Pohodový týždeň - najväčší z Baleáry - báječná Mallorca - bus

Náročnosť 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel 3* polopenze turistika


Úvod:

Mallorka - najväčší z Baleárskych ostrovov s hl. mestom Palma de Mallorka, pýšiacim sa mnohými pamiatkami, ponúka neuveriteľné krásy - od romantických pláží s palmami, cez úrodný kraj pomarančovníkov, citrónovníkov, mandlí, olivovníkov a figovníkov vo vnútrozemí, až po členitá pohoria s borovicovými lesmi i stredovekými kláštory na západnom a severnom pobreží . To všetko ešte pred hlavnou sezónou, kedy nás jarné Stredomoria, ešte nezaťaženej únavou tisícov turistov, oslovuje svojimi farbami, ktoré pozdvihujú dušu, a svojimi exotickými vôňami, ktoré oživujú zmysly. Pozadie k tomu všetkému tvorí zeleň nových porastov, ktorá sa v morskej hladine mení na tyrkysovú a tá potom na obzore prechádza v intenzívnej jarnej modrá nebeskej klenby.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Mallorca - dovolená - program zájazdu

 • 1. den: odjazd z ČR v dopoludnia, cez Nemecko a Francúzsko do Španielska.
 • 2. den: príjazd do BARCELONY, návšteva početných pamiatok (nočným trajektom na Malorku v 4lôžkových kabínach).
 • 3. den: priplávaní na ostrov, výlet do prístavu SANT ELM, piesočnatá pláž s výhľadom na ostrovček Pantaleo, "túra krás" nad romantickú zátokou Basset s výhľadmi na opustený skalnatý ostrov Dragonera až k odľahlým terasovým záhradám kláštora trapistov, návrat do hotela, večera (4 noci na rovnakom mieste).
 • 4. den: raňajky, výlet ku kartuziánskému kláštoru Valldemossa v zelenom horskom údolí, ktoré sa preslávilo zimným pobytom Frederika Chopina a George Sandovej. Nasleduje klasická túra lesy zimných dubov a starých uhliarskych osád s možnosťou výstupu na vrchol Teix (1 062 m). Odchod na ubytovanie, večera.
 • 5. den: raňajky, relaxačný deň: pláže v okolí Palmy, popr. návšteva vodného raja Aqualand v Arenalu alebo fakúlt. výlet do zátoky CALA PI s ľahkou turistikou po pobreží, návrat do hotela, večera.
 • 6. den: raňajky, miestnym busom (MHD) na prehliadku hl. mesta PALMA DE MALLORKA - gotická katedrála LA SEU, jedna z najkrajších v Španielsku, palác Almudaina, pôvodne arabský Alcazar a sídlo maurských vezír, Arabské kúpele, tržnica ai. Popoludní relax pri mori či bazéne. Večera.
 • 7. den: raňajky, výlet k pútnickému kláštoru LLUC s čiernou madonou zvanú LA MORENETA, horský výstup na jeden z najvyšších vrcholov ostrova Tomir (1 103 m), ponúkajúce pohľad na Malorku z vtáčej perspektívy. Odchod do hotela, večera (4 noci na rovnakom mieste, letecká variant iba 2 noci).
 • 8. den: raňajky, výjazd na MIRADOR ES COLOMER s nádherným výhľadom na skalnatý MYS FORMENTOR, a ďalej do historického mestečka POLLENCA s templárskym kostolom z 13. storočia. Kalvárie - výstup po 365 schodoch ku kaplnke, starý rímsky most či neďaleký kláštor ERMITIA DE PUIG DE MARIA s panoramatickými výhľadmi. Odchod na hotel, večera.
 • 9. den: raňajky, turistika na myse ALCUDIA. Návšteva prístavného starého mesta a turistická okružná trasa z MAL PAS do oblasti Baixa s plážou. Možnosť výstupu na vrchol Talaia D ALCUDIA (445 m n. m.), Odkiaľ budeme mať celú Alcudia ako na dlani, vrátane mysu Formentor. Odchod do hotela, večera.
 • 10. den: raňajky, odchod do historického mestečka ARTÁ s kláštorom SV. SALVADOR, ďalej do prímorskej osady BETLEM. Turistika na vrchol SA ODASSA (322 m n. m.) Alebo pozdĺž severného pobrežia s kúpaním. Busom do hotela, večera.
 • 11. den: raňajky, poludňajším trajektom do Barcelony a pokračovanie v trase cez Francúzsko smer ČR.
 • 12. den: príjazd do ČR vo večerných hodinách.
 • Cena zahrnuje: doprava klim. autobusom (4 600 km), spiatočný trajekt na Malorku, transfery, 8x ubytovanie s polpenziou v *** hoteli, 1x ubytovanie vo 4lôžkové kajute, pobyt. taxa, vedúceho zájazdu, informačné materiály.
 • Cena nezahrnuje: miestna doprava mimo program, vstupné a všetko ostatné, čo nie je uvedené v odseku "Cena zahŕňa".
 • Příplatky: 1lôžková izba 4 700 Kč, poistenie liečebných nákladov v zahraničí vrátane storna zájazdu 420 Kč.
 • Stravování: polpenzia.
 • Ubytování: ubytovanie s polpenziou v *** hoteli.

Mallorca - dovolená
základné informácie


Podrobné pokyny k zájazdu
Destinácie Španielsko Španielsko
Mallorca Mallorca
Typ zájazduPOHODOVÉ TÝŽDNE NIELEN V ALPÁCH
UbytovanieHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupné miestaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Turnov, svoz Mladá Boleslav, svoz Jablonec nad Nisou, svoz Brno, svoz Jihlava, svoz Liberec
Zájazdy do destinácií
Španielsko - zájazdy
Mallorca - zájazdy

Mapa zájazdu


QrCode image

Podobné zájazdy