Korzika - more, paddleboard a jóga

klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava bungalov turistika bazén Novinka Náročnost 1.5


Úvod:

Ostrov Korzika je ozajstná ,, hora v mori ", nachádza sa v Stredozemnom mori, asi 200 km od Azúrového pobrežia a 80 km na západ od Toskánska. Korzika je štvrtý najväčší ostrov v stredozemnom mori. Poplávate Ak z Livorna, uvidíte na pravej strane najskôr skalnatý ostrov Gorgona, potom na ľavej Capraia. Za ňou pri dobrej viditeľnosti Elbu, prvé miesto Napoleonova exilu av diaľke Pianos. Potom trvá hodnú chvíľu, než rozoznáte prvý siluetu Korziky ... Sardínia je oddelená na juhu iba 12 km prielivom. Rozlohou nie je ostrov Korzika príliš veľký, jeho šírka od západu k východu je sotva 85 km, dĺžka od severu k juhu 183 km. Pobrežie Korziky je väčšinou skalnaté a okolo 1000 km dlhé. Povrch Korziky je väčšinou zalesnený a hornatý. Prírodný park, Parc Régional de la Corse, zaujíma 2/3 celkovej plochy ostrova. Prevažujúci horninou je žula (korzickej krystalinikum) v najrôznejších farebných kombináciách. Je tvarovaná vetrom, snehom a dažďom. Na južnom a čiastočne na západnom pobreží sa objavuje aj vápenec, na severe bridlice. Reliéf Korziky tvarom pripomína zaťatou päsť ľavej ruky so zdvihnutým ukazovákom, smerujúcim k talianskemu pobrežiu. Korzika má okolo 260 000 obyvateľov. Oficiálny jazyk je Francúzština, ale často sa tu hovorí aj po taliansky alebo korzickej. Monte Cinto (2 710 m) je najvyšší vrch ostrova. Korzika sa pýši miestom narodenia Napoleona Bonaparte, v Ajacciu môžete navštíviť jeho rodný dom. Pre svoje belavé piesočné pláže a divokú hornatou prírodu je Korzika vyhľadávaným cieľom turistov. Paddleboarding je šport, pri ktorom jazdec na doske podobnom surfovému boarde používa k pohybu vpred dlhého pádla. Rovnako je niekedy skrátene nazývaný SUP (Stand Up Paddling = pádlovania v stoji). Paddleboarding je športom, pri ktorom človek rovnomerne zapája celé telo, zlepší zmysel pre rovnováhu a fyzickú kondíciu. Pri pádlovania dochádza k zapojeniu veľké skupiny svalov od lýtkových na nohách, cez chrbtové a šikmé brušné, až po všetky svaly na rukách. Navyše sa jedná o aeróbny šport, je to teda zdravé pre srdce i pľúca. Joga sa necvičia len na pevnom povrchu, ale aj na vode. Jogu na paddleboard si môžete vyskúšať u nás alebo vyraziť na Korziku. SUP Yoga alebo ak joga na paddleboard sa cvičí na boarde - doske podobnom surfu a je vhodná ako pre začiatočníkov tak i pre pokročilých. Kto nie je priaznivcom jogy, zažije veľa príjemného zdravého pohybu a pohľadu "tesne nad vodou", preskúmaním hlbín tyrkysového mora. Na paddleboard vyrážame za pokojného stavu vody, po okrajoch, v blízkosti pobrežia. Z paddleboard sa dá potápať, šnorchlovať či len tak plávať a pozorovať podmorský svet a pevninu. Nielen joga a odpočinok, ale tiež turistika a objavovanie vodnej hladiny a jej maximálna blízkosti, ponúka paddleboarding. Zájazd sa koná spoločne s exkurziou Korzika - pobyt s výlety. Pre spestrenie je možné sa kedykoľvek pridať k skupine peších turistov a spoznať ďalšie krásy ostrova.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjazd z ČR (upresnenie času odchodu v závislosti na novom cestovnom poriadku trajektov), ​​trajektom z Talianska do BASTIE na Korzike. Návšteva starobylého CORTE s hrdo sa týčiace citadelou pod horskými velikánmi (tieto zastávky platí pre zájazdy s nočným trajektom). Prekrásnym hornatým vnútrozemím pokračujeme na západné pobrežie do jednej z najkrajších zátok Valinco pri mestečku Propriano, ktorá je ideálnym miestom na podnikanie výletov po celej Korzike. Ubytovanie v bungalovoch.
 • 1. - 2.den: odjezd z ČR (upřesnění času odjezdu v závislosti na novém jízdním řádu trajektů), trajektem z Itálie do BASTIE na KORSICE. Návštěva starobylého CORTE s hrdě se tyčící citadelou pod horskými velikány (tyto zastávky platí pro zájezdy s nočním trajektem). Překrásným hornatým vnitrozemím pokračujeme na západní pobřeží do jedné z nejkrásnějších zátok Valinco u městečka Propriano, která je ideálním místem k podnikání výletů po celé Korsice. Ubytování v bungalovech.
 • 3. den: ranní a večerní jóga, alt. vyjížďky na paddleboardech pod vedením zkušeného lektora, hry, závody, technika a zábava, možnost turistiky a pěších výletů v rámci zájezdu Korsika - pobyt s výlety, koupání u moře.
 • 3. - 7.den: ranné a večerné jóga, alt. jazdenie na paddleboard pod vedením skúseného lektora, hry, preteky, technika a zábava, možnosť turistiky a peších výletov v rámci zájazdu Korzika - pobyt s výlety, kúpanie pri mori.
 • 4. - 8. den: ranní a večerní jóga, alt. vyjížďky na paddleboardech pod vedením zkušeného lektora, hry, závody, technika a zábava, možnost turistiky a pěších výletů v rámci zájezdu Korsika - pobyt s výlety, koupání u moře.
 • 8. den: ranné a večerné jóga, alt. jazdenie na paddleboard pod vedením skúseného lektora, hry, preteky, technika a zábava, možnosť turistiky a peších výletov v rámci zájazdu Korzika - pobyt s výlety, kúpanie pri mori.
 • 9. den: ráno odchod do BASTIE, prehliadka prístavného mesta (dĺžka v závislosti na cestovnom poriadku trajektov), ​​posledné nákupy darčekov. Trajektom plavba do Talianska. Odchod smer ČR.
 • 10. den: návrat do ČR.
 • Poznámka I: vzhľadom na to, že cestovné poriadky trajektov na sezónu 2017 nie sú presne známe v čase uzávierky katalógu, CK si vyhradzuje právo úpravy programu z dôvodu zmeny cestovného poriadku trajektov. Zvozy sa uskutočňujú od 4 osôb.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom, trajekty, vstupné a výstupné korzické daň, pobytová taxa, 7x ubytovanie v bungalovoch vrátane obliečky, vedúceho zájazdu, inštruktor jógy a paddleboarding, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: požičovné paddleboard na celý pobyt 1500 Sk, vstupy, lodný výlet, vratnú kauciu na bungalov 30 EUR a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: neobsadené lôžko 3. termín 5 400 Kč, 6x česká večera (3. - 8. deň) 960 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu 300 Kč.
 • Stravování: bez stravy, možnosť priplatenia českej večere.
 • Ubytování: jednoduché bungalovy v zátoke Valinco u Propriane, cca 250 m od pláže. Bungalov: dve navzájom oddelené 2lôžková (s manželskou posteľou) a 3lôžková spálňa - odporúčame pre 2 dospelé osoby a dieťa (palanda + samostatné lôžko). Oddelená spoločná kuchynka (chladnička, varič, základný riad), spoločná kúpeľňa (WC, umývadlo, sprcha) a terasa. Vratná kaucia na bungalov 30EUR na bungalov. Kemp je vybavený detským a veľkým bazénom. Bungalovy sú zasadené do krásnej kaskádovito riešené záhrady s množstvom zelene a dvoma bazénmi. Je to skutočne príjemné prostredie a jedná sa o jeden z najobľúbenejších kempov na Korzike aj kvôli jeho skvelej polohe. Kemp sa nachádza v blízkosti krásnej pláže a tiež je to skvelé východiskové miesto pre tie najzaujímavejšie výlety na ostrove.


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Korzika Korzika
Ubytovaniekombinované
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, Břeclav, svoz do Brna: Ostrava, svoz do Brna: Frýdek-Místek, svoz do Brna: Nový Jičín, svoz do Brna: Olomouc, svoz do Brna: Prostějov, svoz do Pardubic: Svitavy, svoz do Pardubic: Litomyšl, svoz do Pardubic: Vysoké Mýto
Zájazdy do destinácií
Korzika - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy