Francúzsko - Korzika na bicykli - srdcom Korziky na západné pobrežie

klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava stan vlastni strava cyklistika Náročnost 2.5

Úvod:

Dvanásťdennej poznávací zájazd s ľahkou cykloturistikou na Korziku, ostrov, ktorého prekrásna subtropická príroda ponúka nielen azúrové more s fantastickým pobrežím, ale aj štíty horských velikánov, romantické kaskády a zákutia v tieni storočných pínií a korkových dubov. V prípade, že zájazd pocestuje spoločne s pešími turistami, každý deň sa môžete namiesto cyklistiky vydať s nimi na túru. Možnosť prikúpiť českú polpenziu.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjazd z ČR do Talianska, trajektom do Bastie. V závislosti na časoch trajekte, odpočinok a relaxácia pri mori, prejazd do kempu v horách (3x na rovnakom mieste), možnosť individuálneho grilovania a posedenie pri víne.
 • 3. den: po raňajkách sa vydáme na bicykloch do nádherných korzických hôr. Čaká nás veľmi náročná, ale krásna cyklotrasa s veľkým prevýšením, s možnosťou skvelého kúpanie v rieke FIUM'ORBO. Cez COL DE Sorbo (1 311 m) zídeme do Ghisoni, prejdeme nádhernými tiesňavami rieky FIUM'ORBO a cez malebnú obec Vezzani borovicovým lesom s jedinečnými výhľadmi na stred Korziky sa cez Vivario vrátime do kempu (70 km).
 • 4. den: na bicykli do dedinky CANAGLIA, odkiaľ sa pešo vydáme (kolesá sú strážená) ku kaskádam MANAGANELLO, kde sa môžeme kúpať a opaľovať. Od lávky, kde končí lesná cestička, sa vydáme pešo k salašom Toll s rázovitým občerstvením a pokračujeme ku kaskádam (1 200 m, 1 hod.). Späť rovnakou cestou. Na bicykli 5 km, 130 m. Možno predĺžiť o výjazd busom na COL DE Vizzavone (1 163 m) s výhľadom do údolia rieky Gravona, návštevu ANGLICKÝCH kaskád s kúpaním a návrat cez letovisko Vizzavone ku kaskádam Manganello späť do kempu. Na bicykli 15 km.
 • 5. den: ráno prejazd busom do starobylého CORTE (400 m) s citadelou týčiaci sa pod mohutnými štítmi hôr. Prehliadka mesta, prejazd na bicykli divokým kaňonom Scala di Santa Regina pozdĺž rieky GOLO do horského strediska Calacuccia a dedinky Lozzi (1 040 m), kemp (2 noci na rovnakom mieste). Na bicykli 35 km, ↑1500 m. Alebo z Corte vyjdeme na bicykli jednou z najkrajších korzických dolín RESTONICA k salašom Grotolle. Odtiaľ pešo vystúpime k jazeru LAC DE MELO (1 711 m, tam a späť 2 hod.), Prípadne ešte k jazeru Capitello (1 911 m, navyše 2 hod.). Návrat do Corte, ďalej autobusom. Na bicykli 35 km, ↑ 1000 m, ↓400 m.
 • 6. den: výjazd do najvyššie položenej starobylej dedinky CALASSIMA s úchvatným výhľadom na Paglia ORBA (2 525 m). Zjazd a kúpanie u starobylého janovského mosta GOLO, späť do kempu. Na bicykli 38 km, 900 m. Možnosť predĺženia etapy o výjazd do dedinky CASAMACCIOLI, prehliadka miestneho kostolíku a pozdĺž priehrady späť do kempu.
 • 7. den: ráno prejazd autobusom na najvyššie cestné sedlo Korziky COL DE VERGHIO (1 477 m). Zjazd na bicykloch úchvatnou zalesnenú horskou krajinou. Výhľady do tiesňavy SPELUNCA, jednej z najznámejších atrakcií ostrova. Možnosť kúpania v kaskádach v ústí tiesňavy. Cez malebnú obec OTA do vyhláseného letoviska PORTO. Stúpanie k bizarným červenkastým skalným útvarom CALANCHE. Dojazd do dedinky PIANA, ocenené ako najkrajšie francúzska obec (12 km, ↑450 m). Na bicykli 48 km, ↑570 m. Odtiaľ autobusom prejdeme do zátoky Valinco pri Propriane. Neskoro večer ubytovanie v príjemnom kempe blízko pláže (4 nocí na rovnakom mieste).
 • 8. den: autobusom do PETRETO-BICCHISANO (450 m). Na bicykli cez COL DE ST. Eustache (995 m) a COL DE TANA do Aullene (850 m). Potom nádherný zjazd cez LORETO DI Tallano rieke RIZZANÉSE. Kúpanie u Janovského mosta SPIN A Cavalli. Na bicykli 50 km, ↑650 m. Busom alebo na bicykli (navyše 19 km, ↑300 m) do kempu.
 • 9. den: ráno odchod autobusom do sedla pod siluetou skalných veží BAVELLA (1 218 m). Na bicykli zjazd cez Zonza a Levi do zaujímavého mestečka STE LUCIE DE Tallano, ďalej potom cez obec VIGGIANELLO s jedinečným jedinečnom panorámou zálivu Valinco zídeme do Propriane a odtiaľ do kempu (60 km, ↑550 m, po dohode možné záver dôjsť autobusom). V podvečer sa stihneme ešte vykúpať v mori.
 • 10. den: výlet autobusom do vyhláseného BONIFACIA, cestou kratšia zastávka v svojráznom stredovekom meste SARTENE. Prehliadka Bonifacia, ktoré je so svojimi belostnými útesmi radené k najväčším pozoruhodnostiam Európy. Pre záujemcov prehliadka loďou pod skalnatými útesmi mesta (cca 17 EUR na osobu), alebo pohodová pešia turistika po pobrežných útesoch s prekrásnymi výhľadmi na mesto na skalách až k majáku na piesčitú pláž pri ostrovčeku St. Antoine / tam aj späť asi 12 km /. Návrat navečer. Pre cyklistov možný individuálny program v okolí zálivu Valinco.
 • 11. - 12. den: prejazd busom do prístavného mesta BASTIE, prehliadka mesta, trajektom do Talianska, nočný presun do Rakúska, návrat do ČR popoludní.
 • Poznámka I: Vzhľadom k tomu, že naplnenie turistickej časti programu je priamo závislé na vhodných meteorologických podmienkach, CK si vyhradzuje právo na úpravu programu v prípade nepriaznivého počasia, alebo nepriaznivého stavu horských ciest. Cestovné poriadky trajektov na sezónu 2018 nie sú presne známe v čase uzávierky katalógu, CK si vyhradzuje právo úpravy programu z dôvodu zmeny cestovného poriadku trajektu.
 • Poznámka II: V prípade nočných trajektov možnosť priplatenia kajuty (cca 30 EUR / os.). Nástupní místo Jihlava je od 4 osoba a Bratislava od 6-ti osob.
 • Cena zahrnuje: poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov do 30 000 Kč, dopravu klimatizovaným autobusom (3 900 km), trajekt na Korziku a späť, vstupné a výstupné korzické daň, 9x kempovné vo vlastných stanoch, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné, fakultatívne lodný výlet a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 8x česká polpenzia začína 3. deň raňajkami a končiace 10. deň večerou 2 400Kč.
 • Stravování: bez stravy. Možnost koupit česká polpenzia začína 3. deň raňajkami a končiace 10. deň večerou 2 400 Kč.
 • Ubytování: Nocľahy: vlastné stany, celkom 3 rôzne kempy (4x pri mori u Propriane, 3x vo vnútrozemí u Canaglie, 2x pod Monte Cinto).


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Korzika Korzika
Francúzsko Francúzsko
Typ zájazduCYKLOZÁJAZDY
UbytovanieVlastný stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, Břeclav
Zájazdy do destinácií
Korzika - zájazdy
Francúzsko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy