Termíny - přidat do oblíbených
01.06.20 - 12.06.2020SOB0110117 990 KčPřidat
02.07.20 - 13.07.2020SOB0110218 990 KčPřidat
10.09.20 - 21.09.2020SOB0110316 990 KčPřidat

Taliansko, Sicília - sopka strednej a južnej Taliansko - bungalovy

Náročnosť 1 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava apartmán vlastni strava

Poznávací zájezdy - Sicílie, Liparské ostrovy - Koho uchvacují přírodní živly, má jedinečnou možnost shlédnout a zdolat šest sopek v jednom zájezdu.


Úvod:

Hlavným magnetom Sicílie je cez všetky skvelé starogréckej pamiatky príroda. Koho navyše uchvacujú prírodné živly, má jedinečnú možnosť zhliadnuť a zdolať šesť sopiek v jednom zájazde. Vezuv, Etna, Vulcano, Salina, Panarea, Stromboli, to je to, o čo tu ide.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjazd z ČR do Talianska, výjazd a výstup na VESUV s prehliadkou krátera, archeologické vykopávky v Pompejach, nocľah v kempe.
 • 3. den: prejazd cez Kalábrii, trajektom do Messiny. Krátky prejazd do Milazza a večerným trajektom na ostrov VULCANO (autobus zostáva na pevnine, na ostrovoch by nemal využitie), nocľah v apartmánoch (5x na rovnakom mieste).
 • 4. - 8. den: relaxácia a kúpanie v mori alebo v termálnom sírnom jazierku, výstup k polovyhaslému sopečnému kráteru GRAN CRATERE, pozorovanie unikajúcich sopečných par, fakultatívne turistika medzi ostrovmi - prekrásna subtropická PANAREA a dobytie vrcholu sopky Monte Fossa delle Felci (962 m) na SALINĚ (pre záujemcov FILICUDI). Zlatý klinec zájazdu - činná sopka STROMBOLI - v prípade priaznivých vulkanických podmienok výstup ku kráteru sopky a pozorovanie sopečných erupcií, ktoré sú najpôsobivejšie v noci.
 • 8. den: trajektom na Sicíliu, popoludní fantastický kaňon sopečného pôvodu ALCANTARA - "turistika" korytom rieky alebo prechádzka nad kaňonom (podľa aktuálneho stavu vody), ubytovanie v apartmánoch v oblasti Taorminy (2x na rovnakom mieste).
 • 9. den: ráno prejazd pod Etnu. ETNA - výstup ku kráteru (možnosť lanovky alebo terénnych vozidiel), v prípade priaznivých vulkanických podmienok prehliadka kráteru sopky, večer ubytovanie v apartmánoch.
 • 10. den: sicílska perla pod etno - TAORMINA. Výjazd do historickej časti mesta lanovkou, prehliadka mesta, odkiaľ sú krásne výhľady na Etnu, individuálne návšteva gréckeho divadla, autobusom ďalej smer Elba, nočný prejazd.
 • 11. - 12. den: fakultatívne návšteva ostrova ELBA (trajekt 25-30 EUR), kúpanie na krásnych plážach, individuálne návšteva Napoleonovej vily, stredovekých hradieb, archeologického múzea. Späť na pevninu, pokračovanie cez Taliansko, nočný prejazd do ČR.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom (5 000 km), spiatočný trajekt na Sicíliu a ostrov Vulcano, kyvadlová doprava na Vulcane, 7x ubytovanie v 4lôžkových apartmánoch, 1x tranzitné ubytovanie v bungalovoch, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: trajekty behom fakultatívnych výletov, vstupy, lanovka, terénne vozy a všetko, čo nie je uvedené v odstavci "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 3 900 Kč.
 • Stravování: bez stravy.
 • Ubytování: 7x ubytovanie v 4lôžkových apartmánoch, 1x tranzitné ubytovanie v bungalovoch.

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 3 900 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 3 900 Kč
 • 2lůžkový apartmán - 2 500 Kč


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Taliansko Taliansko
Sicília Sicília
Liparské ostrovy Liparské ostrovy
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY
UbytovanieApartmány
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, Břeclav
Zájazdy do destinácií
Taliansko - zájazdy
Sicília - zájazdy
Liparské ostrovy - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy