Pohodový týždeň v Alpách - Pohoda pod štíty Triglavu

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus hotel 4* hotel 3* polopenze turistika bazén

Julské Alpy - Triglav - pohodová dovolená s turistikou


Úvod:

Tento zájazd je obľúbenou kombináciou pobytu v horách a neskôr i pobytu pri mori, na svoje si prídu milovníci hôr a pekných túr, ale aj tí, ktorí preferujú pohodu pri mori. Najskôr spoznáme krásy Triglavského národného parku na severnej časti tohto čarovného kraja. Po štyroch dňoch v horách sa autobusom presunieme ku slovinskému moru, kde si dosýta užijete kúpanie v mori. Môžete potom využiť aj našich výletov do veľmi zaujímavých miest v blízkosti rybárskeho mestečka Izola, kde máme zaistené ubytovanie. Určite stojí za videnie veľký jaskynný systém Postojnska Jama, alebo slovinské Benátky Piran - oboje pod záštitou UNESCO. V horách sme ubytovaní v **** hoteli s bazénom a saunou a pri mori vo *** hoteli, ktorý tiež disponuje bazénom. V oboch hoteloch sa sú raňajky aj večere formou bohatého švédskeho stola.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjazd z ČR v podvečerných hodinách odchod do Slovinska.
 • 2. den: príjazd do KRANJSKE GORY (810 m), dopoludňajšie raňajky, ubytovanie podľa možností hotela. Základný variant (náročnosť 2,5 z 5; 5 hod., 160 m, 160 m): od hotela pešo k lanovke a výjazd k strednej stanici lanovky, výstup až do výšky 1 563 m, odkiaľ je nádherný výhľad späť do údolia . Trasa po hrebeni cez Vitranc (1 638 m) až na CIPRNIK (1 745 m). Späť rovnakou trasou a zjazd opäť lanovkou do hotela či pešo. Popoludní relax v bazéne či vírivke. Všetci večere.
 • 3. den: raňajky, odchod busom do mesta Arnoldstein (600 m), výjazd lanovkou SELTSCHACHER ALM (1 458 m). Základný variant 2 z 5; 6 hod., 350 m, 700 m): krásny výstup na DREILAENDERECK (1 508 m), čo je hraničný hora troch štátov - Rakúska / Taliansko / Slovinska, menšia okruh k slovinskej chate TROMEJA (1 145 m), od chaty po hranicu k dedine Rateče (865 m). Prejazd busom k hornému jazeru Laghi DI Fusina. Základný variant 1 z 5; 2,5 hod., 150 m, 300 m): okružná cesta okolo kúzelných, jedinečných jazier cez chatu BELVEDERE, späť na parkovisko, kde na nás bude čakať náš bus, ktorý nás dovezie do hotela. Ľahší variant (1,5 z 5; 4 hod., 350 m, 350 m): od chaty Tromeja k hornej stanici lanovky, zjazd lanovkou do údolia a busom k jazerám Laghi di Fusina. Večer typický slovinský večer s hudbou.
 • 4. den: raňajky, odchod busom do Tarvisio, výjazd lanovkou ku kostolu Santuario DI MONTE Lussari (1 751 m), čo je staré pútnické miesto, založené už v roku 1360. Základný variant (2 z 5; 4 hod.,  150 m, 900 m): krásny okruh okolo velikánu CIMA DEL cacciatore (2 071 m) do sedla SELLA PRASNIG (1 491 m), údolím VALLE DI RIOFREDDO a na konci údolia na nás bude čakať bus. Ľahší variant (1,5 z 5; 3 hod., 150 m, 350 m): zo sedla späť k hornej stanici lanovky po druhej strane masívu Cacciatore, zjazd do Tarvisia a prejazd pre prvú skupinu. Všetci odchod do hotela, večera.
 • 5. den: raňajky, odchod k moru so zastávkou pri svetoznámeho jazere BLED, prechádzka okolo jazera s možnosťou vyskúšania jazdy letné sánkarskú dráhou, popoludní dojazd do Strunjan, ubytovanie, večera.
 • 6. den: Základný variant (2 z 5; 3 hod. 100 m, 100 m): odchod busom na prehliadku Postojnska jama, kde už od roku 1872 jazdí vláčik pre turistov, z ktorého zhliadneme najúžasnejšie jaskyni Slovinska. Potom prejdeme busom na fakultatívny ochutnávku výborných vín, odchod na hotel. Všetci večere.
 • 7. den: raňajky, busom len pár km do najkrajšieho mesta slovinskej riviéry PIRAN, prechádzka po hradbách zo 7. storočia, prehliadka starých nádherných uličiek. Potom pešo krásnu chodníkom pozdĺž pobrežia do Strunjan, okruh KRAJINSKIM parkom Strunjan s peknými zátokami s vtáctvom a peknú flórou. Popoludní odchod do hotela.
 • 8. den: raňajky, dopoludňajšie vypratanie izieb, možnosť kúpania pri mori a neskoro popoludní odjazd do ČR.
 • 9. den: příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.
 • Poznámka I: Detské ceny platia len pri ubytovaní s 2 dospelými osobami.
 • Poznámka II: Svozy se realizují od 4 osob
 • Cena zahrnuje: 6x nocľah, 7x raňajky, 6x večera, vstup do krytého bazéna a sauny, doprava klimatizovaným autobusom, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 2 700 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane poistenia na horskú turistiku a pripoistenie stornopoplatkov 315 Kč.
 • Stravování: Polpenzia. Vždy sa podáva raňajky aj večere formou švédskeho stolu.
 • Ubytování: V horách sme ubytovaní v **** hoteli s bazénom a saunou a pri mori vo *** hoteli tiež s bazénom.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Slovinsko Slovinsko
Julské Alpy Julské Alpy
Italské Alpy Italské Alpy
Typ zájazduPOHODOVÉ TÝŽDNE NIELEN V ALPÁCH
Ubytovaniehotel 3* nebo 4*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaPraha hl.m., Brno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, svoz Tábor, svoz Plzeň, svoz Bratislava, svoz České Budějovice
Zájazdy do destinácií
Slovinsko - zájazdy
Julské Alpy - zájazdy
Italské Alpy - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy