Madeira aktívna dovolenka a zájazdy 2022Fotogaléria destinácie MadeiraFotogaléria destinácie Madeira
Zaujímavé a užitočné informácie o Madeira
Zaujímavé miesta z destinácie - Madeira


Tisíce kilometrov od pevniny hlboko v Atlantickom oceáne povstal pred mnohými miliónmi rokov z hlbín mora čarovný ostrov večnej jari MADEIRA. Divoko rozoklané skaliská olizovanie dávno vyhasnutými prúdy lávy cudne sa halí záplavou bujnej pestrofarebné kveteny rozliezajúci sa celým ostrovom Madeira pozdĺž životodarných "levády".

Snáď bájny Purpurový ostrov či bodka na prastaré florentskej mape ukrytý po dlhé časy objavený znovu bol Ilha de Madeira. Pozývame Vás na putovanie ostrovom MADEIRAs príjemnými treky pozdĺž prastarých levády .. Madeira, "Perla Atlantiku", súostrovie sopečných ostrovov leží približne 900 km jz. od Lisabonu (a 600 km od marockého pobrežia), jeho súčasťou je aj hlavný ostrov Madeira s rozlohou 740 km2, 254 880 obyvateľmi a hl. mestom Funchal, ostrov Porto Santo (42 km2) a dve skupiny neobývaných ostrovov - Desertas a Salvagens.

Madeira láka návštevníkov po celý rok svojim teplým a vlhkým podnebím a bujnou subtropickou vegetáciou. Ponúka nemnoho pláží (predovšetkým štrkových), zato však hory (najvyššia Pico Ruivo, 1861 m nm), na ktorých južných svahoch sa darí vínnej réve, banánom a cukrovej trstine.

Vavrínový les na Madeire. , Je vzácnym pozostatok predtým veľmi rozšírených vavřínových lesov. Väčšinou pôvodnej porast predstavuje výnimočný biotop, v ktorom žije mnoho endemických druhov živočíchov a rastlín.

Madeira - dovolenka a zájazdy

Cenové rozpětí:
Dĺžka pobytu:
« « 1 2 3 4 6 » »
« « 1 2 3 4 6 » »

Madeira aktívna dovolenka a zájazdy 2022