Termíny - přidat do oblíbených
11.04.20 - 26.04.2020MAB2970279 860 KčPřidat

letecky bus trajekt - lodní doprava hotel stan polopenze

Ostrov, označovaný kvůli své biodiverzitě a množství endemických druhů rostlin i zvířat, jako další kontinent je jedinečnou cestovatelskou destinací.


Úvod:

Madagaskar

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
11.04.20 - 26.04.20 20MAB29702 VYPRODÁNO 79 860 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do Antananarivo, ubytovanie v hlavnom meste Madagaskaru.
 • 2. den: prejazd mikrobusom poľnohospodársky obrábanú náhornou plošinou, kde krajina pripomína záhradu, cestou gejzíry ANDRANOMANDRAOTRA a vodopády CHUTE DE LA LILY.
 • 3. den: bývalé kúpeľné mesto Antsirabe - centrum ťažby a spracovania drahokamov a polodrahokam (prehliadka manufaktúry).
 • 4. den: centrálne pahorkatinou s lavičkami (typickými eróznymi ryhami) a cez priesmyk Col de Tapias, kde sa ako potrava pre húsenice poskytujúce "Malagašské hodváb" pestujú Tapie (stromy druhu Uapaca bojeri pomenované po českom botanikovi Václavovi Bojerovi), zastávka v Ambositra - centrum malgašských rezbárov, možnosť nákupu drevených výrobkov Zafimanirů, k večeru príchod do NP Ranomafana, nočné exkurzia za najmenšími lemury, pichliače, spiacimi vtáky a chameleónmi.
 • 5. den: výlet v NP Ranomafana - preslávený národný park zriadený na ochranu tropického dažďového lesa (orchidey, stromové paprade, bambusy, endemičtí vtáky a plazy, 12 druhov lemurov atď.), hľadanie vzácnych bambusových lemurov (objavení až v 80. rokoch 20. storočia), vodopády na rieke Namoroně.
 • 6. den: presun cez Ambalavao (návšteva viníc a vinárstve, výrobňa ručného Antaimorského papiera, ktorý sa dodnes pripravuje podľa prastarej arabskej receptúry) do národného parku Andringitra.
 • 7. den: NP ANDRINGITRA - žulový masív Andringitra je druhým najvyšším pohorím Madagaskaru, výstup okolo vodopádov Riambavy a Riandahy do kempu Andranolava v nadmorskej výške 2 000 metrov, kúpanie a piknik pri jazierku.
 • 8. den: NP Andringitra - prechod bizarné skalnatou krajinou po hrebeni pohoria, na žulových platniach obmývaných vodou sú k videniu rastlinné "záhradky" (pachypodia, kalanchoe, bublinatky, aloe, orchidey atď.), Zostup do tábora Iataranomby (1 510 m), prenocovanie v kempe pri rieke.
 • 9. den: NP Andringitra - zostup do údolia, prehliadka podhorských dedín, terénnymi vozidlami do súkromnej rezervácie ANJA, tu prvé stretnutie s lemury kata, večer príchod do NP Isalo.
 • 10. den: NÁRODNÝ PARK Isalo - pieskovcové pohoria s hlboko zařízlými kaňonmi a endemickou faunou, sukulentné rastliny na skalách a svieži vegetácie v tienistých údoliach okolo potokov, kúpanie v prírodnom bazéniku, piknik v kaňone, kde sifaky či iní lemury kradnú jedlo zo stolov, impozantná vyhliadka z vrcholkov skál na planinu Horombo, západ slnka pri skalného okna Isala.
 • 11. den: prejazd cez zafírovú dedinku ILAKAKA (prehliadka lomov a ťažobných sond) a NP ZOMBITSE-VOHIBASIA (raj predovšetkým pre ornitológov, suchý opadavý les, lemury, baobaby) do bieleho prístavu Toliar (africká tržnica plná exotického ovocia, tradičných ručne tkaných odevov Lamba), ubytovanie pri mori južne od Toliary.
 • 12. den: loďou na ostrovček NOSY VE s nádhernými piesočnými plážami a koralovými útesmi, možnosť potápania, relaxácia a kúpanie, hniezdiská Faetón červenoocasých, prehliadka rybárskeho mestečka Anakao a odchod do NP Tsimanampetsotsa.
 • 13. den: Prelet z Toliary do hlavného mesta Antananariva
 • 14. den: návšteva plazí farmy v MAROZEVO, prejazd do Andasibe - tropický dažďový les, nočné výprava za nočnými lemury, žabami a chameleónmi.
 • 15. den: dopoludnia návšteva rezervácie ANAMALAZAOTRA (stretnutie s najväčším lemur indri), popoludní blízke stretnutie s krokodílmi a ďalšími lemury na Lemúrie ostrove a krokodílej farme
 • 16. den: metropoly Madagaskaru Antananarivo, návšteva kráľovského letného sídla v Ambohimanga, ktorá je jedným z 12 posvätných pahorkov merinských a kde mal svoju základňu najvýznačnejší malgašský kráľ Andrianampoinimerina, trhovisko Digue, transfer na letisko a odlet do ČR.
 • 17. den: Návrat do Prahy.
 • Cena zahrnuje: Spiatočná letenka Praha-Antananarivo vr. rokov. tax a poplatkov cca 33 000 Kč, vnútroštátnej letenka Toliara-Antananarivo vr. rokov. tax a poplatkov, miestna doprava (mikrobus, terénne vozidlo, trajekt), 12x ubytovanie v hoteloch či bungalovoch s raňajkami, 3x ubytovanie v miestnych stanoch s plnou penziou, vstupy do národných parkov, rezervácií a fariem uvedených v programe, miestny sprievodcovia v rezerváciách a NP, vedúceho zájazdu, informačný materiál.
 • Cena nezahrnuje: vízum na Madagaskar (vydáva sa na letisku v Antananarive, v súčasnej dobe bezplatne, ale pre prípad zavedenie poplatkov je potrebné počítať s čiastkou cca 30 EUR), ostatné strava a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: poistenie liečebných nákladov v zahraničí vč. storna zájazdu do 30 000 Kč za 935 Kč, do 60 000 Kč za 1 530 Kč.
 • Stravování: Snídaně zahrnuté v ceně ubytování bývají francouzského stylu (bageta, máslo, džem, káva, džus, někdy ovoce, různé buchty apod.). Jinak si každý hradí stravování sám (většinou společně navštívíme místní restauraci na oběd či večeři, kterou využijeme ke sdělování zážitků dne a seznámení s dalším programem). Ceny potravin a jídla v restauracích jsou s určitými odchylkami na podobné úrovni jako v České republice.
 • Ubytování: Budeme ubytovaní v hotelích a bungalovech ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Vybíráme osvědčené hotely, v odlehlých místech obvykle s rodinnou atmosférou.

Príplatky a zľavy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 535 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 935 Kč


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Madagaskar Madagaskar
Typ zájazduZÁJAZDY ZA SUPER CENU
Ubytovaniekombinované
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.
Zájazdy do destinácií
Madagaskar - zájazdyQrCode image