarm al-Šajchu je stravovanie zabezpečené formou all-inclusive). Nasledovať bude relaxačný deň, kedy môžeme striasť únavu z cesty, vykúpať sa na niektorej z početných pláží Šarm al-Šajchu (alebo aj v hotelovom bazéne) a príjemne sa naladiť na podvečerné prehliadku mesta. Počas nej preskúmame oslňujúcu MEŠITU AL SAHAB, v ktorej sa prelína celá zmes architektonických štýlov, preslávené námestie SOHO s jeho Tancujúci fontánou, preslávený Starý trh aj úžasnú koptskou katedrálu. Po prehliadke je tu pre záujemcov možnosť posedenia pri vodnej fajke v populárnej miestnej kaviarni.
 • 3. den: tiež v tomto dni si užijeme veľa šnorchlovania a kúpania, ale tentoraz počas celodenného výletu loďou do národného parku RAS MOHAMMED, ktorý je preslávený svojimi nádhernými koralovými útesmi a neuveriteľným bohatstvom podmorského sveta. Okrem šnorchlovania a kúpania sa počas dňa môžeme aj tešiť na obed podávaný priamo na lodi. Neskoro popoludní návrat do Šarm al-Šajchu, večerné voľno.
 • 4. den: zmena je život, a tak zatiaľ čo dopoludnia budeme mať ešte možnosť trochu zrelaxovať v Šarm al-Šajchu, okolo poludnia vyrazíme na nie príliš dlhý presun do našej ďalšej destinácie, malebného DAHABU. Cestu si však spríjemníme návštevou chránenej oblasti NABQ, kde sú k videniu mangrovy (práve tu je najsevernejšie miesto ich výskytu vo svete) a duny. A keď budeme mať šťastie, možno zahliadneme aj nejakých zástupcov miestnej divokej fauny. Ubytovanie v hoteli v oblasti Dahabu.
 • 5. den: dnešný deň strávime v Sinajskej prírode - vyrazíme totiž na celodenné safari džípom! Vydáme sa na sever od Dahabu a navštívime rad zaujímavých lokalít, okrem iného fascinujúci FAREBNÝ KAŇON, beduínskou dedinu aj chránenú oblasť RAS ABU GHALLUM s jej horami a dunami. Súčasťou výletu bude samozrejme aj obed. V podvečer návrat do Dahabu, po večeri možnosť návštevy jednej z mnohých kaviarničiek na pobrežnej promenáde.
 • 6. den: nie je možné byť na Sinaji a nenavštíviť miesto, odkiaľ podľa Biblie prehovoril Boh z horiaceho kra na Mojžíša - áno, reč je o KLÁŠTORE SV. KATARÍNY, pôvodom už zo štvrtého storočia! Skoro ráno vyrazíme z Dahabu, aby sme mali čas nielen na dopoludňajšiu prehliadku kláštora, ale popoludní potom aj pre výstup na vrch Sinaj (2285 m.n.m.), kam sa vydáme sčasti na ťave a sčasti pešo. Aj táto hora má svoje významné miesto v Bibli: tu mal Mojžiš od Boha obdržať desať prikázaní. Večer návrat do Dahabu.
 • 7. den: celodenný relax v Dahabe, ktorý môžete využiť naplno pre kúpanie a šnorchlovanie, treba fakultatívne v ikonickej lokalite BLUE HOLE. Pre záujemcov je tu tiež možnosť poldenného výletu (pešo alebo na ťave) do okolia, prípadne možnosť zapožičania štvorkolky.
 • 8. den: v skorých ranných hodinách odlet z Egypta späť do Viedňe.
 • Poznámka I: vstupné podmienky do destinácie: negatívny PCR test na Covid19 nie starší ako 72h
 • Cena zahrnuje: letenka vrátaňe letových tax a poplatkov v max. výške 393 EUR, transfery za na letisko, 3x ubytovanie v hoteli s all inclusive v oblasti Šarm al-Šajch, 4x ubytovanie s polpenziou v oblasti Dahab, výlety podľa programu, pobytovú taxu, vedúceho zájazdu, informačné materiály , PCR test na covid-19 po návrate do SR.
 • Cena nezahrnuje: vízum cca 25 USD, ostatní strava, fakultatívne programy, bakšišné, vstupné a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odstavci „Cena zahŕňa"
 • Příplatky: 1lôžková izba 193 EUR, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vr. storna zájazdu do 1177 EUR za 14 EUR, do 3137 EUR za 38 EUR.
 • Stravování: 3x all inclusive, 4x polpenzia
 • Ubytování: 3x ubytovanie v hoteli 4 * s all inclusive v oblasti Šarm al-Šajch, 4x ubytovanie v hoteli 4 * s polpenziou v oblasti Dahab

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 4 900 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 4 900 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 360 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Evropa - 960 Kč
 • připojištění pro případ pandemie - 240 Kč


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Egypt Egypt
Typ zájazduPoznávacie zájazdy
UbytovanieHotel 4*
Stravaall inclusive/polopenze
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.
Zájazdy do destinácií
Egypt - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy