Korzickej hory a more

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava stan vlastni strava turistika


Úvod:

Korzika je preslávená svojimi prírodnými pozoruhodnosťami. Ostrov s dramatickým morským pobrežím, s fantastickými plážami a tyrkysovým morom. Kemping v mestečku Evisa sa nachádza v nadmorskej výške 829 metrov na úpätí vrchole Col de VERGHIO obklopenej gaštanovými lesmi. Evisa je vzdialená 20 km od vyhláseného morského letoviska Porto. Odtiaľ budeme vyrážať k moru i do hôr.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjazd z ČR, nočný prejazd do Talianska, trajektom do korzickej BASTIE, prehliadka starobylého mesta. Prejazd presláveným divokým kaňonom Scala di Santa Regina pozdĺž rieky GOLO do horského mestečka Evisu, ubytovanie v hoteli, prehliadka mestečka, zoznámenie s okolím.
 • 3. den: po raňajkách jedna z najznámejších atrakcií ostrova - tiesňava SPELUNCA s kúpaním v kaskádach (2,5-3 hod., ↓620 m, ↓130 m). Najvytrvalejší môžu dôjsť pešo až do PORTA (+7 km). Ostatné prejazd autobusom do Porta. Popoludňajšie kúpanie a relaxácia pri mori, prehliadka tohto atraktívneho turistického centra západného pobrežia. Navečer krátky prejazd do kempu.
 • 4. den: krátka túra, starú pastiersky chodníkom vo fantastických červených skalných útvaroch CALANCHE s kúzelnými výhľadmi na pobreží. Milovníci mora strávia popoludnie na pláži. Ostatné pokračujú ďalej výstupom na vrchol Capu D'ORTO (1 294 m n. M.). Je to jedna z najkrajších túr na ostrove pretkaná fantastickými pohľady do hlbín zálivu Porto (5-6 hod., ↓cca 800 m), popoludní spojenie oboch skupín, späť do kempu.
 • 5. den: základný variant: príjemná túra údolím rieky Tavignano s kúpaním v kaskádach, ktorá sa dá sťažiť prechodom z nadmorskej výšky 1 000 m cez hrebeň (1 650 m) do kúzelného údolia Restonica (950 m), alebo pre záujemcov celodenná turistika v Restonica (8 km z Corte na túru miestnym busom za cca 15 EUR - náš autobus tam nesmie) najkrajším horským údolím Korziky. Výstup z Restonica (1 370 m n. M.) K horským jazerám LAC DE MELO (1 711 m n. M.) A Capitello (1 950 m n. M.). Kto nebude mať chuť na turistiku, užije si tento deň kúpaním v kaskádach, v útulných krčmičkách a malebných starobylých uličkách Corte. Navečer spoločná prehliadka mesta, návrat do kempu.
 • 6. den: krátky prejazd k hotelu Castel di Vergio (1 400 m n. M.), Odtiaľ celodenná túra ku kúzelnému horskému jazeru LAC DE NINO (1 800 m n. M.). Tento horský raj leží uprostred plytké kotliny orámovaný sviežou zeleňou s trávniky pozzines. V okolí jazera sa prelínajú stáda kráv, koní, oviec, polodivokých ošípaných v pokojnej Symbios nič nerobenie. Milovníci mora môžu namiesto turistiky dôjsť taxíkom na pláže v Porte (cca 20 km), popoludní späť do kempu.
 • 7. den: dopoludnia prechádzka k prírodným kaskádam PISCINE D'Aiton, popoludní relaxácia a odpočinok pri mori v Porte, pre záujemcov lodný výlet do prírodnej rezervácie Scandola (cca 32 EUR, UNESCO), odchod späť do hotela. Navečer spoločná prehliadka mesta, návrat do kempu.
 • 8. – 9. den ráno odchod, do BASTIE, trajektom do Talianska, nočný prejazd, cez Rakúsko, príchod do ČR večer.
 • Poznámka I: Cestovné poriadky trajektov na sezónu 2018 nie sú presne známe v čase uzávierky katalógu, CK si vyhradzuje právo na drobné úpravy programu z dôvodu zmeny cestovného poriadku trajektu.
 • Poznámka II: svozy jsou organizovány od 4 osob.
 • Cena zahrnuje: : doprava klimatizovaným autobusem (3 200 km), trajekt na Korsiku a zpět, vstupní a výstupní korsická daň, 1x ubytování v hotelu, 5x ubytování ve vlastním stanu v kempu, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, doprava mimo program a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Korzika Korzika
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY SO STANMI A TURISTIKOU
UbytovanieVlastný stan
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, svoz Bratislava
Zájazdy do destinácií
Korzika - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy