Najväčší z Baleáry - báječná Mallorka - bus

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel polopenze turistika TIP CK Poznání


Úvod:

Mallorca - najväčší z Baleárskych ostrovov s hlavným mestom Palma de Mallorca, pýšiacim sa mnohými pamiatkami, ponúka neuveriteľné krásy - od romantických pláží s palmami, cez úrodný kraj pomarančovníkov, citrónovníkov, mandlí, olivovníkov a figovníkov vo vnútrozemí, až po členitá pohoria s borovicovými lesmi i stredovekými kláštormi na západnom a severnom pobreží. To všetko ešte pred hlavnou sezónou, kedy nás jarné Stredomoria, ešte nezaťaženej únavou tisícov turistov, oslovuje svojimi farbami, ktoré pozdvihujú dušu, a svojimi exotickými vôňami, ktoré oživujú zmysly. Pozadie k tomu všetkému tvorí zeleň nových porastov, ktorá sa v morskej hladine mení na tyrkysovú a tá potom na obzore prechádza v intenzívnej jarnej modrá nebeskej klenby. Sprevádza Marek Bejr.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjazd z ČR v dopoludňajších hodinách, pokračovanie cez Nemecko a Francúzsko do Španielska.
 • 2. den: dopoludnia príchod do hlavného mesta Katalánska - BARCELONA, povinná prestávka, možnosť návštevy početných pamiatok (nočným trajektom na Mallorcu v 4lôžkových kabínach).
 • 3. den: priplávaní na ostrov, výlet do prístavu SANT ELM, piesočnatá pláž s výhľadom na ostrovček Pantaleo, "túra krás" nad romantickú zátokou Basset s výhľadmi na opustený skalnatý ostrov Dragonera až k odľahlým terasovým záhradám kláštora trapistov, návrat do hotela, večera (4 noci na rovnakom mieste).
 • 4. den: raňajky, výlet ku kartuziánskému kláštoru Valldemossa v zelenom horskom údolí, miestu, ktoré sa preslávilo zimným pobytom Frederika Chopina a George Sandovej. Odtiaľ nasleduje klasická túra lesy zimných dubov a starých uhliarskych osád s možnosťou výstupu na vrchol Teix (1 062 m). Odchod na ubytovanie, večera.
 • 5. den: raňajky, relaxačný deň: pláže v okolí Palmy, popr. návšteva vodného raja Aqualand v Arenalu, alebo fakultatívny výlet do neďalekej zátoky CALA PI s ľahkou turistikou po pobreží, návrat do hotela, večera.
 • 6. den: raňajky, miestnym busom (MHD) na prehliadku hlavného mesta PALMA DE MALLORCA - gotická katedrála LA SEU, jedna z najkrajších v celom Španielsku, palác Almudaina, pôvodne arabský Alcazar a sídlo maurských vezír, Arabské kúpele, tržnica ai Popoludní relax pri mori či bazéne . Večera.
 • 7. den: raňajky, výlet k pútnickému kláštoru Lluc s čiernou madonou zvanú LA Moreneta, horský výstup na jeden z najvyšších vrcholov ostrova Tomir (1 103 m), ponúkajúce pohľad na Mallorcu z vtáčej perspektívy. Odchod do hotela, večera (4 noci na rovnakom mieste).
 • 8. den: raňajky, výjazd na MIRADOR ES COLOMERA s nádherným výhľadom na skalnatý MYS Formentor, a ďalej do historického mestečka POLLENCA s templárskym kostolom z 13. storočia. Kalvárie - výstup po 365 schodoch ku kaplnke, starý rímsky most či neďaleký kláštor ERMITIA DE PUIG DE MARIA s panoramatickými výhľadmi. Odchod na hotel, večera.
 • 9. den: raňajky, turistika na myse ALCUDIA. Návšteva prístavného starého mesta a následne turistická okružná trasa z MAL PAS do oblasti Baix s nádhernou plážou. Možnosť výstupu až na vrchol Talaia D ALCUDIA (445 m nm), odkiaľ budeme mať celú Alcudiu ako na dlani, vrátane mysu Formentor. Odchod do hotela, večera.
 • 10. den: raňajky, odchod busom do historického mestečka Arta, s kláštorom SV. Salvador, odchod do malebnej prímorské osady betlehem. Turistika na vrchol SA ODASSA (322 m nm), alebo pozdĺž severného pobrežia s možnosťou kúpania. Odchod busom do hotela, večera.
 • 11. den: snídaně, poledním trajektem do Barcelony a pokračování v trase přes Francii směr ČR.
 • 11. - 12. den: raňajky, nočním trajektom do Barcelony a pokračovanie v trase cez Francúzsko smer ČR.
 • 12. den: příjezd do ČR ve večerních hodinách.
 • 13. den: príjazd do ČR vo ranních hodinách.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusom (4 600 km), spiatočný trajekt na Mallorku, transfery, 8x ubytovanie s polpenziou v hoteli alebo apartmáne, 1x ubytovanie vo 4lôžkové kajute, pobytová taxa, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: miestna doprava mimo program a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 4 000 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu 360 Kč
 • Stravování: polopenze
 • Ubytování: 8x ubytování s polopenzí v hotelu nebo v apartmánu, 1x ubytování ve 4lůžkové kajutě.
 • Umístění: Palma de Mallorka a okolí, Alcudia a okolí


základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Španielsko Španielsko
Mallorca Mallorca
Typ zájazduPOZNÁVACIE S ĹAHKOU A STREDNOU TURISTIKOU
UbytovanieHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Turnov, svoz Mladá Boleslav, svoz Jablonec nad Nisou, svoz Brno, svoz Jihlava, svoz Liberec
Zájazdy do destinácií
Španielsko - zájazdy
Mallorca - zájazdyQrCode image

Podobné zájazdy