Termíny - přidat do oblíbených
28.05.22 - 09.06.2222KUA0151053 990 KčPřidat
11.07.22 - 23.07.2222KUA0151253 990 KčPřidat
29.11.22 - 11.12.2222KUA0161253 990 KčPřidat

Ostrovy a pláže Malajzie s návštevou metropoly Kuala Lumpur - Penang - Langkawi

Náročnosť 1 letecky klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel 4* hotel 3* snidane TIP CK Poznání

Pobytově-poznávací zájezd s ubytováním u pláže v příjemných hotelech. Zájezd vhodný zejména pro rodiny s dětmi nebo ty, kteří s exotickými destinacemi teprve začínají. Čeká na vás dokonalé uvítání do asijské kultury. Snadné jednodenní výlety za poznáním džungle, tropického ovoce, lodní výlet za doprovodu orlů, koloniální architektura. Nezapomenutelný výhled z Petronas Towers v metropoli Kuala Lumpur.


Úvod:

Hľadáte nádherné pláže, túžite po kulinárskych zážitkoch či po dobrodružstve v štýle Kipling Knihy džunglí? Alebo vás láka poznanie niekoľkých etnických kultúr a štýlov, ale nemáte čas na dlhé cestovanie po niekoľkých kútoch sveta? Poďte s nami do Malajzie! Tu sa mieša všetko. Tunajšie ostrovy Penang a Langkawi vás ohromí svojou pohodou, prívetivosťou, všadeprítomnou zeleňou i vôňou pochádzajúca z početných plantáží korenia a exotických ovocných stromov. Živú stránku Malajzia objavíme v multikultúrnej, architektúrou nabitom Kuala Lumpur, ktorý je ale aj tak jedným z najzelenších miest v juhovýchodnej Ázii, čo ho robí tak pôvabným. Sprevádza Růžena Duchková a Marek Bejr.

Termín zájazduKód termínuPoznámkaZákladná cena
28.05.22 - 09.06.22 22KUA01510 53 990 Kč Rezervovat
11.07.22 - 23.07.22 22KUA01512 53 990 Kč Rezervovat
29.11.22 - 11.12.22 22KUA01612 53 990 Kč Rezervovat
08.02.22 - 20.02.22 22KUA01510 Uplynulý termín
18.01.22 - 30.01.22 22KUA01509 Uplynulý termín
02.09.21 - 14.09.21 21KUA01510 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Malajsie - Penang - program zájazdu

 • 1. den: odlet z Prahy do Malajzie.
 • 2. den: prílet do KUALA LUMPUR , presun na ubytovanie neďaleko centra metropoly , kde sa mieša čínska , indická a malajzijská kultúra . Večerná prehliadka mestského jadra s možnosťou ochutnávky gurmánskych špecialít výberom z lahodného spektra kuchýň tejto krajiny . Nočný život v KL , možnosť návštevy presláveného Skybar s bazénom a úžasným výhľadom na celé mesto .
 • 3. den: po raňajkách odídeme len kúsoček od centra mesta , aby sme sa dostali do BATU CAVES , komplexu troch jaskynných hinduistických svätýň , kde si budeme pripadať ako v inom svete , konkrétne v Indii . Okolo nás sa budú hemžiť ženy vo farebných sárí ovenčenej náhrdelníky z pestrofarebných kvetín , z každej svätyne začujeme spev mantier a pocítime vôňu santalového dreva . K najväčšej jaskyni nás po 272 schodoch odprevadí opice a netopiere , au jej vchode budeme obdivovať obrovskú zlatú sochu Murge ( najvyššia socha Murge na svete ) . Po návrate do KL ešte navštívime najstaršiu mešitu v meste Masjid jamiek , hlavné trhovisko , budovu Najvyššieho súdu as mestom sa rozlúčime z vrchu , z veže MENARA KL ( 421 m ) , alebo z preslávených veží Petronas TOWERS ( 452 m ).
 • 4. den: raňajky , dokončenie prehliadky KL . popoludňajších hodinách transport na letisko a odlet na ostrovné " perlu Orientu " - PENANG . Ubytovanie pri pláži v oblasti BATU Ferringhi . Možnosť večerných prechádzok po pobreží alebo návštevy nočného trhu , kde sa predávajú šperky , batiky a ďalšie umelecké výrobky .
 • 5. den: raňajky , relaxácia na pláži , prípadne prechádzka malebnými zátokami a po útulných plážičkách neďaleko Batu Ferringhi , záujemcovia si budú môcť oddýchnuť pri jednej z relaxačných masáží , ktoré tu miestni ponúkajú .
 • 6. den: po raňajkách odjazd do penangského národného parku Taman Negara s niekoľkými variantmi trás . Prvou možnosťou je trasa pozdĺž pobrežia kadiaľ možno dôjsť ku skalnatému mysu Muka Head , ktorý je najneskorší severozápadnom cípom Penangu . Prejdeme sa po visutom chodníčku v korunách stromov a cestou narazíme na Opičí pláž TELUK DUYONG BEACH , kde nás privíta veľké množstvo poskakujúcich opičiaka , ktoré tu majú svoj ​​domov . Náročnejšie, ale zaujímavejšie trasa , vedie vnútrozemím na nádhernú pláž s bielym pieskom Pantai KERACUT , kde vás iste zaujme meromiktické jazero , ktoré je tvorené sladkou vodou na povrchu a slanú u dna , čo dalo vznik unikátnemu ekosystému . Na druhom konci pláže sa môžete , s kvapkou šťastia , presunúť k pozorovaniu hniezdiacich korytnačiek . Pri spiatočnej ceste zavítame do nejvoňavějšího miesta Penangu , do záhrady tropického korenie sa škoricovníka , piepor , hviezdicového apod , alebo do záhrady orchideí .
 • 7. den: raňajky , nasleduje odchod do Georgetowne , kde sa budeme preplietať georgetownskými uličkami plnými pouličných veštcov a stánkov s najlepším jedlom v Malajzii , pešo alebo rikšou sa dopravíme do koloniálnej štvrti , ktorej dominuje pevnosť CORNWALLIS s majákom a kaplnkou . Cestou pozdĺž prístavu narazíme na bielu vežu s maurskou kopulou - VIKTÓRIINE PAMETNÉ vežových hodín ( upomienka na diamantové jubileum kráľovnej Viktórie ) . Kúsok ďalej sa vydáme na návštevu Penangského múzea , ktoré ponúka pohľad na ucelenú históriu ostrova . Okolo klanových domov a spoločenských siení mnohých emigrantských čínskych komunít , sa dostaneme k dolnej stanici zubačky na PENANG HILL ​​( BUKIT Bendera ) , ktorý sa týči do výšky 821 m nad Georgetown a na jeho vrchu vás možno prekvapí príjemné chladno ako dole pri mori . Navyše sa nám z vrcholku naskytne úžasný výhľad na Georgetown aj celý ostrov , a dokonca odtiaľto môžete poslať domov aj pohľad z miestnej pošty . Vrcholom dnešného výletu je návšteva jednej z najvýraznejších budov a národnej ikony krajiny , budhistického Chrámu najvyššej blaženosti KEK LOK SI so sochou veľkého thajského Budhu a pagody desiatich tisícok Budhov BAN PO Thara , čo je sedemposchodová , 30 m vysoká veža charakterizujúce celý chrám , kde je opäť patrný vplyv niekoľkých kultúr , pretože sa tu mieša dizajn barmský , čínsky a thajský . Lanovkou sa dostaneme až na najvyššiu úroveň komplexu s 36,5 m vysokou bronzovou sochou Kuan - Jin , bohyňa milosrdenstva .
 • 8. den: raňajky , dnešná cesta nás zavedie do džungle TELUK Bahang s jazierkami a Múzeom lesníctvo , navštívime motýlie farmu so 150 druhmi pestrofarebných motýľov a na farme ochutnáme niektoré zo 140 druhov exotického ovocia .
 • 9. den: po raňajkách odplávame trajektom do tropického raja s nádhernými západy slnka, do súostrovia LANGKAWI, ktoré je bezcolný zónou a klenotom malajského štátu Kedah. Ubytujeme sa v hoteli neďaleko pláže. Popoludní voľný program, možnosť zapožičania motocykla alebo bicykla k objavovaniu blízkeho okolia a pláží lemovaných vápencovými skalami, večer spoločná večera v typickej reštaurácii.
 • 10. den: raňajky , výjazd lanovkou na horu Gunung MECHINCHANG ( 708 m ) s neuveriteľne krásnymi výhľadmi na celé súostrovie a južné Thajsko , po tomto úchvatnom zážitku zamierime viac na sever ku krokodílej farme a potom k vysokému vodopádu Temurun s možnosťou kúpania . Pravé malajzijské výrobky zakúpime v remeselníckej centrum Kompleks Krafte Langkawi a podvečer si odpočinieme v dedinke AIR Hang s horúcimi prameňmi .
 • 11. den: po raňajkách vyrazíme na lodný výlet okolo ostrovov DAYANG BUNTING sa sladkovodným jazerom TEHOTNÉ DIEVČATÁ ideálnym pre kúpanie , loď ďalej popláva na ostrov BERAS Basah . Cestou späť sa zastavíme na obede u Ryžové záhrady Laman Padi s múzeom , ktoré je venované pestovanie ryže .
 • 12. den: raňajky , relaxácia na pláži , posledné nákupy v tomto bezcolnom raji , možnosť navštívenia bezcolného nákupného strediska Zon , popoludní odlet do Kuala Lumpur a prestup na lietadlo do Prahy .
 • 13. den: prílet do ČR .
 • Cena zahrnuje: spiatočná letenka Praha-Kuala Lumpur, jednosmerná letenka Kuala Lumpur-Penang a Langkawi-Kuala Lumpur vr. let. tax a poplatkov cca 25 000 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu, miestna doprava v rámci programu (trajekt, loď, autobusy, džípy), 10x ubytovanie v hoteli *** / **** s raňajkami, 1x spoločná večera, vedúci zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: obedy, večere (okrem 1x spoločné večere), vstupné, bakšišné a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 8 000 Kč, vstupenka na Petronas Towers 650 Kč (nutné objednať min. 1 mesiac pred odletom)

Príplatky a zľavy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 6 900 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 69 000 Kč
 • vstupenka na Petronas Towers - 650 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 975 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 575 Kč

Malajsie - Penang
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Malajzia Malajzia
Penang Penang
Langkawi Langkawi
Kuala Lumpur Kuala Lumpur
Typ zájazduPoznávacie zájazdy
Ubytovaniekombinované
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupné miestaPraha hl.m.
Zájazdy do destinácií
Malajzia - zájazdy
Penang - zájazdy
Langkawi - zájazdy
Kuala Lumpur - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy