Pohodový týždeň v Alpách - Čarovné údolie Val Gardena a Piz Boe

klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika Náročnost 2.5

Dolomity - příjemná turistika s ubytováním ve *** hvězdičkovém hotelu s kvalitní polopenzí. Během tohoto zájezdu navštívíme asi jednu z nejkrásnějších oblastí Dolomit – Alta Badiu.

Úvod:

Počas tohto zájazdu navštívime asi jednu z najkrajších oblastí Dolomitov - Alta Badia, ktorá sa rozkladá od centra Selly až k úpätiu horskej oblasti Kronplatz. Spoločne dosiahneme najznámejšieho vrcholu Piz Boe (3 152 m n. M.), Prejdeme sa po náhornej planine Gherdenacia, spoznáme staré obydlia Ládina, ktorí si ešte stále zachovávajú svoj jazyk, vychutnáme si pohľad na svetoznámu Marmoladu a Civetta atď. Ubytovanie máme v * ** hoteli v malom mestečku Wolkenstein v nadmorskej výške 1 563 m n. m. v elegantných a útulných izbách so sprchou a WC, telefónom, sat. TV. Raňajky sú formou švédskeho stolu a večere výberom z menu o 4 chodoch (vrátane dezertového a šalátového švédskeho stola). Raz miesto večere máme typický miestny večer a 1x ochutnávku miestnej pálenky - grappy.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjazd vo večerných hodinách z ČR do Talianska.
 • 2. den: príjazd do Wolkenstein, dopoludňajšie raňajky, ubytovanie podľa možností hotela, odchod k lanovke, výjazd na COL RAISER (2 106 m). Základný variant (náročnosť 2 z 5; 4 hod., ↓450 m): po ceste na chate REGESBURGER Hutta (2 037 m) s nádhernými výhľadmi, ďalej cez chatu JUAC Hutta (1 903 m) až do hotela. Zvyšok voľného popoludní možno využiť k prechádzkam napr. Po starej ceste do pláňach, večera.
 • 3. den: raňajky, pešo k údolnej stanici lanovky, výjazd do priesmyku GRÖDNER JOCH (2 298 m). Základný variant (2 z 5; 6 hod., ↑400 m, ↓800 m): po dolomitské ceste č. 2 na chate Puez Hutta (2 475 m), ďalej po rovnakej ceste, po cca 15 minútach odbočka na cestu č. 16 a nádherným údolím LANGENTAL až do hotela - prekrásna, stredne ťažká túra. Ľahší variant (1,5 z 5; 3 hod., ↓500 m): k chate PANORAMA (2 130 m) - panoramatické výhľady na celé údolie Val Gardena i Langkofel, potom zostup vozňovú cestou až do hotela, večera.
 • 4. den: odchod busom do PORDOIJOCHU, výjazd lanovkou na SASS Pordoi (2 950 m). Základný variant (2,5 z 5; 6 hod., ↑200 m, ↓650 m): cez skalné stupne na vrchol PIZ BOE (3 152 m) - nádherný a nezabudnuteľný výhľad, späť k chate RIFUGIO Pordoi (2 829 m) , ďalej strmou sutinou na skalné rímsu Selly až k chate FRANZ KOSTNER (2 500 m) - úchvatné pohľady do údolia, zostup okolo jazera LECH DE BOE na CREP DE MONT, zjazd lanovkou do Corvara - ťažšie, ale jedinečná túra s fantastickými "panorámami" . Ľahší variant (2 z 5; 6 hod., ↑350 m, ↓350 m): z Sass Pordoi späť lanovkou, busom do priesmyku Campolongo (1 875 m), výstup okolo chaty KAISER k jazeru LECH DE BOE (2 230 m) potom rovnakou cestou ako prvá skupina, odchod do hotela, večera.
 • 5. den: raňajky, odchod busom do GRÖDNER Joch (2 298 m). Základný variant (2,5 z 5; 5 hod.,↑100 m, ↓550 m): po severnom masíve Piz Boe k nádherným vodopádom a potom zostup do Corvara. Pre zdatných možnosť predĺženia o výstup na vyhliadku CREP DE SELA (1 867 m). Ľahší variant (2 z 5; 4 hod., ↓550 m): z priesmyku pohodlnou cestou pod SAS CRAMPAS a cez chatu EDELWEISS (1 832 m) do Corvara, späť do hotela busom, typická talianska večera.
 • 6. den: raňajky, odchod busom do sedla SELLA JOCH (2 180 m). Základný variant (2,5 z 5; 7 hod., ↑200 m, ↓200 m): po ceste FRIDRICH-AUGUST-WEG okolo kúzelného velikána Langkofel cez PLATTKOFEL Hutta (2 297 m) až k chate Comic (2 153 m) , odtiaľ k chate Ciampinoi (2 254 m), zjazd lanovkou k hotelu - stredne náročná túra s fantastickými výhľadmi. Pre menej zdatných plnohodnotná náhrada - ľahší variant (1,5 z 5; 3 hod., ↑100 m, ↓100 m): od busu nenáročná túra pod stenu Langkofel okolo chaty Comic až k hornej stanici lanovky ako prvá skupina a zjazd dole, večere.
 • 7. den: raňajky, dopoludnia odjazd do ČR s krátkou zastávkou na prechádzku ladinskými dedinami Seres a miske - jedná sa o samoty na slnečnej strane prudkých údolných svahov s krásnymi nedávno reštaurovaným domy a mlyny. Príchod do ČR v neskorých večerných hodinách.
 • Poznámka I: Vzhľadom k tomu, že naplnenie turistickej alebo cykloturistické časti programu je priamo závislé na vhodných poveternostných podmienkach, CK si vyhradzuje právo na úpravu programu v prípade nepriaznivého počasia.
 • Poznámka II: Detské zľavy platia pre deti ubytované spolu s 2 dospelými osobami.
 • Cena zahrnuje: 5x nocľah, 6x raňajky, 4x večera, 1x typická talianska večera, 1x ochutnávka grappy, doprava klimatizovaným autobusom, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odstavci "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 2 700 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov 245 Kč.
 • Stravování: polpenzia. Raňajky sú formou švédskeho stola a večere výberom z menu o 4 chodoch (vrátane dezertového a šalátového švédskeho stola). Raz miesto večere máme typický miestny večer a 1x ochutnávku miestnej pálenky - grappy.
 • Ubytování: ubytovanie máme v *** hoteli v malom mestečku Wolkenstein v nadmorskej výške 1563 m nm v elegantných a útulných izbách so sprchou a WC, telefónom, sat. TV.
 • Umístění: Itálie - Val Gardena, Piz Boe


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Taliansko Taliansko
Italské Alpy Italské Alpy
Dolomit Dolomit
Alpy Alpy
Typ zájazduPOHODOVÉ TÝŽDNE NIELEN V ALPÁCH
UbytovanieHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Tábor, svoz České Budějovice, svoz Bratislava, svoz Jihlava
Zájazdy do destinácií
Taliansko - zájazdy
Italské Alpy - zájazdy
Dolomit - zájazdy
Alpy - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy