Termíny - přidat do oblíbených
24.09.20 - 29.09.2020ALA108279 490 KčPřidat

Francúzsko - Alsasko na bicykli - vínna cesta *

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze cyklistika

Alsasko od středověku patřilo střídavě Německu i Francii a mísí se zde kulturní vlivy obou zemí. Alsasko kromě kopcovité krajiny a hrázděných domů v malebných vesničkách nabízí i cyklostezku mezi místními rozsáhlými vinicemi.

Úvod:

Alsasko v sebe spája to lepšie z Francúzska i z Nemecka. Sú tu typické hrazdené domy, miestni ľudia síce hovorí po francúzsky, ale radi a dobre hovoria aj nemecky. Taktiež lahodné biele víno a alsaská kuchyne nám sprostredkuje gastronomický zážitok podľa vynikajúcich receptov oboch krajín. Typickým dekórom domov sú bocianie hniezda (bocian je symbolom Alsaska). Všetko je čisté a upravené, ale neprezdobené. Ubytujeme sa v štýlovom hotelíku, odkiaľ budeme za podpory autobusu vyrážať na jednodňové výlety.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
24.09.20 - 29.09.20 20ALA10827 9 490 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjazd v neskorých večerných hodinách, nočný prejazd do mestečka Eguisheim; výlet zvlneným pohorím medzi vinicami do ROUFFACH alebo CESTA PIATICH hradu (Route des cinq Châteaux), jedno z najkrajších miest Alsaska - Colmar, centrum s radnicou a múzeum Unterlinden, dojazd do hotela (50 km).
 • 3. den: autobusom na HORU SV. Odile - unikátny výhľad na okolitú krajinu, liečivá studnička, tajomná Pohanská múr, na bicykli do čarovného mestečka OBERNAI, ROSHEIM s najstaršími domy v Alsasku a najkrajším románskym kostolom, MOHLSHEIM so stredovekým jadrom, ale aj kolíska vozov Bugatti (50 km).
 • 4. den: autobusom na hrad HAUT Koenigsbourg, vyloženie kolies a zjazd do Sélestatu, stredoveké mestečká RIQUEWIHR a Ribeauvillé, vinicami do Hunawihr (opevnený kostol a chovná stanica bocianov), zakončenie v rodisku Albert Schweitzer - Kaysersberg (50 km).
 • 5. - 6. den: autobusom do sedla BONHOMME (949 m), na bicykli po hrebeňovej cestičke budovanej za 1. svetovej vojny, medzi lesmi a pastvinami Vogézy, dojazd do hotela (65 km) alebo najkrajšie cyklotrasa južného Nemecka - vinárska oblasť Kaiserstuhl (46 km), večerný odchod domov, návrat 6. deň v ranných hodinách.
 • Fakultativní výlety: ochutnávka vín ve vinařství La Cave du Roi Dagobert - asi 10 EUR/os. (ochutnávka 5 druhů vín, 1 láhev 0,7l vína jako dárek), prohlídka hradu Haut Koenigsbourg - při skupině nad 20 osob cena asi 7 EUR/os.
 • Poznámka I: Tento zájazd sa koná v spolupráci s CK Adventura.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom, 3x ubytovanie v *** hoteli s 2lôžkovými izbe s príslušenstvom, 3x polpenzia (dvojchodové menu v hotelovej reštaurácii, karafa vody), vedúceho zájazdu, informačné materiály, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 1 800 Kč, povinný příplatek za elektrokolo (omezený počet) 1 000 Kč.
 • Umístění: Francie - Alsasko, Eguisheim
 • Náročnost programu asfalt, mírně zvlněný profil, u programu 5. dne při variantě do oblasti Vogéz náročnost 2, skupina 25 - 44 osob. Fakultativní služby: ochutnávka vín ve vinařství La Cave du Roi Dagobert - asi 10 EUR/os. (ochutnávka 5 druhů vín, 1 láhev 0,7l vína jako dárek), prohlídka hradu Haut Koenigsbourg - při skupině nad 20 osob cena asi 7 EUR/os.

Príplatky a zľavy


 • 1 lůžkový pokoj - 1 800 Kč
 • Příplatek za eletrokolo - 1 000 Kč


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Francúzsko Francúzsko
Typ zájazduCYKLOZÁJAZDY
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Plzeň, Praha
Zájazdy do destinácií
Francúzsko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy