Vietnam krásný a neznámý + Kambodža

letecky klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel polopenze snidane TIP CK Poznání


Úvod:

Vietnam, to je krajina, ktorú nemôžete vynechať, ak ste si obľúbili cesty do Ázie. Vietnam sa v minulom storočí toľko zmenil ako takmer žiadna iná krajina na svete. A mení sa ďalej! Metropola Saigon neustále rastie, stáva kozmopolitným centrom porovnateľným s rozvinutým Singapurom či Hongkongom. Do krajiny prúdi stále viac turistov, preto vás pozývame, aby ste sa s nami išli pozrieť do miest takmer nepoznaných, ktorá zatiaľ nebola postihnutá masívnym turizmom. Naša cesta sa preplieta medzi malebnými ryžovými políčkami, dokonalými plážami a prastarými pagodami. Miestni ľudia žijúci v etnických dedinkách sú aj napriek svojej neľahkej životnej podmienky naplnení optimizmom, ktorý ľahko prenesú aj na vás. Nedotknutá príroda poteší všetkých milovníkov zvierat i rastlín, pri romantických plavbách lodičkou v delte Mekongu aj na jazere sa prenesiete do čias takmer zabudnutých. Tí, ktorí sa necítia byť ešte plní všetkých zážitkov, alebo majú záujem o navštívenie viac krajín v rámci jednej dovolenke, s nami môžu ešte preletieť krátkym letom do kráľovskej Kambodži! Zájazd sprevádza Marek Bejr v niektorých termínoch.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odlet z ČR, prílet do SAIGONU (HO CHI Minhovo MESTO), prejazd na ubytovanie, podľa času príletu možnosť večernej krátkej prehliadky najväčšieho vietnamského mesta preplneného rôznorodými motorkami.
 • 3. den: celodenná prehliadka centrálnej časti rušného SAIGONU - Múzeum vojnového dedičstva, tržnica Ben Thanh, Pagoda Nefritového cisára z jemne vyrezávaného dreva zahalená v dyme kadidla, vyhliadka z terasy Saigon Skydeck (178 m), Palác zjednotenia, Ho Chi Minhovo múzeum atď. Večer možnosť návštevy miestneho výčapného baru bai hoi alebo ochutnávka vietnamskej kuchyne za sprievodu tradičnej ľudovej hudby.
 • 4. den: ráno odchod na celodenný výlet po okolí Saigonu. Príjazd do dediny CU CHI, ktorá bola v čase vietnamsko-americkej vojny útočiskom bojovníkov Vietkongu, ktorí si tu vybudovali legendárne tunely na ochranu proti Američanom. Prejdeme sa častí jesenných chodieb, aby sme sa čiastočne preniesli do čias krutej vojny. Potom sa presunieme ďalej do TAY Ninh, aby sme si prezreli farebný veľký chrám CAO DAI z r. 1927 a zúčastnili sa každodenné bohoslužby spoločne s veriacimi, ktorí vyznávajú budhistické, taoistické a konfuciánske náboženstvo. Návrat späť do Saigonu.
 • 5. den: prejazd na pobrežie s krásnymi plážami. Po ceste zastavíme pri chamských veží PO Shane z 8. st. s výhľadom do okolia, popoludní prechádzka po nedotknutej pláži v MUI NE, kde sa ubytujeme na 2 noci.
 • 6. den: krátky prejazd k slávnym bielym a červeným piesočnými dunami, ktoré nám pripomenú Saharu v Mali, prechádzka po dunách, možnosť kúpania. Neskôr popoludní sa vydáme k Vilím prameňom - ​​úzky potok pretekajúci "púštne" krajinou bielych a červených piesočných dún s vyhřátým pieskom, ktoré sú večer najkrajšie sfarbené a umožní nám tak rozprávkový výhľad.
 • 7. den: prehliadka komplexu veľkolepých chamských veží PO Klong GARAI zdobených reliéfom tancujúceho Šivu. K večeru dorazíme do príjemného letoviska Nha Trang s dlhou plážou s kryštalicky čistou vodou Juhočínskeho mora. Voľný program - možnosť návštevy katedrály, pagody Long Son s obrím bielym Budhom alebo ochutnávka morských plodov a ďalších vietnamských špecialít (všade vás dovezie veľmi lacné mototaxi).
 • 8. den: relax na pláži, šnorchlovanie či návšteva Národného oceánografického inštitútu alebo zábavného parku Vinpearl. Popoludní odchod do kúpeľov Thap BA na kúpeľ v bahne s vysokým obsahom minerálov. Návrat do Nha Trangu.
 • 9. den: odjazd do Centrálnej vysočiny, do územia "bez turistov" obývaného etnickými menšinami. Dlhšie prejazd bude odmenený výhľadmi na krajinu kávy, čaju, kaučuku a hodváb. Zastavíme sa na prehliadku múzea kávy neďaleko BUON MA Thuot - ochutnáme svetoznámou voňavú vietnamskú kávu a zoznámime sa s pestovaním a spracovaním kávovníkov. Prejazd do dediny JUN pri jazere Lak, nocľah v tradičnom dlhom dome s večerou.
 • 10. den: plavba loďkou po jazere LAK, ktoré v minulosti uchvátilo aj cisára Bao Dai, ktoré si postavil palác na kopci nad jazerom. Prejazd malebnou krajinou okolo ryžových polí a dedín s bambusovými domy na koloch až k izolovanému vodopádu ANKROET, kde sa vykúpeme (v prípade dostatku vody) a potom dorazíme do horského centra DA LAT na náhornej plošine Lang Bian v nadmorskej výške asi 1 500 m. Mesto je plné francúzskych koloniálnych domov a krivoľakých uličiek.
 • 11. den: prejazd historickým vlakom do dediny TRAITE MAT, ktorá je hojne navštevovaná vďaka pagode Linha Phuoc s mozaikami z porcelánu a skla. Potom odchod už naším minivan krajinou hustých lesov, plantáží ananásov a kávy až k 80 metrov vysokým vodopádom DAMBRI. Nočná príchod na hotel do Saigonu.
 • 12. den: ranný prejazd do oblasti Deviatich drakov, ktorí symbolizujú deväť prítokov Mekongu. Ocitáme sa v miestach, kde je hlavným dopravným prostriedkom loď akejkoľvek veľkosti. Mesto MY THO leží na brehu najsevernejšieho prítoku Mekongu, ktorý je nazývaný Tien Giang (Horný rieka). Nasadneme na loďku, ktorá s nami bude brázdiť rieku a prevezie nás okolo niekoľkých ostrovčekov porastenými mangrovníkmi a ovocnými plantážami. Ostrov Thoi SON (ostrov jednorožca) nám ponúkne odpočinok a možnosť ochutnania miestnych plodov na brehoch rieky, ktoré sú v obkľúčení pestrofarebných motelov a modrých rybárikov. Korytnačí ostrov QUI je preslávený vďaka rodinnej výrobno kokosových sladkostí, kde sa naučíme proces ich výroby a tiež si tu nejaké nakúpime. Popoludní navštívime hadiu farmu DONG TAM, kde je možné zakúpiť krém s kobřím jedom (liek na reuma). Odchod do najväčšieho mesta delty CAN THO.
 • 13. den: skoro ráno odchod na plávajúce tržnici CAI Range, kde sa koná ranné trh s ovocím, zeleninou a rybami. Tunajšie miesto doslova hýri farbami. Nasleduje prejazd takmer na hranici s Kambodžou, do mesta HA TIEN. Prechádzka k 48 vysokému skalnému výbežku s jaskyňou Thach DONG, ktorú obýva kŕdeľ netopierov. Je odtiaľto nádherný pohľad na okolitú ryžové políčka a pohraničia Kambodži. Tunajšie pamätník pripomína 130 ľudí, ktorí boli neďaleko zabití Červenými Kmérov v roku 1978.
 • 14. den: loďou preplavíme na rajský ostrov PHU Quoc ležiaci v Thajskom zálive. Ostrov je lemované bielymi plážami s palmami a prevoňaný čiernym korením a preslávenú rybie omáčkou "nuoc mam". Ubytovanie neďaleko pláže. Voľný program.
 • 15. den: voľný program, relaxácia na pláži.
 • 16. den: okružná prehliadka ostrova - mesto Duong DONG, továreň na rybie omáčku Hung Thanh, perlová farma, Pamätník obetiam vojny a bývalé väzenie.
 • 17. den: prelet do Saigonu a odlet do kambodžského SIEM REAP. Návšteva angkorského NÁRODNÉHO MÚZEÁ s prekrásnou Galériou tisíce Budhov inšpirovanú Angkor Wate. Večerné prechádzka tuk-tukom uličkami Starého a Centrálneho trhu, kde si budeme môcť nakúpiť tradičné kambodžskej suveníry napr. Hodvábne výrobky alebo strieborné schránky na alebo betel oriešky.
 • 18. den: celodenná nezabudnuteľná prehliadka centra khmérskej ríše, chrámového mesta ANGKOR WAT, začne zarastenými ruinami chrámu Ta Prohm v džungli, prejdeme sa chodbami zarastenými korene stromov. Nenecháme si ujsť ani terasu slony, KRÁĽOVSKÝ PALÁC, kamenné knižnice či basreliéfy Angkor Watu.
 • 19. den: prejazd poľnohospodárskou krajinou smerom na sever ku krásne vyrezávanému chrámu Banteay Srei z 10. st., Ktorý je zasvätený bohu Šivovi a zároveň je rodiskom klasickej kmérskej architektúry. Popoludní prejazd na opačnú stranu k najväčšiemu kambodžskému jazeru TONLE SAP. Nasadneme na loďku a budeme preplávať od jednej plávajúce dedinky s domčekmi na koloch k druhej, budeme pozorovať vtáky a zažijeme pokojné životné tempo miestnych rybárov a predajov zeleniny a ryže. Späť na ubytovanie.
 • 20. - 21. den: odlet zo Siem Reapu do Prahy.
 • Cena zahrnuje: medzinárodnú letenka Praha-Saigon a Siem Reap-Praha vr. let. tax a poplatkov cca 23 000 Kč, vnútroštátnej letenka Phu Quoc-Saigon vr. let. tax a poplatkov, lodný výlet po delte Mekongu a po jazere Lak, transfery klimatizovaným minibusom, v Saigone miestnou dopravou, výlet vlakom, loď z Ha Tien na ostrov Phu Quoc, lodný výlet po jazere Tonle Sap, 17x ubytovanie v hoteli, 1x ubytovanie v tradičnom dlhom dome v dedine Jun (jedna spoločná miestnosť), 18x raňajky, 2x večera (súčasťou obedov a večerí nie sú nápoje), vedúci zájazdu , informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatné strava (okrem stravy uvedené v Cena zahŕňa), vstupné, bakšišné a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 6 000 Kč, vietnamské víza 2 650 Kč, kambodžskej vízum 1 100 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vr. storna zájazdu do 30 000 za 1 155 Kč, do 60 000 Kč za 1 890 Kč.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Vietnam Vietnam
Kambodža Kambodža
Typ zájazduLETECKÉ ZÁJAZDY
UbytovanieHotel
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.
Zájazdy do destinácií
Vietnam - zájazdy
Kambodža - zájazdyQrCode image