Termíny - přidat do oblíbených
04.07.20 - 10.07.2020AAI0173914 490 KčPřidat

Pohodový týždeň v Alpách - Taliansko - More Dolomitov - Lago di Garda

klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika Děti vítány bazén Náročnost 1.5

Dolomity - příjmná turistika s kvalitním zázemím u italského jezera Lago di Garda

Úvod:

V priebehu zájazdu spoznáte asi najkrajšie, najčistejšie, ale aj najväčšie talianske jazero Lago di Garda, ktoré je plné kontrastov. Na severe sú vidieť skalnaté úseky, ale na juhu mierna nížina sa subtropickou vegetáciou. Teploty v lete dosahujú vysoké hodnoty, ktoré umožňujú kúpanie v jazere. Spoznáme podrobne severnej, západnej a časť východného pobrežia. Budeme sa prechádzať starými uličkami čarovného mestečka Arco, vyjdeme lanovkou na Monte Baldo, odkiaľ sú asi najkrajšie pohľady na jazero, prejdeme sa loďou. Trochu ľahkej turistiky zakúsime pod štítmi Gruppo di Brenta alebo pri vodopádoch Varone. Celý zájazd je skôr poznávacie formou, pešej turistiky tu moc nenájdete (iba Monte Baldo a Molveno). Ubytovaní sme v krásnom *** hoteli na okraji Riva del Gardy, len 1,9 km od jazera v 2lôžkových izbách so sprchou a WC, sat. TV, a telefónom. Raňajky sú podávané formou švédskeho stolu, večere menu o 3 chodoch s výberom a pohárom vína. Raz pre nás majitelia pripraví typickú taliansku večeru, 1x trentinskou večeru. Asi najväčšou devízou hotela je vonkajší bazén s lehátkami a možnosť večerných či popoludňajších prechádzok po tomto čarovnom mestečku (stred mesta cca 20 minút pešo).

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
04.07.20 - 10.07.20 20AAI01739 POSLEDNÍ VOLNÝ 2 LŮŽKOVÝ POKOJ 14 490 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odjazd vo večerných hodinách z ČR do Talianska.
 • 2. den: príjazd do Riva del Garda, dopoludňajšie raňajky, ubytovanie podľa možností hotela, potom prechádzkou do historickej časti ARCA (historické budovy a vily s prepychovými fasádami, studňa z 16. storočia atď.), Výstup k hradu, ktorý vyčnieva 130 metrov nad mestom, späť do hotela pešo, večera.
 • 3. den: raňajky, pešo do Rivy, základný variant (náročnosť 2,5 z 5; 5,5 hod., ↑1 100 m, ↓1 050 m): deň v skupine GRUPPO DELLA ROCHETTA - výstup k pútnické kaplnke S. BARBARA. Ľahší variant: prehliadka mestečka RIVA. Všetci odchod k jazeru LAGO DI LEDRO, možnosť kúpania. Potom odchod na hotel, večera.
 • 4. den: raňajky, odchod busom do MALCESINE, potom lanovkou na MONTE Baldi do výšky 1 750 m. Základný variant (2 z 5; 4 hod., ↑400 m, ↓400 m): výstup na najvyšší bod celého zájazdu vrchol Cima delle rozeta (2 132 m) a späť k lanovke - krásne výhľady na jazero a severnej mesta, zjazd lanovkou k jazeru. Ľahší variant (1,5 z 5; 2 hod., ↑100 m, ↓100 m): krátka vrcholová túra na vyhliadku CIMA MALCESINE, odchod na ochutnávku výborných trentinských vín, talianska večera.
 • 5. den: raňajky, odpočinkový deň. Odchod busom na prehliadku skvostných vodopádov CASCATTA Varone. Prejazd na krátku prehliadku MALCESINE vrátane hradu, kde bol väznený aj Goethe. Prejazd loďou do ďalšieho krásneho mestečka na brehu jazera LIMONE, prehliadka, loďou do Rivy a pešo (alebo miestnym busom) do hotela, večera.
 • 6. den: raňajky, odjazd pod masív MONTE Brioni, túra po náhornej plošine masívu. Základný variant (1,5 z 5; 2,5 hod., ↑100 m, ↓100 m): túra s výhľadmi na jazero jedinečným biotopom s nebývalým počtom druhov rastlín, miestami vojnových bojov v priebehu 1. svetovej vojny. Popoludní návšteva Torbole s možnosťou kúpania. Odchod na hotel, trentinská večere.
 • 7. den: raňajky, dopoludnia odjazd do ČR, príjazd vo veľmi neskorých večerných hodinách.
 • Poznámka I: Pri nedostatočnej naplnenosti bude mať zájazd spoločnú dopravu s cyklovariantou, ktorá je koncipovaná tak, že si obe skupiny nebudú navzájom prekážať.
 • Poznámka II: Detské ceny platia pre deti ubytované s 2 dospelými osobami.
 • Cena zahrnuje: 5x nocľah, 6x raňajky, 3x večera, 1x typická trentinská večera, 1x talianska večera, 1x ochutnávka vína, využitie bazéna, doprava klimatizovaným autobusom, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odstavci "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 2 500 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov 245 Kč.
 • Stravování: Raňajky sú podávané formou švédskeho stolu, večere menu o 3 chodoch s výberom a pohárom vína. Raz pre nás majitelia pripraví typickú taliansku večeru, 1x trentinskou večeru.
 • Ubytování: Ubytovaní sme v krásnom *** hoteli na okraji Riva del Gardy, len 1,9 km od jazera v 2lôžkových izbách so sprchou a WC, sat. TV, a telefónom. Asi najväčšou devízou hotela je vonkajší bazén s lehátkami a možnosť večerných či popoludňajších prechádzok po tomto čarovnom mestečku (stred mesta cca 20 minút pešo).
 • Umístění: Itálie - Lago di Garda

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 2 500 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 245 Kč
 • dítě 0 - 5 let - 0 Kč
 • dítě 6 - 8 - 13 490 Kč


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Taliansko Taliansko
Italské Alpy Italské Alpy
Dolomit Dolomit
Typ zájazduPOHODOVÉ TÝŽDNE NIELEN V ALPÁCH
UbytovanieHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Ostrava, svoz Tábor, svoz Bratislava, svoz České Budějovice, svoz Jihlava
Zájazdy do destinácií
Taliansko - zájazdy
Italské Alpy - zájazdy
Dolomit - zájazdy

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy