Macedónsko - Národné parky Macedónska a Ohridské "more" - stany

klimatizovaný autobus turistická ubytovna stan vlastni strava turistika Náročnost 2.5


Úvod:

Poznávací zájazd s variantné turistikou od ľahkej až po stredne ťažkú ​​. V samom srdci Balkánskeho polostrova leží krajina , kde sa , obklopené majestátne sa týčiacimi desiatkami dvojtisícových hôr , rozkladajú priezračné vody jazier . Je to krajina , kde kráčate cestou aj necestou , dolinami aj horskými úbočiami , panensky čistú krajinou , akoby naspäť časom . Tá krajina je posiata drahokamami nespočetných pamiatok v pestrofarebnej zmesi moslimskej , kresťanskej i pravoslávnej , otvárajúc nám svet tajomných byzantských kláštorov s omamne voňajúcim kadidlom a mihotajúcim sa leskom bohato pozlátených ikon vo svetle žiariacich sviec , uprostred viníc i tabakových polí . Poďte sa s nami túlať po stopách vierozvestcov Cyrila a Metoda , svetom kontrastov dávnoveku s dobou modernou . Poďte sa s nami túlať republikou Macedónsko .Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjazd z ČR , nočný prejazd cez Slovensko , Maďarsko a Srbsko do Macedónska
 • 2. den: ráno príjazd do hlavného mesta Macedónska SKOPJE - prehliadka pevnosti , najväčšej a najstaršej mestskej mešity MUSTAFA PAŠI , hodinovej veže , prechádzka po osmanskom kamennom moste , atmosféra najväčšieho macedónskeho trhoviska - bitbazáru . Výjazd lanovkou ku Kríži milénia s výhľadom na mesto . Turistika pohorím VODNO nás zavedie k prekrásnemu kaňonu MATKA s ďalšou možnosťou početných turistických trás , alebo relaxácie a kúpanie v priehradnom jazere , prehliadka jaskynného system a radu početných kostolíkov a kláštorov z obdobia 13. - 15. stor . Prejdeme do NP MAVROVO na nocľah pri jazere s skvelým kúpaním ( 3x na rovnakom mieste ) .
 • 3. den: celodenná turistika v Šar planina - horský masív s takmer štyrmi desiatkami ľadovcových jazier as nespočetnými prírodnými krásami v obrovskom mori pastvín posiatom tisícihlavými stádami oviec , ktoré sú strážené typickým macedónskym pastierskym plemenom Šarplaninec . Pokus o zdolanie najvyššieho vrcholu TITOV VRH ( 2 742 m ) , pre menej zdatných na kótu 2 600 taktiež s nádhernými výhľadmi . Busom do TETOVA , ktoré je strediskom albánskej menšiny - unikátny , pestro maľovaná mešita z 15. storočia Saren DŽAMIJA , kláštor dervišov ARABATI BABA TEKJE , typické albánske obchodíky atď , späť na ubytovanie .
 • 4. den: turistika v malebnom NP MAVROVO . Pohorím BISTRA s nespočetnými pastvinami s pasúcimi sa ovečkami až do vysoko položenej pitoresknej " valašskej " dedinky GALIČNIK ( 1 400 m ) , odtiaľ sa vyšplháme na náhorné plató s úchvatnými výhľadmi cez údolie rieky Radika na nedostupnú prihraničnú hradbu hôr KORAB a desiata . Pre záujemcov výstup na najvyšší vrchol kupky ( 2 169 m ) . Podvečerná kúpeľ v priezračnom jazere MAVROVO . Späť na nocľah .
 • 5. den: prejazd kaňonom rieky RADIK s krátkou zastávkou pri malebnom kláštora SV . JOVAN BIGORSKI a ďalej do albánskeho mesta Debar . Pokračujeme k OHRIDSKÉMU " MORI " , jednému z najstarších jazier na našej planéte ( spolu s Bajkalom , Titicacou a Tanganjika ) . Obklopené horami v priezračnej čistote , svet prírody berúci dych aj presláveným svetobežníkom ( 3x nocľah kempe na brehu jazera ) .
 • 6. den: dopoludnia prejdeme pozdĺž jazera až k hraniciam s Albánskom , kde leží zjavne najvýznamnejší macedónsky kláštor SV . Naum ( žiak Metoda) z 10. storočia . Môžeme využiť loďku a vyjsť si k priezračným prameňom rieky ČIERNY DRIM . U kláštora možnosť kúpania . V popoludňajších hodinách navštívime perlu Balkánu , město OHRID ( UNESCO ) . Starobylé mesto , v dávnoveku nazývané Lychnidos - " mesto svetla " leží na rímskej obchodnej ceste spájajúcej Jadranské more s Egejským , s dominantou monumentálnej pevnosti . Prehliadku zakončíme individuálnym voľnom , ktoré pretiahneme ľahko do noci - neopísateľná večerné atmosféra tohto mesta . Späť na ubytovanie v nočných hodinách .
 • 7. den: dopoludnia relax pri jazere . V popoludňajších hodinách možnosť výletu k PREŠPANSKÉMU JAZERU v vnútri NP GALIČICA a Pelister na trojmedzia Grécka , Albánska a Macedónska . Kúpanie v jazere , alebo ochutnávka rybích špecialít v miestnej reštaurácii . Späť na ubytovanie .
 • 8. den: ráno autobusom do NP Pelister . Celodenná turistika v národnom parku tvorenom pohorím BABA . Výstup po kamennom mori na vrchol STIV ( 2 470 m ) s výhľadom na najvyšší vrchol pohoria Pelister ( 2 601 m ) . Ľahší variant výstup na JORGOV KAMEN ( 1 745 m ) . Presun do vinárskeho mestečka Negotin . Nocľah v kláštornom hoteli / na táborisku pri kláštora . Pre záujemcov večerný exkurzie vo vinárskom závode s ochutnávkou vín .
 • 9. - 10. den: dopoludňajšie relax a posledné nákupy , potom odchod z Macedónska do Srbska , nočný prejazd Srbskom a Maďarskom , príchod do ČR .
 • Cena zahrnuje: poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, doprava klimatizovaným autobusom (3 900 km), 6x ubytovanie vo vlastnom stane v kempe a na platených táboriskách, 1x viaclôžkové izby v kláštore, pobytová taxa, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné, fakultatívne akcie, prípadná miestna doprava, miestna polpenzia (cca 60 eur, na mieste) a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Stravování: bez stravy
 • Ubytování: 6x ubytovanie vo vlastnom stane v kempe a na platených táboriskách, 1x viaclôžkové izby v kláštore


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Macedónsko Macedónsko
Typ zájazduPOZNÁVACIE ZÁJAZDY SO STANMI A TURISTIKOU
UbytovanieVlastný stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, Břeclav
Zájazdy do destinácií
Macedónsko - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy