Termíny - přidat do oblíbených
03.07.21 - 11.07.2121ISL0197456 590 KčPřidat
31.07.21 - 08.08.2121ISL0180056 590 KčPřidat

Pohodový týždeň na Islande

Náročnosť 2 letecky bus hotel 4* hotel 3* polopenze turistika TIP CK Poznání

Nejznámější místa Islandu s příjemnou turistikou pro každého.Ubytování v *** aparthotelu s polopenzí.


Úvod:

Krajina ohňa a ľadu, horúce lávy staré tisíce alebo len niekoľko rokov, dych vyrážajúcich vodopádov, aktívnych gejzírov, farbami hýriacich hôr a bublajúcich Solfatara, syčiacich fumarol, rozsiahlych bielych ľadovcov, vyhasnutých či zaplavených kráterov a jazier. Ale tiež ostrov, kde vznikol najstarší parlament na svete, kde si dnešný žiaci môžu čítať aj v tých najstarších spisoch, ostrov, sa úplne svojbytnou kultúrou a neľahkú históriou. Krajina, ktorá prešla zo stredoveku rovno do veku atómu. Ostrov, ktorý vás uchváti svojou magickou pokojnou atmosférou, ostrov, na ktorý sa budete chcieť znovu vrátiť. Sprevádza L. Drastichovou alebo A. Zlámalová.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Island - program zájazdu

 • 1. den: odlet z Prahy, Drážďan alebo Berlína do Keflavík, prílet v nočných hodinách, prejazd na ubytovanie
 • 2. den: návšteva geoparku na polostrove Reykjanes (UNESCO), fumaroly a Solfatara pri meste Krýsuvík, zastávka pri jazere, horúci prameň GUNNUHVER a krátka túra (cca 2 hod.) K neďalekému majáku a útesom na podreže, most medzi dvoma kontinentmi - vystupujúci puklina medzi krajinskými doskami.
 • 3. den: pešia túra okolo najvyššieho islandského vodopádu Glymur (cca 3-5 hod., Podľa zvolenej varianty), pokračovanie k vodopádu Hraunfossar, kde z pod mohutného lávového poľa záhadne vyteká ľadovcová rieka Hvítá, prechádzka k vodopádu Barnafoss (cca 1-1 , 5 hod.), zastávka pri 100 ° C horúceho prameňa Deildartunguhver, vyhasnutý kráter Grábrók - prechádzka po vrchole krátera (cca 1 hod.).
 • 4. den: výlet po južnom pobreží pod sopkou Hekla až po oblasť pod sopkou Eyjafjallajökull, zastávka pri vodopáde SELJALANDFOSS, za ktorého padajúce vodné stenou môžete prechádzať, a malá prechádzka k vedľajšiemu vodopádu schovanému v skalnej rozsadline, návšteva skanzenu vo Skogar, vodopád Skógafoss, jeden z najkrajších vodopádov na Islande a kratšie túra okolo kaskád na rieke Skógá. Prechádzka po čiernej pláži Dyrhólaey, návrat na ubytovanie.
 • 5. den: LANDMANALAUGAR - DÚHOVÝ HORY - vulkanická oblasť NP FJALLABAK ležiace severne od ľadovca Mýrdalsjökull, celodenný výlet do farebných obsidiánových a ryolitových hôr s množstvom teplých i studených prameňov as možnosťou kúpania v tejto úchvatnej geotermálnej oblasti, okolité vrcholy hýri farbami, neuveriteľná paleta farieb je pastvou pre oči a rajom pre fotografov, ale hlavne jedinečným zážitkom, pešia turistika v okolí strediska (cca 4,5 hod.), návrat na ubytovanie.
 • 6. den: výlet loďou k ostrovom ZÁPADNÝCH MUŽOV, návšteva jediného obývaného ostrova Heimaey, výstup na stále aktívny, len ľahko driemajúci sopku ELDFELD, ktorá v roku 1973 takmer pochovala životne dôležitý prístav, rozhľady na celé súostrovie, prechádzka okolo vtáčích kolónií.
 • 7. den: výlet na najnavštevovanejšie miesta Islande - Thingvellir - posvätné miesto prvého parlamentu na svete, miesto, kde môžete vidieť, ako sa od seba odsúva euroázijskej a americká zemská doska (2-3 hod.), GEYSIR - otec všetkých gejzírov a jeho mladší kolega Strokkur, ktorý chrlí každých pár minút horúci vodný stĺpec do výšky až 20 m, GULLFOSS - snáď najkrajšie vodopád Islande (prechádzka okolo vodopádu cca1,5 hod.), zastávka v Skálholt, mieste starého biskupstva, náboženskom a kultúrnom centre Islandu v minulosti.
 • 8. den: prehliadka Reykjavíku - Perlan - vodáreň nad mestom, miesto s výhľadom na celý Reykjavík, katedrála Hallgrímskirkja s prvkami čadičových stĺpov, hlavná trieda Laugavegur, vila Höfdi - miesto prvého stretnutia Gorbačova a Reagana, budova opery Harpo - najnovšie architektonický klenot mesta, prístav - možnosť výletu loďou s pozorovaním veľrýb, v podvečerných hodinách návšteva vyhlásených geotermálnych kúpeľov Modrá lagúna postavených uprostred lávového poľa a zásobovaných modrastú vodou z neďalekej geotermálnej elektrárne, prejazd na letisko a odlet v nočných hodinách.
 • 9. den: prílet do Berlína, Drážďan alebo Prahy.
 • Poznámka I: v prípade odletu z Nemecka je zabezpečená doprava klientov z ČR do Nemecka a späť. Veľkosť skupiny cca 12-30 účastníkov.
 • Cena zahrnuje: letenka vč. let. tax a poplatkov cca 11 400 Kč, 7x nocľah vo *** aparthoteli, 7x raňajky, 6x večera (raňajkový balíček, večera vo vedľajšom stravovacom zariadení cca 800 m), transfery za na letisko, miestna doprava podľa programu, vedúceho zájazdu, informačné materiály
 • Cena nezahrnuje: vstupy, lodní výlety (cca 90 EUR) a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1 lôžková izba v *** aparthoteli 8 000 Kč, ubytovanie v **** hoteli s polpenziou v hoteli 17 000 Kč / os. (V 2 lôžkovej izbe), vstup do Modrej lagúny 1 600 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vr. storna zájazdu do 30 000 Kč za 296 Kč, do 60 000 Kč za 560 Kč.
 • Stravování: polopenze (večeře ve vedlejším stravovacím zařízení cca 800 m)
 • Ubytování: 7x nocleh ve ***aparthotelu

Príplatky a zľavy


 • příplatek za neobsazené lůžko - 9 000 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj v ***aparthotelu - 9 000 Kč
 • vstup do Modré Laguny - 2 200 Kč
Hodnocení zájezdu

Island
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Island Island
Typ zájazduLETECKÉ ZÁJAZDY
UbytovanieHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.
Zájazdy do destinácií
Island - zájazdyQrCode image

Hodnocení

Petra Slaninovátermín: 3.8. - 11.8.2019

Včera jsme se vrátili z cestování po Islandu, které spolu pořádají cestovní kanceláře Alvarez a Poznání. Ráda bych smekla pomyslný klobouk před paní průvodkyní Lenkou Drastichovou. O Islandu věděla snad úplně všechno. Dobrá nálada ji vůbec neopouštěla ( s tolika různými lidmi :-)!), možné zařizovala ihned a nemožné do několika vteřin. Island byl nádherný. A paní průvodkyně úžasná. Díky! Petra Slaninová

Eva a Ivan Škárovitermín: 29.6. - 7.7.2019

Včera jsme se vrátili z výpravy na Island a nemůžeme jinak, než vám vyjádřit tu největší spokojenost, ba přímo nadšení z úžasných zážitků. A také poděkování všem, kdo se podíleli na přípravě a realizaci programu. To se samozřejmě týká i vedoucí výpravy, paní Lenky Drastichové, pro její rozsáhlé znalosti Islandu jako krajiny i všeho o něm. A moc jsme ocenili to, jak přizpůsobovala program okamžité meteorologické situaci, kterou pečlivě sledovala. Měli jsme však asi mimořádné štěstí na přízeň "shora". Z těch sedmi dnů jsme měli pět dnů zcela neislandského počasí, neboli celé dny slunečné, s báječnou dohledností, s pří ;znivou teplotou. A v těch dvou typicky islandských dnech jsme sice poněkud zvlhli, ale co bylo naplánováno, vyšlo úspěšně.

Závěrem tedy ještě jednou dík za všechno, co pro nás, kteří touží něco vidět, poznat, děláte a věříme, že to tak vnímají všichni účastníci vašich zájezdů.

Se srdečným pozdravem Eva a Ivan Škárovi

Podobné zájazdy