Veľká Británia, Francúzsko - Z Londýna do Paríža na bicykli

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel penzion snidane cyklistika


Úvod:

Avenue Verte / Green Way, čiže zelená cesta je anglo-francúzsky projekt za podpory Európskej únie, ktorý prepája hlavné mestá Veľkej Británie - Londýn a Francúzsko - Paríž. V Anglicku, medzi Londýnom a južným pobrežím, vedie po národné cyklotrase Route 21, v grófstve East Sussex zahŕňa existujúce trasy po Cuckoo Trail a Forest Way. Cez Lamanšský prieliv na pevninu je doprava zabezpečená trajekty. Na francúzskej strane prebieha chodník po bývalej železničnej a úchvatným francúzskym vidiekom po nefrekventovaných cestičkách. Vyvrcholenie celého putovanie je v samom centre Paríža pod Eiffelovou vežou. Túto unikátnu 400 km dlhú trasu prejdeme naľahko a náš autobus nám bude prevážať batožinu z miesta na miesto, do jednotlivých miest ubytovania.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjazd z ČR.
 • 2. den: príchod do Londýna v ranných hodinách. Prepletieme sa centrom LONDÝNA pozdĺž River Thames (Temže) okolo úchvatných skvostov, ako je napríklad Tower of London, katedrála Svätého Pavla a WESTMINSTER ABBEY. Zelenými parky prídeme na okraj mesta a ďalej nás vedľajšie cestičky povedú cez Carshalton a Coulsdon do Reigate (trasa Londýn - Reigate 45 km).
 • 3. den: po raňajkách všetci vyrazíme do moderného mesta CRAWLEY. Odtiaľ nádhernú lesné cyklistickým chodníkom cez East Grinstead a pozdĺž River Medway do CROWBOROUGH (trasa Reigate - Crowborough 50 km).
 • 4. den: cez Mayfiel a Heatfield nás čaká cesta k pobrežiu. Cyklistickým chodníkom do POLEGATE prídeme po telese dnes už zrušenej legendárny železnice COCKOO RAILWAY. V prístavnom mestečku Newhaven zakončíme naše putovanie po britskom ostrove (trasa Crowborough - Newhaven 60 km).
 • 5. den: z Newhaven ráno odplávame trajektom cez Lamanšský prieliv na pevninu do prístavu DIEPPE, obľúbeného miesta mnohých impresionistických maliarov. Nádhernou krajinou, ktorá je posiata poľnohospodárskymi farmami, po úplne nové cykloceste proti prúdu rieky La Bethune pôjdeme do Neufchâtel EN- BRAY (trasa Dieppe - NEUFCHATEL EN- BRAY 40 km).
 • 6. den: cyklotrasa nás povedie ďalej do francúzskeho vnútrozemia. Prejdeme kúpeľným mestečkom FORGES-LES-EAUX preslávenom známym kasínom. Ďalej nás miestni nefrekventované cestičky povedú typickou krajinou pre francúzsky vidiek. Prejdeme cez Gournay-en-Bray až do GISORS (trasa Neufchatel En-Bray - Gisors 65 km).
 • 7. den: dnešný deň vyrazíme na kolesách proti prúdu rieky EPTE, ktorá uchváti nielen nás, ale taktiež uchvátila najznámejšieho impresionistického maliara Claude Moneta. Cyklotrasou srdcom krásneho regionálneho prírodného parku VEXIN pôjdeme okolo rozprávkového zámkov Domaine de Villarceaux a Théméricourt (trasa Gisors - Cergy 60 km).
 • 8. den: záver nášho putovania patrí hlavnému mestu Francúzska - PARÍŽI. Rieka Seina nás bude na našu ceste sprevádzať do samého srdca metropoly pod najznámejší parížsku dominantu EIFFELOVU VEŽU. Po ceste si budeme môcť pozrieť a odfotiť architektonické skvosty Paríža ako sú Arc de Triomphe, Louvre a NOTRE DAME, alebo sa prejdeme po svetoznámom bulvári Avenue des Champs-Élysées. Večer naložíme bicykle do cyklovleku a odídeme späť do ČR (trasa Cergy - Paríž 40 až 65 km).
 • 9. den: dopoludňajší príjazd do ČR.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom s cyklovlekem, trajekt, 6x nocľah s raňajkami v hoteloch a penziónoch v 2lôžkových izbách so sociálnym zariadením, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 4 900 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu 315 Kč.
 • Stravování: raňajky.
 • Ubytování: 6x nocľah s raňajkami v hoteloch a penziónoch v 2lôžkových izbách so sociálnym zariadením.
 • Sleva: dieťa do 12 rokov 1200 Kč.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Veľká Británia Veľká Británia
Francúzsko Francúzsko
Typ zájazduCYKLOZÁJAZDY
Ubytovaniekombinované
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha
Zájazdy do destinácií
Veľká Británia - zájazdy
Francúzsko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy