Termíny - přidat do oblíbených
03.09.21 - 13.09.2121MAE0178933 990 KčPřidat

Exotická Madeira s výletom na kúpacie ostrov Porto Santo

Náročnosť 1 letecky bus hotel snidane TIP CK Poznání

Portugalsko, Madeira - letecký poznávací zájazd na ostrov Madeira s ubytovaním v hoteli a fakultatívnym výletom na ostrov Porto Santo, ktorý rajom pre milovníkov piesočných pláží a báječného kúpania.


Úvod:

Tisíce kilometrov od pevniny hlboko v Atlantickom oceáne povstal pred mnohými miliónmi rokov z hlbín mora čarovný ostrov večnej jari. Divoko rozoklané skaliská olizovanie dávno vyhasnutých, prúdy lávy cudne sa halí záplavou bujnej pestrofarebné kveteny rozliezajúci sa celým ostrovom pozdĺž životodarných "levád". Snáď bájny Purpurový ostrov či bodka na prastaré florentskej mape, ukrytý po dlhé časy, objavený znovu bol Ilha de Madeira. Pozývame vás na putovanie ostrovom Madeira s príjemnými prechádzkami pozdĺž prastarých levád.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
03.09.21 - 13.09.21 21MAE01789 NA OVĚŘENÍ LETENEK 33 990 Kč Rezervovat
25.06.21 - 05.07.21 21MAE01707 Uplynulý termín
28.05.21 - 07.06.21 21MAE01730 Uplynulý termín
02.09.20 - 11.09.20 20MAE01789 Uplynulý termín
24.06.20 - 03.07.20 20MAE01707 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Madeira - letecky s turistikou - program zájazdu

 • 1. - 2.den: odlet z ČR do Funchalu, cestou na severozápad do Porto Moniz cez CABO GIRAIO - takmer 600 m vysokými útesmi s vyhliadkovou plošinou, ďalej do vnútrozemia na "strechu Madeiry" - náhornú plošinu Paul DA SERRA úplne odlišnú od typickej bujne porastené subtropické a tropické Madeiry pripomínajúce krajinu Škótska s výhľadmi na južnej i severnú časť ostrova, prechádzka pozdĺž jednej z najznámejších levád ostrova Levada 25 fontán, cieľ dnešnej cesty PORTO MONIZ - najsevernejšia osídlená časť Madeiry, bývalej východiskové miesto rybárov veľrýb, dnes obľúbené turistické miesto s prírodnými bazénmi na pobreží tvorenými vyhasnutú lávou. Nocľahy v hoteli alebo penzióne vo Funchale (po celú dobu na jednom mieste).
 • 3. den: po raňajkách odjazd do malebného mestečka SAO VICENTE. Cesta vedie po miestami dramaticky rozoklané severnom pobreží s úchvatnými výhľadmi. Pokojná atmosféra mestečka s početnými kaviarničkami a obchodíkmi, prehliadka vzácnosť jaskýň vyhĺbených v dĺžke takmer 3 km vulkanickou riekou, ktorá tu tiekla pred 400 tisíc rokmi. Návšteva múzea vulkanológia s premietaním trojrozmerných filmov, zoznámenie s históriou ostrova. Cesta vedie ďalej do známej dedinky SANTANA s typickými "Palheiros" - pestrofarebnými ľudovými stavbami v tvare písmena "A", s malebnou kulisou rozoklaných skalísk a smaragdovo zelenými horami pripomínajúcimi západné pobrežie Írska. Prechádzka pozdĺž jednej z najkrajších levád ostrova prastarým vavrínovým lesom pod ochranou UNESCA, bujnou vegetáciou miestneho, pralesa 'v blízkosti vysokých vodopádov.
 • 4. den: po raňajkách odchod na najvýchodnejšej časť ostrova PONTA DE SAO Lourenço - príjemná prechádzka divokou krajinou polostrova bičovaná častými vetrami cez najužšiu časť polostrova širokú len niekoľko málo metrov, individuálne možnosť pikniku uprostred bizarné krajiny obklopenej Atlantickým oceánom. Presun do Funchalu, večerná prechádzka mestom, vstupnou bránou na ostrov Madeira so záhradami a parkami sa subtropickou a tropickou kvetenou i početnými múzeami dokumentujúcimi život na ostrove.
 • 5. den: po raňajkách odchod autobusom krajinou s úchvatnými výhľadmi do hlbokých údolí, do RIBEIRA FRIA, návšteva pstružej farmy. Prechádzka na jednu z najkrajších vyhliadok ostrova - Levada BALCONY, najkrajší výhľad na Pico Ruivo, odtiaľ pešo pozdĺž levády Furada, vavrínovým lesom a pozdĺž levády SERRA Faial DO SANTO DA SERRA na autobus do Funchalu,
 • 6. den: pre záujemcov po raňajkách presun do východzieho bodu na nenáročný výstup na PICO DO Arieiro alebo voľný program v meste Funchal a relaxácie na pláži.
 • 7. den: raňajky, návšteva presláveného funchalského trhoviska. Lanovkou na MONTE (580 m) - pútnické miesto Madeiran s kostolom a najväčšou atrakciou ostrova - tobogánom v podobe saní, zjazd ulicami do Funchalu. Pre záujemcov návšteva úchvatných botanických záhrad (JARDIM TROPICAL, JARDIM BOTANICO, JARDIM ORCHIDEA).
 • 8. den: raňajky, individuálne voľno, možnosť verejnou dopravou na Levada LEV. DOS Tornos s prekrásnymi výhľadmi na Funchal a pobreží, potom dediny Palheiro, odtiaľ návrat autobusom do Funchalu, alebo fakultatívne so sprievodcom 1denný výlet na "kúpacie ostrov" PORTO SANTO s deväťkilometrový plážou so zlatistým pieskom.
 • 9. den: raňajky, individuálne voľno vo Funchalu, fakultatívne možnosť tradičného folklórneho večera FADO s večerou (cca 35 EUR).
 • 10. den: transfer na letisko, odlet do ČR.
 • 11. den: transfer na letiště, odlet do ČR.
 • Poznámka I: termín s * je v období kvetinového festivalu - návšteva tejto jedinečnej udalosti.
 • Poznámka II: vstupní podmínky do destinace: negativní výsledek PCR testu na covid-19 ne starší než 72 h nebo certifikát o kompletním dokončeném očkování od kterého uběhlo více než 14 dní.
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka vr. let. tax a poplatkov cca 10 500 Kč, transfer z / na letisko, miestna doprava podľa programu, požičovné mikrobusu, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, 9x ubytovanie s raňajkami v hoteli alebo penzióne vo Funchalu, pobytová taxa, vedúceho zájazdu, informačné materiály .
 • Cena nezahrnuje: miestna doprava mimo program, lanovka, ostatné strava a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 4 100 Kč, 8x večera v hoteli 3 700 Kč, fakultatívny výlet na Porto Santo 2 700 Kč, zvýšenie poistenie storna zájazdu do 30 000 Kč za 120 Kč.
 • Stravování: možnosť dokúpenia večere na mieste v reštauráciách za 8-17 eur.

Príplatky a zľavy


 • jednolůžkový pokoj - 7 100 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 7 100 Kč
 • 9x večeře - 4 200 Kč
 • příplatek za fakultativní výlet na Porto Santo - 2 700 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Evropa - 1 095 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 495 Kč

Madeira - letecky s turistikou
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Portugalsko Portugalsko
Madeira Madeira
Typ zájazduPoznávacie zájazdy
UbytovanieHotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.
Zájazdy do destinácií
Portugalsko - zájazdy
Madeira - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy