Termíny - přidat do oblíbených
26.08.22 - 03.09.2222AKH0237117 490 KčPřidat

Pohodový týždeň na Korzike - Francúzsko, Korzika - Korzickej Alpy a tyrkysové more

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel polopenze turistika bazén TIP CK Poznání Last Minute

Vydejte se s námi na Korsiku, která snoubí krásy hor a turistiky s možností koupání se v průzračném moři. Společně navštívíme horské městečko Evisa, vykoupeme se v kaskádách v soutěsce Spelunca a zavítáme do starobylých uliček městečka Corte. To vše můžeme večer završit koupáním v hotelovém bazénu a francouzskou večeří.


Úvod:

Korzika je nielen preslávená svojimi prírodnými pozoruhodnosťami, ale tiež cenovými reláciami turistických služieb. V plnej sezóne sa nám podarilo zabezpečiť primeranú hotel s miestne regionálne polpenziou za slušnú cenu na korzickej pomery. Ceny príslušných služieb sú vyššie ako vo Švajčiarsku, ale kvalita ubytovania nižšia. To je jednoducho Korzika a k nej to tak patrí. Ale až tento úžasný, prírodným bohatstvom oplývajúci ostrov spoznáte, zabudnete na švajčiarsky komfort. Švajčiarsko je síce úžasné, ale chýba mu tá dramatická morská pobrežie s fantastickými plážami a tyrkysovým morom, ktorého si na Korzike určite užijete. Letovisko Evisa sa nachádza v na dominidmořské výške 829 metrov na úpätí vrchole Col de VERGHIO obklopenej gaštanovými lesmi. Je vzdialené 20 km od vyhláseného morského letoviska Porto. Hotel s bazénom v tomto letovisku sa stane naším domovom na 6 nocí. Odtiaľ budeme vyrážať k moru i do hôr. Sprevádza M. Procházková.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaPrůvodceZákladná cena
26.08.22 - 03.09.22 22AKH02371 POSUN TERMÍNU M. Procházková Garance odjezdu 19 490 Kč 17 490 Kč Rezervovat
02.07.22 - 10.07.22 22AKH01921 Uplynulý termín
03.07.21 - 11.07.21 21AKH01921 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Korsika - dovolená - program zájazdu

 • 1. - 2.den: odjazd z ČR, nočný prejazd do Talianska, trajektom do korzickej BASTIE, prehliadka starobylého mesta. Prejazd presláveným divokým kaňonom Scala di Santa Regina pozdĺž rieky GOLO do horského mestečka Evisu, ubytovanie v hoteli, prehliadka mestečka, zoznámenie s okolím.
 • 3. den: po raňajkách tiesňava Spelunca - jedna z najznámejších atrakcií ostrov as kúpaním v kaskádach (2,5-3 hod, 620 m, 130 m). Najvytrvalejší môžu dôjsť pešo až do PORTA (+7 km). Ostatné prejazd autobusom do Porta. Popoludňajší kúpanie a relaxácia pri mori, prehliadka tohto atraktívneho turistického centra západného pobrežia. Navečer krátky prejazd do hotela.
 • 4. den: krátka túra, starú honecký chodníkom vo fantastických červených skalných útvaroch Calanche s kúzelnými výhľadmi na pobreží. Milovníci mora strávia popoludnie na pláži. Ostatné pokračujú ďalej výstupom na vrchol CAPU D'ORTO (1 294 m nm). Je to jedna z najkrajších túr na ostrove pretkaná fantastickými pohľady do hlbín zálivu Porto (5-6 hod, stúpanie cca 800 m), popoludní spojenie oboch skupín, späť do hotela.
 • 5. den: základný variant: príjemná túra údolím rieky Tavignano s kúpaním v kaskádach, ktorá sa dá sťažiť prechodom z nadmorskej výšky 1 000 m cez hrebeň (1 650 m) do kúzelného údolia Restonica (950 m), alebo pre záujemcov celodenná turistika v Restonica (8 km z Corte na túru miestnym busom za cca 17 EUR - náš autobus tam nesmie) najkrajším horským údolím Korziky. Výstup z Restonica (1 370 m n. M.) K horským jazerám LAC DE MELO (1 711 m n. M.) A Capitello (1 950 m n. M.). Kto nebude mať chuť na turistiku, užije si tento deň kúpaním v kaskádach, v útulných krčmičkách a malebných starobylých uličkách Corte. Navečer spoločná prehliadka mesta, návrat do hotela.
 • 6. den: krátky prejazd k hotelu Castel di Vergio (1 400 m n. M.), Odtiaľ celodenná túra ku čarovnému horskému jazeru LAC DE NINO (1 800 m n. M.). Tento horský raj leží uprostred plytké kotliny orámovaný sviežou zeleňou s trávniky pozzines. V okolí jazera sa prelínajú stáda kráv, koní, oviec, polodivokých ošípaných v pokojnej Symbios nič nerobenie. Milovníci mora môžu namiesto turistiky dôjsť taxíkom na pláže v Porte (cca 20 km), popoludní späť do hotela.
 • 7. den: dopoludnia prechádzka k prírodným kaskádam PISCINE D'Aiton, popoludní relaxácia a odpočinok pri mori v Porte, pre záujemcov lodný výlet do prírodnej rezervácie Scandola (32 EUR) (UNESCO), odchod späť do hotela. 8. - 9. deň: ráno odchod, do BASTIE, trajektom do Talianska, nočný prejazd, cez Rakúsko, príchod do ČR večer.
 • 8. – 9. den ráno odchod, do BASTIE, trajektom do Talianska, nočný prejazd cez Rakúsko, príchod do ČR.
 • Poznámka I: Cestovné poriadky trajektov na sezónu 2020 nie sú presne známe v čase uzávierky katalógu, CK si vyhradzuje právo na drobné úpravy programu z dôvodu zmeny cestovného poriadku trajektu.
 • Poznámka II: Zvozy budú organizované od 4 osôb! Nástupné miesto Bratislava od 6 osôb inak zvoz do Brna.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom (3 200 km), trajekt na Korziku a späť, vstupné a výstupné korzické daň, 6x ubytovanie v hoteli v dvojposteľových izbách s vlastným sociálnym zariadením, 6x polpenzia, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov do 30 000 Kč, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, dopravu mimo program a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1 lôžková izba 4 900 Kč.
 • Stravování: 6x polopenze.
 • Ubytování: Korsika - Bastia, Evisa
 • Umístění: Korsika - Bastia, Evisa

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 4 900 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 4 900 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 495 Kč
 • připojištění pro případ covid-19 - 270 Kč

Korsika - dovolená
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Korzika Korzika
Francúzsko Francúzsko
Typ zájazduPohodové tyždne v Alpách
UbytovanieHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, svoz Ostrava, svoz Bratislava
Zájazdy do destinácií
Korzika - zájazdy
Francúzsko - zájazdy

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy