Francúzsko - Provence plná zážitkov - stan

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava stan vlastni strava turistika bazén

S možnosťou dokúpenia jedla.


Úvod:

Poďte s nami objavovať čaro Provence, kraja svetla a vôní, rozmanité krajiny bohaté na historické i umelecké pamiatky. Nechajte sa okúzliť úžasnými prírodnými scenériami - hlbokými kaňonmi, úzkymi tiesňavami, rozoklanými vápencovými pohoriami, bizarnými skalnatými útvarmi aj divokú krásou prírodné rezervácie Camargue a to všetko na vypožičaných bicykloch, pešo alebo na kanoe. Ochutnáte miestne vyhlásené víno aj svetovo preslávenú provensálsku kuchyni. Dýchne na vás kúzlo stredovekých mestečiek i rímskych pamiatok. Oddýchnete si pri mori, načerpáte energiu a plne vychutnáte atmosféru slnečnej krajiny, plnej vône korenia, polí slnečníc aj levanduľa, viníc aj olivových hájov.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Francie - Provence - program zájazdu

 • 1. - 2.den: odjazd z ČR do Francúzska, vstupná brána do Provence - romantický kaňon rieky Ardèche s nevšednými prírodnými útvarmi a vápencovými skalnými stenami, ktoré dosahujú výšku až 200 m. Pohodovú trasu v dĺžke cca 24 km schádzame na kanoe, trvá 6-7 hod. vrátane kúpania a odpočinku. Variantne prejazd po panoramatické ceste s výhľadmi pozdĺž kaňonu a pešo do stredovekého mestečka Aigueze na protiľahlom brehu rieky, spojené s ochutnávkou vína a kúpaním. V neskorom popoludní prejazd na ubytovanie k moru do Saintes Maries de la Mer ..
 • 3. den: zoznámenie s mestečkom LES SAINTES MARIES DE LA MER a jeho pamätihodnosťami, kúpanie a pobyt pri mori. V podvečer si prezrieme bývalé hlavné mesto rímskej provincie ARLES, najmä arénu, kde sa usporadúvajú ešte dnes býčie zápasy, rímske divadlo a kláštorný komplex ST. Trophime. Večer návrat do kempu.
 • 4. den: prejazd autobusom na parkovisko pri galořímských pamiatok GLANUM, výlet na bicykloch do vápencového pohoria LES ALPILLES, krajiny, ktorá pripomenie filmy Karla Maya. Navštívime mestečko SAINT RÉMY, kláštor St. Paul de Mausole, kde sa liečil Vincent van Gogh a po ceste si užijeme nádherné výhľady do okolia. Cyklistický výlet končí pri Daudetova mlyna. Na spiatočnej ceste sa zastavíme v stredovekom mestečku na skale, obohnanom hradbami, LES BAUX DE PROVENCE - jedna z najnavštevovanejších pamiatok Francúzska. Návrat do kempu.
 • 5. den: ráno prejazd do NP LUBERON, peší výlet cédrovým lesom. Ďalej pokračujeme autobusom do jedného z najkrajších kamenných mestečiek v okolí, LACOSTE. Prejdeme cez Gordes, najfotografovanejšia mestečko v Provence, zastavíme sa pri románskeho cisterciánskeho kláštora ABBEY DE Senanque, ktorý je obklopený levanduľovými políčkami. Pokračujeme do malebného mestečka ROUSSILLON, ktoré je vybudované na výbežku okrových skál a nesie označenie jednej z najkrajších dedín Francúzska. Návrat do kempu neskoro večer.
 • 6. den: kúpanie, pobyt pri mori, v podvečer zastávka na ochutnávke vína, navštívime opevnené mestečko AIGUES - MORTES, možnosť prechádzky po hradbách a individuálnej ochutnávky miestnych špecialít v jednej z krčmičiek.
 • 7. den: výlet do jedného z najkrajších a najvýznamnejších miest v Provence - Avignon a okolie - dopoludnia zjazd rieky GARDON v dĺžke 8 km, spojený s kúpaním, prehliadka unikátnej stavby zachovalého trojposchodového rímskeho akvaduktu PONT DU GARD, zapísaného na zozname pamiatok UNESCO. Popoludní navštívime opevnený AVIGNON, možnosť prehliadky pápežského paláca, torzá slávneho mosta ST. Benezet a na skalné vyhliadku.
 • 8. den: prejazd do oblasti LES CALANQUES na Azúrové pobrežie do mestečka CASSIS, peší výlet okolo troch zálivov s bielymi rozoklanými útesmi, prudko patriacimi do tyrkysového mora, ktoré predstavujú skutočnú perlu prírody. Možnosť kúpania v druhom zálivu. Prehliadka mestečka obklopeného vinicami, s domami na svahoch klesajúcimi k bývalému prístavu lovcov koralov, ktoré si zachovalo svoju pôvabnú atmosféru. Odchod autobusom späť do kempu.
 • 9. den: poldenná cykloturistika v delte Rhôny, známej prírodnej rezervácii CAMARGUE, kde je možné vidieť voľne sa pasúce kone, čierne býkmi, skutočné kovboja, ružové plameniakmi aj ďalšie vzácne vtáctvo. Strieda sa Nekultivované pôda s mokrade, lužnými lesmi, bažinami a lagúnami. Krajina miestami pripomína aj divoký západ. V podvečer odchod smer ČR.
 • 10. den: návrat do ČR.
 • Cena zahrnuje: poistenie liečebných nákladov v zahraničí a pripoistenie stornopoplatkov, dopravu klimatizovaným autobusom (4 000 km), 7x ubytovanie vo vlastných stanoch s vlastnou stravou v kempe pri mori s bazénom, požičovné bicyklov, lodí, ochutnávka vína, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 6x česká polpenzia 1 500 Kč (začína 3. deň raňajkami a končí 8. deň večerou).
 • Stravování: bez stravy. Možnosť dokúpiť 6x českú polpenziu (začína 3. deň raňajkami a končí 8. deň večerou).
 • Ubytování: 7x ubytovanie vo vlastných stanoch.

Francie - Provence
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Provence Provence
Francúzsko Francúzsko
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY SO STANMI A TURISTIKOU
UbytovanieVlastný stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno
Zájazdy do destinácií
Provence - zájazdy
Francúzsko - zájazdy

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy